В оточенні ідіотів, або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти.

Томас Еріксон (нар. 1965) — шведський письменник, психолог з соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер. Як письменник він дебютував у 2011 році з кримінальною серією про біхевіориста Алекса Кінга. Томас написав дві науково-популярні книги про спілкування та поведінку людей — «В оточенні ідіотів» і «В оточенні психопатів».

Еріксон Т. В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти / Т.Еріксон; пер.: с англ .В Махотіна.-Х.: Фоліо,2019.-251с.

Книга дуже цікаво написана і допомагає в спілкуванні. Автор пропонує розділити всіх людей за їхніми життєвими цілями й стратегіями поведінки. Всього виділяє чотири типи та дає цінні поради, як спілкуватися з тим або іншим типом, знаходити спільну мову, які підходи необхідно застосовувати і т. д. Допомагає стати набагато більш терпимим до тих, хто є повною вашою протилежністю.
Як пише один із рецензентів книги: «Саме «кольорова» система, яку пропонує автор, допомагає запам’ятовувати та розрізняти типи людей набагато легше, ніж звичайна класифікація Гіппократа. Читаючи книгу, відразу визначила всі кольори людей мого оточення; з деякими було легко, в основному з одноколірними типами, складніше визначати двоколірні (яких більшість), а то і триколірні особистості. Наприклад, моя подруга «зелена» (ось чому вона спокійно вислуховує, коли я говорю без перестану), чоловік «червоний» (спершу кричить, а через хвилину вже все добре), сестра «синя» (поки вона щось розповідає, я встигаю прийняти душ, приготувати обід і добігти до канадського кордону). А сама я, мабуть, «жовта». Я так відчайдушно шукаю в усьому хороше, що мій оптимізм можна назвати нездоровим. І головне – автор пояснює, що з усім цим робити! На що реагувати, а на що закрити очі, як надихнути жовтого і як остудити червоного. Трохи маніпуляцій нікому не зашкодить. Головне, щоби вони були спрямовані на загальне благо».

Рекомендована всім, хто цікавиться питаннями психології, конфліктології та налагодженням взаємин.

Якщо потрібна ця та інші книжки з саморозвитку та самовдосконаленню, Вам – до нашої бібліотеки!