Семінар «Партнерські відносини: бібліотека, школа, сім’я. Як розвинути інтерес до читання?»

Партнерські відносини: бібліотека, школа, сім’я. Як розвинути інтерес до читання?

 

«Партнерські відносини: бібліотека, школа, сім’я. Як розвинути інтерес до читання?»

31 жовтня 2014 року на базі Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. В. Маяковського пройшов міжвідомчий проблемний семінар для працівників юнацьких структурних підрозділів ЦБС області, бібліотекарів шкіл, коледжів, училищ.

(Програма семінару тут )

З консультацією «Використання ІКТ в просуванні читання» можна ознайомитися на блозі науково-методичного відділу ОУНБ ім.М.Грушевського в матеріалах семінару по плануванню на 2015 рік.

Діапазон інноваційних ідей в бібліотеках Одещини з просування читання було представлено досвідом роботи кращих ЦБС області.

Про співпрацю в сфері читання сім’ї, школи та бібліотеки розповіла завідуюча відділом обслуговування Ананьївської ЦРБ Лідія Іванівна Ротар. Цікавинкою  роботи бібліотеки було проведення Дня сімейних зустрічей «Ми – краплинки з криниці роду» під девізом: «Сім’ю згуртовує мудрість книг» до 20-ї річниці Міжнародного дня сім’ї.

Багато і плідно співпрацюють зі школами та сім’ями у Комінтернівській ЦРБ, про що розповіла бібліотекар відділу обслуговування Штець Т. Д. Особливим заходом стала районна читацька конференція «Феномен Тараса Шевченка. Погляд крізь віки».

Відеопрезентація бібліотекаря читального залу Бур’ян Віри Григоріївниприсвячувалася роботі Кілійської ЦБС з книгою для сімейного читання: проведення літературних вечорів, перегляд екранізацій у кіноклубі, проведення родинних та літературних конкурсів. Особливою винагородою  для юних аматорів поезії стали публікації  їхньої поезії  у районній газеті. Кожен з них отримав на спогад цей випуск.

Привабливі запрошення «Завітати до бібліотеки» запропонували учасникам семінару Білгород-Дністровська міська та районна ЦБСЛазебна Людмила Валеріївна з міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва представила відеоролик про роботу інтернет-клубу у формі молодіжного кварталу-студії «Фридом толк(Свободный розговор)». Кравченко Алла Петрівна з юнацької кафедри Білгород-Дністровськаої ЦРБ прокоментувала відеозвіт про роботу  бібліотек системи з популяризації бібліотеки та книги.

Справжнім майстер-класом з проведення пленерних літературних заходів став виступ Валентини Іванівни Кліменко, співробітниці відділу обслуговування Ізмаїльської ЦМБ ім. І. Котляревського . Вже кілька років поспіль жителів міста бібліотекарі запрошують на відкриті майданчики – у парки, які перетворюються на «Пушкінські тропи» чи театралізовані вистави за творами М.Гоголя чи І. Котляревського. (Дивіться блог бібліотеки).

Про те, як пройшов рік Т. Г. Шевченка в бібліотеках Овідіопольської та Біляївської ЦБС , розповіли працівник юнацької кафедри Овідіопольської ЦРБ  Паламарчук Лариса Вацлавівна та бібліотекар відділу обслуговування Біляївської ЦРБ – Боднар Л. А.

Зав. відділом Центральної міської бібліотеки для дітей ім. А. Гайдара (м.Одеса ) Куксова Зоя Василівна продемонструвала як бібліотекарі використовують засоби медіаосвіти у масовій роботі. Родзинкою  став спільний проект  дитячої ЦБС м.Одеси з Обласним радіо – «Читайлики – прокидайлики». В ефір вийшло більше ста радіооглядів для слухачів «від 3 до 103 років», що були підготовлені бібліотекарями усіх філій системи. Прослухати їх можна на сайті www.cbs-dity.edukit.od.ua/bibliotechni_vidannya/chitajliki-prokidajliki/.

Креативні форми у просуванні книги завжди використовує завідуюча бібліотекою с. Лиманське Роздільнянського району Н. В. Лясоцька.(Вона стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Читаю я! Читає вся моя сім’я!»). Її відеофільм присвячено краєзнавчому пішохідному бібліоквесту, який розкрив перед юними учасниками історію їх селища завдяки пам’ятним місцям.

Про участь у Всеукраїнській акції «Бібліотекою призначена зустріч» розповіла зав.абонементом Великомихайлівської ЦРБ Кейзі Марія Іванівна (Дивіться блог).

Бібліоночі, квести, бібліотеатр,  бібліокафе, районні літературні конкурси та багато інших форм роботи в арсеналі популяризації бібліотеки та книги у фахівців Арцизької ЦБС. Про що цікаво розповіла і продемонструвала директор системи Гуцан Галина Іванівна. Найбільш вражаючим став захід за твором Б. Васильєва «А зори здесь тихие…», коли у бібліоспектаклі взяли участь дівчатка-старшокласниці, зовні дуже схожі на  головних героїнь фільму. (Дивіться  блог).

Учасників семінару зацікавили презентації електронних видань нашої бібліотеки,у тому числі новинка—відеоогляд “В Одессе хочется жить и творить”, віртуальна арт-галерея «За читанням», постер-виставка «Юність, читай!».

Учасники семінару висловили свою думку відносно читання підлітків в шорт-аркуші «Є думка, що…».