Рекомендована література

Кулеба Д. Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот /Д. Кулеба . – Київ: #книголав, 2019. — 384 с.

Тема інформаційної гігієни є надзвичайно актуальною для українського суспільства. Дмитро Кулеба, дипломат і комунікатор, робить спробу допомогти читачеві знайти точку опори між правдою та фейками. Для цього автор пропонує скористатися п’ятьма перевіреними правилами: спиратися на реальність, критично мислити, керувати емоціями, відчувати спільноту, взаємодіяти з державою. Кожне з них більш детально описано у відповідних розділах книжки. Талановитий оповідач Кулеба пише про те, що пересічною людиною маніпулюють усі, хто вбачає в цьому якусь вигоду. Інформація стає зброєю, а головна боротьба відбувається не на фронтах, а в головах: «Війни вирують довкола та всередині нас».

 

 

Практична медіаграмотність для бібліотек / Власюк О.В, Потапова В.І., Срібна І. / За редакцією Волошенюк О. В., Іванова В.Ф. — Київ : АУП, ЦВП, 2019. — 61 с.

Українське суспільство потребує розширення доступу до навичок паформування медійної та інформаційної грамотності в умовах пропагандистсько-психологічних війн. Бібліотеки є тими установами, які мають всі можливості для того щоб долучитись до формування медіаграмотного споживача і, таким чином, формувати і для себе нову компетентність та новий імідж для аудиторії.

Цей посібник для бібліотекарів, які опікуються впровадженням медіаосвіти та медіаграмотності. Розробки занять та вправ можуть бути використані під час бібліотечних медіауроків, занять медіаклубів, гуртків юних журналістів тощо. (Ознайомитись з посібником

 

Війна за правдуВійна за правду: 10 книг, що навчать інформаційної самооборони 

10 книжок, які навчать інформаційної гігієни у час фейків та постправди. Це книжки, які можна почитати, щоб самостійно навчитися розпізнавати неправдиві твердження в соціальних мережах і медіа та відокремлювати правду від маніпуляцій у тексті, відео та фото. Війна за правду: 10 книг, що навчать інформаційної самооборони.

 


Школа інформаційної грамотності та медіаосвіти
Корисні сайти
Онлайн-курси
Онлайн-ігри