Гіларі Мантел “Вулфголл” і “Везіть тіла”

Гіларі Мантел — англійська письменниця, літературний критик та есеїст.

Її твори, від особистих спогадів до історичної художньої літератури, отримували численні літературні нагороди. Мантел стала першою авторкою, яка двічі отримала Букерівську премію: за сиквел — 2009 року вона отримала нагороду за вигадану біографію Томаса Кромвеля під назвою «Вулфголл» (англ. Wolf Hall), а 2012 року — за роман-продовження «Везіть тіла» (англ. Bring up the bodies).

Романи “Вулфголл” і “Везіть тіла”  переносять читача до середньовічної Британії, яка перебуває на межі розколу і вже навряд чи оговтається.

В центрі захопливого сюжету — реальна історична постать, що своїми реформами змінила хід британської історії, багатоликий і безжальний радник короля Генріха VIII Томас Кромвель.

Мантел вдало балансує на межі правди й вигадки, тож недивно, що на основі її романів було знято міні-серіал «Вулфголл». Він стартував у ефірі каналу BBC Two взимку 2015 року.

ПРО КНИГУ

Англія, двадцяті роки XVI століття. Країна на межі катастрофи: якщо король Генріх VIII помре, не залишивши спадкоємця, неминуче почнеться громадянська війна. І ось на арені історії з’являється Томас Кромвель, син коваля-бунтівника, політичний геній, чиї засоби впливу — підкуп, погрози й лестощі. Та він має величну мету — перетворити Англію відповідно до своєї волі та бажань короля, котрому він віддано служить. Гіларі Мантел із притаманною їй глибиною та психологічною проникливістю створила епічну картину суспільства на великому історичному зламі, де мало не кожен із героїв з відвагою та пристрастю кидається на зустріч власній долі.

ПРО КНИГУ

Король Генріх VIII Тюдор багато років намагався завоювати серце Анни Болейн. Заради цього він зріксяка толицької церкви, плів інтриги, скоював підступи і злочини, однак дружина так і не змогла подарувати Англії довгоочікуваного спадкоємця. Гострий розум Анни почав дратувати марнославного Генріха, а ряд її свавільних рішень відвернув від королівського двору багатьох друзів і радників монарха. І тоді з тіні виступив Томас Кромвель, готовий виконати наказ свого воло­даря — за будь-яку ціну позбавитися Анни.
Художньо викладена історія про перипетії життя другої дружини Генріха VIII та кооролеви Англії – Анни Болейн.
Ця книга є своєрідним продовженням книги “Вульфголл”.