Добро – це вогонь у серці людини…

Добро – це вогонь у серці людини…

Давайте проведемо невеличкий експеримент. Якщо я попрошу вас закінчити речення: “Хлопчик повинен бути …”, що скаже більшість із вас? Правильно! “Хлопчик повинен бути сильним, мужнім, хоробрим”… і т. д. А ось фахівці з батьківства та чоловічого здоров`я Р. Кемп, П. Блоу у своїй книзі «Хороші хлопці» (Кемп, Р. Блоу, П. Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою / Р. Кемп, П. Блоу ; пер. з англ. Е. Честер . – К. : #книголав, 2020 . – 120с.) історіями з усього світу доводять, що головні якості чоловіка – не тільки сила чи безстрашність, але, перш за все, доброта та людяність. Серед героїв як люди, знані по всій планеті (Конфуцій, Б. Гейтс, О. Шиндлер), так і маловідомі особистості.
Молодим читачам пропоную звернути особливу увагу на розділ «Вік – це лише цифра!» Створювати цікаві винаходи, організовувати благодійні заходи та й взагалі спонтанно робити добро – на все це здатні не лише дорослі. Тут наводяться приклади справді неймовірних підлітків, чия відданість іншим допомогла змінити життя на краще. Серед них і Валентин Фречка. 2017 року звичайний учень із села Сокирниця на Закарпатті розробив технологію виготовлення паперу й картону із опалого листя, яка може допомогти вирішити проблеми вирубки лісів й утилізації опалого листя у великих містах. «Налагодження виробництва і створення благодійного фонду — головні завдання мого життя», — каже Валентин, нині студент.
До української версії увійшли також й інші історії українських «хороших хлопців». Над розділами про М. Пирогова, А. Макаренка, В. Чорновола, С. Жадана і В. Фречки працювали: автор текстів Ю. Марченко, ілюстраторка Д. Федоринська.