А чи знаєте ви?

Хто був першим «Почесним громадянином» Одеси?

Хто був першим «Почесним громадянином» Одеси?
Correct! Wrong!

157 років тому в Одесі з'явився перший почесний громадянин. 10 червня 1862 року купецька і міщанська громади вирішили надати «на вічні часи звання першого громадянина міста Одеси» графу Олександру Григоровичу Строганову. У квітні 1855 року О. Г. Строганов був призначений Новоросійським і Бессарабським генерал-губернатором, і залишався на цій посаді до 1862 року.

Що було зроблено Де Воланом для пожвавлення торгівлі в місті?

Correct! Wrong!

За планом Де Волана в Хаджибеї, для пожвавлення торгівлі, були влаштовані величезні соляні магазини. Сіль міняли на хліб у чумаків. І вже до середини 1810-х років Одеса стала головним постачальником хліба в Європі.

Хто з одеситів послужив прообразом Остапа Бендера?

Correct! Wrong!

У цього літературного персонажа був абсолютно конкретний прототип по імені Осип Шор — звичайно ж, одесит. Людина надзвичайної фізичної сили, спритна, схильна до авантюр і з гострим розумом. Його характером і фактами біографії наділили свого героя Ільф і Петров.

Що журнал Forbes в 2012 році включив у список 12 найцікавіших світових видів транспорту в номінації «за найбільшу згадку у фольклорі, літературі, кіно»? Одеський:

Correct! Wrong!

Видання Forbes включило Одеську трамвайну систему в список найцікавіших трамвайних маршрутів світу. Редакція обґрунтовує своє рішення тим, що ні про один інший трамвай в світі не вигадали таку кількість анекдотів і байок, скільки про одеський. "Одеса — світова столиця гумору і сміху, тому одесити просто не могли обійти таку важливу для себе тему, як трамвай", —підкреслили журналісти Forbes, додавши, що поїздка на ньому занурює пасажира в Одеські розповіді Ісаака Бабеля, в твори Іллі Ільфа і Євгенія Петрова, Михайла Жванецького та інших.

Де знаходиться найвужча «вулиця» Одеси?

Correct! Wrong!

Знаходиться в самому центрі Одеси. Це навіть не вулиця, це внутрішній дворик Пасажу, хоча все тут якось так влаштовано, що немов прогулюєшся по вузенькій, крихітній вуличці, що дивом збереглася із старих часів.

Де знаходиться музей будівельної справи?

Correct! Wrong!

Катакомба Кантакузена — це найдавніша з відомих в Одесі гірських виробіток. Перша згадка про неї відноситься до 1812 року, проте в самому виробітку був знайдений напис датований1807 роком. Назву свою вона отримала від імені князя Олександра Кантакузена, великого одеського землевласника. На 120 метрах катакомби розташувалися 6 залів з експозиціями, що присвячені будівництву Одеси. Вул. Буніна, 7

Де знаходився заміський маєток Йосифа Дерибаса?

Correct! Wrong!

Заміський маєток Йосифа Дерибаса знаходився в районі сучасних вулиць Люстдорфська дорога — Костанді — Левітана — Ільфа і Петрова. Тому село і назвали Слобідкою-Дерибасівською. Тут були поля і вівчарське господарство. Але Йосиф спочатку не особливо займався цією землею. Коли в 1797 році був покликаний на службу до Петербургу, то передав "Дерибасівку" молодшому братові. Фелікс де Рибас, що займався господарством і торгівлею, влаштував поблизу моря в Дерибасівці літню дачу, де народилася його перша дочка Октавія.

Де знаходиться пам'ятник Степану Карловичу Джевецькому? (вченому, що жив в Одесі, сконструював і випробовував на одеському рейді один з перших в світі підводних човнів)?

Correct! Wrong!

Пам'ятник Степану Карловичу Джевецькому в Одесі розташований на проспекті Шевченка, біля входу в парк Перемоги,

Головний герой якого твору був увічнений у вигляді пам'ятника?

Correct! Wrong!

Заслужений скульптор України А. Князик створив оригінальний пам'ятник Сашку- музикантові — героєві розповіді Олександра Купріна "Гамбрінус". Бронзовий худорлявий музикант з маленькою короною на голові, що сидить на діжці, — це некоронований "король" одеських музикантів початку минулого століття Олександр Певзнер. Правда, судячи зі спогадів людей, які були знайомі зі скрипалем, він не лише віртуозно володів своїм струнним інструментом, але й міг випити мало не діжку пива і залишитися тверезим. Знаходиться пам'ятник в Саду скульптур Літературного музею.

Які діячі культури не народилися в Одесі?

Correct! Wrong!

Великий піаніст Святослав Теофілович Ріхтер народився в Житомирі 20 березня 1915.

А чи знаєте ви?

Якщо ви, відповідаючи на питання нашої вікторини, опинилися тут значить, Ви ще не все знаєте про Одесу.

Радимо вибрати собі що-небудь за смаком із запропонованої літератури.

Книги видані в 2018-2019 рр.

Бербер Г. Граф А. Ф. Ланжерон - отзвуки истории / Г. Бербер.-К.: Интерсервис, 2018. - 307 с.

Бербер Г. Греки Одессы-пираты и меценаты / Г. Бербер. - К.: Интерсервис, 2019. - 294 с.

Бирштейн А. По улицам моим…: прогулки по Одессе / А. Бирштейн. - Одесса: Экология, 2018. - 224 с.

Вовчек Т.,Чернобривец Н. Одесса. Нескучный путеводитель для детей / Т. Вовчек, Н. Чернобривец. - Одесса: КМ «БУК», 2019. - 63 с.

Волокин Е., Дроздовский А. История парка имени Т. Г. Шевченко и пляжа «Ланжерон» / Е. Волокин, А. Дроздовский. - Одесса: Черноморье, 2019. - 180 с.

Гевелюк С. Лестница в вечность / С. Гевелюк. - Одесса: ТЕС, 2019. - 112 с.

Попереду вас чекають нові вікторини, присвячені нашому місту