Обираємо професію

Для людини, яка не знає, до якої пристані
він тримає шлях, жоден вітер не буде попутним.
Сенека

 

Скоро ти отримаєш атестат, і доведеться приймати рішення щодо свого майбутнього. Адже можна піти у ВНЗ та здобути корисні знання й розширити свій кругозір, піти у ПТУ та здобути практичні фахові навички та досвід, якого бракує іншим, чи відразу влаштуватись на роботу й відчути незалежність від батьківського гаманця. То який шлях обрати? Якщо вчитись далі, то як дізнатись, до якої сфери діяльності ти схильний, щоб не помилитися у своєму виборі? Хто може допомогти тобі з’ясувати, куди йти далі, щоб у майбутньому не заповнити нішу безробітних або працюючих не за фахом?  

Сподіваємось, що ця корисна інформація допоможе тобі прийняти правильне рішення.

http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=85011 – Державна  служба зайнятості.  Професійна орієнтація у державній службі зайнятості спрямована на активізацію дій людини у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості та має на меті сприяти громадянам, які звертаються до державної служби зайнятості, в отриманні в оптимально стислі терміни підходящого місця роботи відповідно до їх особистих інтересів, потреб роботодавців та вимог ринку праці.

http://dsmsu.gov.ua/index/ua/category/179 – Міністерство молоді та спорту України. Працевлаштування та професійна орієнтація молоді.

http://proforientator.com.ua  –    “Профорієнтатор Україна”. Надання профорієнтаційних послуг.

http://proforientator.info/ – Безкоштовна допомога у виборі професії: престижні та сучасні професії, профорієнтаційні тести, профорієнтаційні вебінари, дистанційні курси, профорієнтаційні консультації, допомога у виборі навчального закладу та інше.

http://prof.osvita.org.ua/uk/about/index.html – Інтернет-проект “Профорієнтація” розрахований на школярів (випускників) та їхніх батьків, студентів, викладачів і методистів. Головне завдання проекту – допомогти сучасній молоді свідомо підходити до вибору майбутньої професії в залежності від індивідуальних психологічних схильностей; показати реальну ситуацію з дефіцитом професіональних кадрів на ринку України.

http://timo.com.ua/node/7689 – Путівник абітурієнта. Фактично покрокові інструкції, рекомендації та поради  з вибору професії, напряму підготовки, ВНЗ, спеціальності, предметів ЗНО, ознайомлення з процедурами проходження ЗНО та вступу до ВНЗ.

http://profi.org.ua/ – Портал професійного консультування: ефективне, інтерактивне, кваліфіковане  професійне  консультування широкого кола населення.

http://kariera.in.ua/ua/ – Команда кваліфікованих профконсультантів зібрала на цьому сайті матеріали, детально опрацювавши які, ти зможеш правильно вибрати майбутню професію. Правильно – означає, що ця професія буде тобі подобатися, буде тобі підходити і буде потрібна на ринку праці.

http://www.profi.ua/ukr/prof/#  – Якщо ви не знаєте, яку посаду вам вибрати, на кого піти вчитися, щоб потім не довелося переучуватися, перегляньте каталог професій на Profi.ua. Ми постаралися зібрати описи найбільш популярних професій в Україні і систематизували їх на напрямам діяльності.http://www.osvita.com.ua/ua/professions/ – «Ким бути?»  Каталог професій. Вибір професії — серйозний крок. Ми допоможемо довідатися про специфіку різних професій, плюсах і мінусах кожної та зробити усвідомлений вибір.
http://www.chl.kiev.ua/Bibliograf/profesiy/02.htm – Ти і твій вибір. Книжки, що рекомендуються у розділі, допоможуть тобі краще пізнати себе, проаналізувати свої здібності, нахили, мотиви, життєві цінності, темперамент, риси характеру. Ти також дізнаєшся про загальноприйняту класифікацію професій. За  допомогою анкет «Оціни себе» і «Художник або мислитель», диференційно-діагностичного опитування та характеристики типів професій ти зможеш точніше визначитися у своєму професійному виборі.
Вдалого вибору професії!
Завжди пам’ятай: остаточний вибір тільки за тобою, тому що обираючи професію, ти обираєш долю!

Професія повинна приносити задоволення і забезпечувати максимальну реалізацію твоїх можливостей!

 


29.02.24 Шиканова А. В Україні з’явилися нові професії: хто зараз у попиті на ринку праці
20.07.23 Мухін А. Українські роботодавці та освітяни створили безкоштовні мультимедійні курси з профорієнтації для молоді
10.06.23 Ці онлайн професії можна опанувати за пів року та отримувати гідну зарплату
09.06.23 8 професій, які точно не зникнуть у найближчі 100 років
26.05.23 Які професії матимуть попит в Україні після війни
04.11.22 Онлайн-презентація «Ким бути: світ професій»
15.10.20 Українцям назвали професії майбутнього
21.05.20  ТОП професій майбутнього