Все про ЗНО

Випускний клас… Позаду роки, проведені в школі, попереду – доросле життя. І для багатьох випускників один з перших кроків у цьому житті – вступ до ВУЗу.
Університети, інститути, академії – як вибрати з безлічі ВУЗів саме той, який потрібен тобі? Яку обрати спеціальність ?
Але для вступу до ВУЗу недостатньо тільки бажання! Ще необхідно мати досить високий рівень знань, що дозволить вступити до обраного університету або академії. А для цього необхідно досягти високих результатів у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО).

Що таке зовнішнє оцінювання (ЗНО)?

Уже кілька років випускники шкіл України, що бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах (ВУЗах) проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). За допомогою ЗНО визначається рівень їх знань і чи досить його для навчання у ВУЗі. Так що ж таке зовнішнє незалежне оцінювання, навіщо воно потрібне і як його пройти?
Тест (від англ. test – проба, испытание, исследование) – проба, випробування, дослідження) – це стандартизовані завдання, результат виконання яких дозволяє виміряти психофізіологічні й особистісні характеристики, а також знання, вміння і навички випробуваного. Тести досить широко застосовуються у психології та в педагогіці.
В Україні практика тестування абітурієнтів з’явилася нещодавно, хоча підготовка до його впровадження велася багато років. Головна мета введення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні – це забезпечення об’єктивності при оцінці знань випускників, створення умов, за яких визначати можливість вступу до ВУЗу зможе рівень знань абітурієнта, а не товщина гаманця його батьків.
Адже при зовнішньому незалежному оцінюванні відповіді випускника перевіряє не його шкільний учитель, що в силу тих або інших причин (особистої симпатії, родинних зв’язків і т.д.) може бути необ’єктивним, а незалежний екзаменатор, що не зв’язаний ні зі школою, ні з ВУЗом. А в цілому зовнішнє незалежне оцінювання проходить під контролем державного органа – Українського центра оцінювання якості освіти. Крім того, розвитку системи зовнішнього незалежного оцінювання в Україні сприяють ряд громадських організацій, як українських так і міжнародних.
І хоча система оцінки рівня знань за допомогою тестування має досить багато критиків і супротивників, та принаймні в найближчому майбутньому серйозної альтернативи у неї немає. Тому готуйтеся до тестів, а наш сайт вам у цьому допоможе!

Учаснику ЗНО: Правила проведення тестування

Напередодні проведення зовнішнього незалежного оцінювання радимо учасникам тестування ознайомитись з основними правилами проведення ЗНО. Знання та дотримання процедур проведення зовнішнього оцінювання є одним з ключових принципів успішного складання іспитів.

Допуск до пункту тестування

Для допуску до пункту тестування учаснику ЗНО необхідно пред’явити такі документи:

  • оригінал сертифіката учасника ЗНО;
  • оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті;
  • запрошення-перепустку, яку необхідно самостійно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

Відсутність одного з перелічених документів або подання його копії унеможливить участь у тестуванні.

Запізнення

Тестування розпочнеться об 11.00. Вхід до пунктів тестування буде відкрито з 10.15 до 10.50. Будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування або перевірити маршрути доїзду до нього. На пункт тестування бажано з’явитись за 45 хвилин до початку тесту.

Технічні засоби

Під час роботи над тестом заборонено мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, що можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв.

Також заборонено використання друкованих або рукописних матеріалів, інших засобів та предметів, окрім дозволених пристроїв медичного призначення, про наявність яких учасник має повідомити працівникам пункту ЗНО.

Не забудьте залишити всі технічні засоби, які маєте з собою у спеціально відведеному для речей місці в аудиторії. Залишаючи телефон у сумці вимкніть його.

При порушенні даних вимог учасник зовнішнього оцінювання буде позбавлений права на продовження виконання сертифікаційної роботи.

Зверніть увагу, що абітурієнт позбавляється права проходити тестування за наявності навіть вимкненого телефону!

 Технологічна перерва

Для виявлення в абітурієнтів засобів зв’язку та з метою здійснення контролю за дотриманням процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування можуть використовуватися технічні засоби, зокрема, камери відеоспостереження або металодетектори.

З метою виявлення заборонених засобів в учасників ЗНО під час тестування можливе проведення технологічної перерви. У цьому разі роботу над тестом буде призупинено. Час, витрачений на проведення технологічної перерви, буде додано до часу, відведеного на виконання тесту.

Виявляти наявність заборонених предметів мають право працівники Державної служби охорони, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти та особи, уповноважені здійснювати державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.

Вихід з аудиторії

Учасники тестування мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення роботи над тестом. Якщо учаснику ЗНО потрібно вийти з аудиторії, то він повинен залишити зошит із завданнями сертифікаційної роботи і бланки відповідей на робочому столі.

Час, який учасник зовнішнього оцінювання провів за межами аудиторії, не додається йому до часу роботи над сертифікаційною роботою. Одночасний вихід кількох учасників зовнішнього оцінювання з однієї аудиторії до завершення роботи заборонено.

Учаснику ЗНО: Отримайте тестовий зошит після тесту

Враховуючи те, що порядком проведення ЗНО передбачена можливість отримання власного зошита із тестовими завданнями, радимо учасникам тестування скористатися такою можливістю.

Отримання тестового зошита після участі у тестуванні надасть учасникам ЗНО можливість порівняти правильні відповіді на завдання тесту, що оголошуються наступного дня після тестування, з власними відповідями наданими під час виконання тесту.

Відповідно, учасник тестування зможе самостійно обчислити отриманий тестовий бал, який є арифметичною сумою балів за виконання кожного завдання тесту.

Отримати тестовий зошит із власними записами учасники ЗНО мають право протягом 30 хвилин після завершення тестування.

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО-2020

Дивіться тут: https://testportal.gov.ua/zno-2020-2

Тести минулих років

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА
МАТЕМАТИКА
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
АНГЛІЙСЬКА МОВА
ФРАНЦУЗЬКА МОВА
НІМЕЦЬКА МОВА
ІСПАНСЬКА МОВА
ФІЗИКА
БІОЛОГІЯ
ГЕОГРАФІЯ
ХІМІЯ

За матеріалами Український центр оцінювання якості освіти

Українським центром оцінювання якості освіти створено youtube-канал. На ньому розміщені відеоматеріали  щодо особливостей оновлених сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури та математики та особливостей проведення ЗНО.