Виїзний семінар «Крок у майбутнє: інноваційні стратегії обслуговування підлітків та молоді »

3 червня 2015р. м. Ізмаїл. Ізмаїльська міська бібліотека ім. І. П. Котляревського.
Виїзний семінар  організувала  Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського. В семінарі брали участь  бібліотекарі  Ізмаїльської міської  та Ізмаїльської районої ЦБС.
Відкрила семінар  директор Ізмаїльської міської ЦБС для дорослих Галина Дойкова. Вона привітала учасників заходу, розповіла про історію та сьогодення міської ЦБС.
Тетяна Петелько, зав. науково-методичним відділом ОЮБ для юнацтва ім. В. В. Маяковського виступила з консультацією з  теми: «Сучасні орієнтири діяльності публічної бібліотеки в обслуговуванні юнацтва». Перша її частина  присвячувалася питанню: «Бібліотека у законодавчому полі». Учасники жваво обговорювали цю тему. Тетяна Миколаївна запропонувала Інтернет –ресурси, які допоможуть бібліотекарям орієнтуватися в сучасному бібліотечному законодавстві, зокрема сайти НПБ, ДБУ для юнацтва, ОЮБ ім.. В.В.Маяковського. де розміщений перелік цікавих та корисних сайтів та блогів. У другій частині консультації висвітлювались шляхи модернізації бібліотек. У третій – основні напрямки роботи з юнацтвом та форми їх реалізації.
Наталія Степанова, зав. інформаційно – бібліографічним відділом  виступила з темою: «Сільська бібліотека в системі інформаційного забезпечення запитів підлітків та молоді». Сільським бібліотекарям дуже складно задовольнити сучасні вимоги молоді при відсутності  комп’ютерної техніки та вільного доступу до Інтернету. Наталля Іванівна звернула увагу на такі актуальні теми, як « Безпека в Інтернеті» та « Виховання медіакультури у підлітків». Вона запропонувала доступні для бібліотек форми роботи з виховання інформаційної культури підлітків, які викладені в методичних матеріалах ОЮБ.
Наталія Грищенко, бібліотекар відділу автоматизації ОЮБ для юнацтва ім. В. В. Маяковського виступила з  перспективною темою: «Використання комп’ютерних технологій в просуванні читання». Присутні дізнались багато корисної інформації щодо створення бук трейлерів, відеовізитівок, буклетів, постерів, флаєрів, відео роликів, віртуальних виставок тощо. Наталля Володимирівна дала поради щодо застосування наявних Інтернет-ресурсів та створених відділами ОЮБ у масовій роботі з просування читання серед юнацтва.