Бібліолабораторія читання

ВІРТУАЛЬНА БІБЛІОЛАБОРАТОРІЯ З ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ ЧИТАННЯ

Бібліолабораторія — інноваційна форма роботи, яка поєднує в собі теорію і практику і надає більше можливостей для творчості, обміну досвідом та планами розвитку. Зазвичай її учасники знайомляться з проєктами, традиційними та інноваційними формами і методами роботи бібліотек, дискутують, разом розробляють конкретні кроки з вирішення проблеми.

Криза читання займає далеко не останнє місце серед загальносвітових проблем. В багатьох країнах світу діють національні програми підтримки читання, проводяться акції, конкурси, флешмоби тощо. В Україні вже не раз розроблялися і подавалися на обговорення державні проєкти, але вони так і не стали національною програмою.
Наразі є гостра потреба просувати читання на державному рівні та підвищувати рівень читацької грамотності населення, адже українці з кожним роком наближаються до когорти країн, що мало читають.
Міністерство культури та інформаційної політики України 19 лютого оприлюднило проєкт Стратегії розвитку читання на 2021–2025 роки «Читання як життєва стратегія» (ознайомитись) Завершилося громадське обговорення проєкту документу. Відбулася онлайн презентація.

Бібліотеки відіграють ключову роль у популяризації читання. Вони мають значний досвід роботи та є ініціаторами різноманітних заходів з просування читання в підлітковому та молодіжному середовищі. ОЮБ ім. В. В. Маяковського активно залучає бібліотеки області до семінарів, круглих столів, акцій, конкурсів, розробляє орієнтовні бібліотечні програми, розробляє методичні та бібліографічні матеріали, створює відеопрезентації, відеоогляди, онлайн вікторини тощо. Тема читання завжди була і буде в центрі нашою уваги.
На жаль, зустрітися в реальному часі через пандемію коронавірусної хвороби немає можливості, тому вирішили відновити віртуальну креативну бібліолабораторію з підтримки та розвитку читання в підлітковому середовищі на сайті ОЮБ ім. В. В. Маяковського.

Наша віртуальна бібліолабораторія – це місце для креативу, творчих експериментів, генерації нових ідей та ризикованих задумів. Це можливість почути підказки та поради однодумців, отримати допомогу у вирішенні вашої проблеми. Вона може стати своєрідним ярмарком ідей з промоції читання, сприятиме запровадженню їх в практику роботи публічних бібліотек області. Тут всі бажаючі розвинути свої креативні та творчі здібності зможуть проявити себе по-справжньому. Це і є нашою метою.
Бібліотеки Одещини мають цікавий досвід з популяризації читання серед юнацтва. Пропонуємо ним поділитися з колегами.
Сподіваємось, що така велика бібліотечна «рада» професіоналів допоможе бібліотекарям по-сучасному підійти до вирішення проблеми нечитання.

Ми чекаємо від вас нових думок, несподіваних ідей! Надсилайте їх на електронну пошту ОЮБ ім. В. В. Маяковського: відеоролики, відеопрезентації, фото, описи заходів тощо, але це не має бути звіт про роботу бібліотеки. Якщо ваші матеріали креативні, то обов’язково будуть розміщені на сайті бібліотеки у розділі «Фахівцям» (рубрика «Бібліолабораторія читання»).

Не зволікайте! Розпочніть вже сьогодні! І про вас дізнаються далеко за межами регіону.

Творіть! Створюйте! Придумуйте!

Центральна міська бібліотека ім. І. Рядченка (м. Чорноморськ)
Бібліотека для дітей та юнацтва імені В. Катаєва м. Білгорода –Дністровського
Ізмаїльська міська ЦБС
Куяльницька ЦБС Подільського району Одеської області
Балтська міська публічна бібліотека
Публічна бібліотека Великомихайлівської селищної ради
Арцизька міська публічна бібліотека

Методичні видання бібліотеки
Соціологічні дослідження 
Конкурси
Бібліоорганайзер
Акції