Як просувати бібліотечні заходи для молоді в соціальних мережах?

Вебінар

11 грудня 2015 року  Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім В.Маяковського організувала для працівників ЮСП ЦБС  області вебінар з теми: «Як просувати бібліотечні заходи для молоді в соціальних мережах?».

Фахівці ОБЮ ім.В.В.Маяковського: гол. бібліотекар науково-методичного відділу – Каріна Благодар та бібліотекар 1-ї категорії – Наталя Грищенко надали  консультації. (Запис вебінару див. – https://www.youtube.com/watch?v=BiBwWfW69lc&feature=youtu.be). Вони зупинились на питаннях:

Кому і навіщо потрібні заходи в мережі інтернет? Що може запропонувати бібліотека в онлайні для молоді? Які соціальні мережі найбільш привабливі для просування бібліотечних заходів? Які можливості мають соціальні мережі для просування бібліотечних заходів? Як створити бібліотечне представництво в одній із соціальних мереж?

До участі у вебінарі приєдналися наші колеги: Наталя Скоробрех, бібліотекар І категорії Ізмаїльської міської ЦБС ім.І.Котляревського та Ірина Тарадименко, завідувач науково-методичним відділом  Херсонської ОБЮ ім.Б.Лавреньова, які розповідали про Інтернет-представництво своїх бібліотек.

Ізмаїльська ЦМБ має свій блог – «Котляревка», який неодноразово отримував нагороди, став лауреатом Всеросійського конкурсу «Найкращий блог -2012» в номінації «Кращий блог для дорослих читачів країн СНД» Працює сайт Ізмаїльської міської ЦБС. Робота біблиотечної системивідображається в таких соціальних мережах, як Фейсбук, Вконтакті, Пінтерест та Однокласники .

В Ізмаїлі  розвинута діяльність ЗМІ в Інтернеті – близько 10 новинних сайтів а також групи в соціальних мережах. Наприклад, «Мой Измаил», «Измаил сегодня», «Типичный Измаил» та ін. Деякі аккаунти нараховують більше 30 тисяч передплатників – це майже половина населення Ізмаїлу. Працівники бібліотеки налагодили тісні контакти з журналістами, які ведуть ці групи.  Перед кожним заходом бібліотека створює банер – анонс.  Журналісти – партнери бібліотеки, розміщують його на новинних сайтах та в групах на Фейсбуці та  Вконтакті.  Молоді люди, гортаючи свою стрічку , дізнаються про бібліотечний захід заздалегідь.

Учасники вебінару також дізналися про цікаві заходи та акції для молоді Ізмаїлу, організовані бібліотекою за допомогою соціальних мереж та web-ресурсів.

Насиченою та креативною була розповідь нашої колеги з Херсону, яка розповіла про діяльність бібліотеки, щодо використання соціальних мереж у просуванні бібліотечних заходів для молоді та web-проекти для ЮСП бібліотек Херсонської області.

Інформаційне представництво Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва  включає в себе наступні інформаційні ресурси:сайт бібліотеки, блоги( Методист OBU,Місто Муз, BLOG – ово литературной волчицы).

Сторінки у соціальних мережах: ВКонтакте (група Молодіжна літературна кав*ярня ЛітТERRA Facebook (групи: «Книга мандрує Херсонщиною» wеb-проект, «Бібліовіночок Кобзарю» web-проект, Тиждень молодіжної книги, «Будь в тренді! Читай українське!»  web-проект). Реалізується web-проект  «Херсонщини достойні імена» – на платформі Google Hanhouts  проводяться відео зустрічі.