Осіння книжкова симфонія

Осінь вже прийшла до нашого міста, на наші вулиці. Ми менше буваємо у моря, в парках. Все більше біжимо і летимо з пункту А до пункту Б, щоб вирішити свої справи. І у час осінньої депресії чи апогею спокою та усамітнення (у кого – як…) ідеальним другом та співбесідником була, є і лишається книга. З книжкою восени не лише цікаво та не сумно, а й тепло, бо з нею ми можемо бути, де завгодно – подорожувати в Африці, засмагати десь на теплому узбережжі, досліджувати нетрі Амазонки, перепливати океани… Обираючи книгу для читання, ми обираємо підходящі для себе пору року, погоду, країну, місто і настрій. У книжці ми всесильні і не залежимо від усіляких обставин (COVIDА, в тому числі). Із настанням справжньої осені ми вирішили нагадати вам, наші читачі, про найцікавіше осіннє дозвілля – читання книги.
Девід Алмонд давно визнаний у світі британський автор книжок для дітей та підлітків, у яких легко і віртуозно піднімає важкі теми порозуміння, свободи, віри, надії і дива у повсякденному житті. Його книга «Скелліґ» (Алмонд Д. Скелліґ: повість / Д. Алмонд; пер. з англ. Д. Березіної . – Х.: Vivat, 2020 . – 176 с.) вас зачарує. Майкл із родиною переїжджає у невеличке містечко і страшенно нудиться без друзів. Аж якось виявляє, що в їхньому напіврозваленому гаражі живе дивний виснажений буркотун на ім’я Скелліґ. Він говорить якимись шарадами, та й сам по-справжньому таємничий: здається, з-під його піджака випинають крила. Хлопчик потайки навідує загадкове створіння, довіривши таємницю тільки дівчинці на ім’я Міна. Разом із героями книжки читачі поринуть у дивовижний світ і спробують розгадати, ким насправді є Скелліґ і чи причетний він до порятунку Майклової сестрички. Може, янголи справді існують, тільки вони не такі, якими ми їх уявляємо?

«17. Перша книга спогадів» (Сноу Р. 17. Перша книга спогадів: роман / Р. Сноу ; пер. з нім. Т. Рассадкіна. – Х. : Школа , 2020 . – 304 с.) – є однією із книг чотиритомної серії серії бестселерів «17. Книги спогадів», авторами якої є Ульріке Майргофер та Кармен Шміт (пишуть під псевдонімом Роуз Сноу). Відколи Йо себе пам’ятає, вона мандрує зі своїм батьком з одного місця до іншого, що схоже на втечу. Йо геть не в захваті, опинившись нарешті у вогкому й холодному Гамбурзі. Та незабаром вона знайомиться у новій школі з двома симпатичними хлопцями: Адріаном, який навмисне поводиться з нею відсторонено, та з Луїсом, що прагне її товариства. Тож Йо перестає давати раду своїм почуттям – і не тільки їм! Адже вона раптом виявляє у собі здатність бачити чужі спогади…
Зупиніться. Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. (Стрелекі Д. Кафе на краю світу / Д. Стрелекі ; пер. з англ. М. Пухлій . – Х.: Vivat, 2019 . – 128 с.) Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки – там ви прочитаєте три запитання, від яких тікали все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи вдоволені ви? Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду. «Кафе на краю світу» – справжній видавничий феномен, бестселер поза часом, що надихнув мільйони людей у всьому світі на великі зміни. Чарівна, легка й наснажлива, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя.
Легкий фльор дікенсівського суму, щира Поліанина віра в добро, стрімкі пригоди справжніх друзів, як у Марка Твена, – такий гармонійно зміксований коктейль емоцій можна знайти на сторінках нового роману О. Чернінької “Дан. Варвара і варвари» (Чернінька О. Дан. Варвара і варвари : роман / О. Чернінька . – О.: Картуш, 2020 . – 326 с.) У мальовничому містечку Леополіс, що належить до загадкової монархії Мінерва, зустрілись кілька самотніх відчайдухів, аби назавжди розмалювати сірий довколишній світ кольоровими смужками райдуги. Та чи почує їх світ дорослих, який давно замінив справжні людські цінності сурогатом?
Роман «Незалежність, або Мамина доця» (Котигорошко В. Незалежність, або Мамина доця : роман / В. Котигорошко . – К. : Зелений пес, 2020 – 348 с.) – хвилююча історія про те, як не втратити себе. Абітурієнтка з провінції приїжджає до столиці, аби змінити своє життя. Амелія – дівчина з неабияким інтелектом й амбіціями. Її “Я” розколоте на два абсолютно різні світи, в одному з яких правила поведінки диктує Суддя, що завжди слухала свою маму, тримаючи емоції на замку. Але з переїздом і свободою, яку він дав, на авансцену виходить інша частина особистості – Бунтарка, котра роками висиджувалася в кутку підсвідомого. А далі – як у пришвидшеному фільмі. Всі внутрішні кайдани злітають, коли Амелі знаходить подругу, втрачаючи натомість щось украй цінне.
Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя, головна героїня роману «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ» (Дашвар Л. «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ» : роман / Л. Дашвар . – Х. : Книжковий Клуб «КСД» , 2020 . – 400 с.) сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..
«М’ятна казка» (Полярний О. М’ятна казка : повість / О. Полярний . – К.: Book Chef, Форс , 2020 . – С.160. ) – молодіжна драма, психологічна проза про молодого хлопця. Незважаючи на всі невдачі в житті і відсутність батьківської ласки, він залишає в своєму серці місце для тепла й любові. У книзі складно виділити цільну сюжетну історію. Швидше, це потік думок головного героя. Він звертається до читача на «ти», немов розповідає, чому нам потрібно цінувати рідну домівку, чому варто насолоджуватися кожною миттю з коханою людиною.
Курус І. Знайти Атлантиду. Подорож у безодню: роман / І. Курус . – Х.: Фоліо, 2020 . – 224 с. Захоплений прадавнім минулим українських земель, професор Войцеховський, викладач Київського університету, висунув цікаву гіпотезу про існування міфічної Атлантиди, та ще й не деінде, а на території сучасної України. Після суперечки із примхливою студенткою він, неочікувано для самого себе, рушає в експедицію на місце можливого існування легендарної держави. Але в експедиції його супроводжуватимуть модниця Юля, через яку, власне, й виникла суперечка, і студент Нестор, безнадійно закоханий у свою одногрупницю. Чи знайдуть вони Атлантиду і як їх змінить ця подорож дізнаємося на сторінках пригодницького роману, заснованого на маловідомих дослідженнях прадавньої історії Північного Причорномор’я та подіях, які мали місце у житті автора.
У повісті «Коли відпочивають янголи» (Аромштам М. Коли відпочивають янголи : повість / М. Аромштам ; пер. з рос. І. Андрусяк. – К.: Book Chef, Форс , 2020 . – С.160.) йдеться про буденні й водночас важливі речі: про те, як складно інколи дітям взаємодіяти із дорослими, а тим, у свою чергу, їх розуміти, про те, як часом непросто дитині будувати стосунки в соціумі – між іншими дітьми. Також тут розповідається і про перше почуття, і про біль розчарування (коли в однієї з героїнь батьки розлучаються), про вміння допомагати одне одному та мораль. Кожна людина має поруч себе янгола, який повинен нести відповідальність за всі її вчинки. Коли людина поводить себе добре, янголи відпочивають і можуть допомогти відвернути якесь лихо деінде, коли ж вона поводиться погано, то все більше біди коїться по світу, бо її янгол зайнятий. Тому ми повинні виховувати в собі «внутрішній стержень» – моральні цінності, такі як віра, доброта, любов тощо.

Приємного Вам осіннього читання!