Несподівані зимові «подарунки»

Зима – не тільки найзатишніша пора року, а й найбільш книжкова пора. Сніговії, пронизливий крижаний вітер і пізні сутінки о третій годині дня – хіба це – не найкращі умови для читання? Але яку книгу обрати? Пропонуємо вам добірку на будь-який смак і вік…

Ми завжди так чекаємо Різдва! Щоразу плекаємо нову надію на диво. І, знаєте, дива таки трапляються: яскраві й буденні, великі і непомітні. Примирення братів, зустріч земляків… Різні дива, різне Різдво. Когось застає вдома, когось – у дорозі, а когось – у лікарні… Тихе Різдво й наповнене дитячим сміхом, самотнє і у колі сім’ї, урочисте і скромне, замріяне і ностальгійне, традиційне і не схоже ні на що. У кожного своя різдвяна історія, своє особливе Різдво. До книги «Таке різне Різдво» (Таке різне Різдво : збірка короткої прозі . – Львів : ВСЛ, 2020 . – 464 с.) увійшли історії від таких авторів: Л. Таран, К. Бабкіна, Дорж Бату, Х. Венгринюк, Н. Гербіш, Б. Коломійчук, Б. Матіяш, Дзвінка Матіяш, В. Махно, К. Міхаліцина, К. Москалець, І. Савка, І. Славінська, П. Яценко.
Фреда, героїня книги «Фантастичні пригоди різдвяної компанії» (Гизелер К. Фантастичні пригоди різдвяної компанії: роман / К. Гизелер ; пер. з нім. А. Григоренко . – Харків : Жорж, 2020 . – 304 с.), завжди знала, що її кіт особливий… але ж не настільки, щоб йому телефонував сам Санта-Клаус і просив допомогти врятувати Різдво! Проте дивуватися ніколи. Дівчинка мусить довіритися пухнастому другові й відправитися разом з ним прямісінько на край світу. Там, на Північному полюсі, працює компанія «Ліга Різдва», завдяки якій діти з усього світу щороку отримують подарунки. Та цього Різдва помічники Санти, схоже, не зможуть виконати дитячі замовлення: невідомий хакер заблокував головний комп’ютер компанії!

Існують книги, які здатні стати справжнім душевним символом зимових свят. Ось і збірник “Сім святкових бажань” (Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю : збірка казок. – Харків : Читаріум, 2020 . – 128 с.) з їх числа. Не в усіх країнах свята проводяться однаково, адже всюди є свої традиції, які шануються сотнями років. І як же цікаво зазирнути за таємничу завісу відмічання чудесних зимових подій в інших державах. Книга «Сім святкових бажань. Підслухано та записано від Ісландії до Китаю» розповість про найцікавіші, популярні та зворушливі традиції проведення зимових свят у різних країнах світу. Вона являє собою барвисту збірку з семи казок, кожна з яких уособлює певну державу та має захопливий сюжет. Над створенням книги працювали талановиті українські письменники та ілюстратори, які спільними зусиллями створили щось дійсно неймовірне.
Коли сніг пахне мандаринками? Мабуть, у новорічно-різдвяну пору. Тоді так хочеться вірити в дива і чекати на подарунки святого Миколая, потайки сподіваючись, що він виконає твоє найзаповітніше бажання. Але що, коли ти вже не дитина? Невже у твоєму житті більше не буде святкової магії? Герої оповідань сучасних українських письменниць і письменників, що увійшли до збірника «Коли сніг пахне мандаринками» (Коли сніг пахне мандаринками : збірка короткої прозі . – Львів, ВСЛ , 2020 . – 328 с.), – підлітки. Іноді у святкову пору вони втрапляють у халепи чи переживають дивні пригоди, часом отримують несподівані дари або сумують через болісні втрати і не розуміють, як увімкнути кнопку «радість» на замовлення. Але врешті-¬решт найважливіше для кожного з них – зустріти Новий рік та Різдво з найближчими. І в цьому – справжня святкова магія.
Південь завжди дихає теплом. Південь – це місце великих і маленьких історій, що сплітаються, наче повівання вітру над тамтешніми морями. Він для кожного свій. Мінливий і манливий. І Південь України – не виняток. І його маленькі історії ,мабуть, найкраще звучатимуть у формі казок. Казок для дорослих (Смагіна М. Казки з Півдня : збірка казок для дорослих / М. Смагіна . – К.: Темпора, 2020 . – 280 с.) Казок, героями яких стають білки й коти, маршрутки й потяги, русалки й домовики, і навіть звичайні, здавалося б, травневі зливи. Казок, які колись оточували чи не кожну людину на цьому світі. Казок, які робили і роблять наше життя бодай на крихту чарівнішими.
У книги «Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу » Т. Яловчак (Яловчак Т. Підкори свій Еверест / Т. Яловчак . – К. : Наш формат, 2020 . – 144 с. ) розповідає про важке дитинство в маленькому шахтарському містечку, любов до спорту та прагнення бути попереду, що переросло в бажання постійно здобувати нові перемоги. Ви дізнаєтеся, яка справжня ціна Евересту: що відбувається з тілом на висоті більш ніж 8000 м, як вижити 40 днів в експедиції за мінусових температур і не спати 72 години. Авторка з гумором розповідає про труднощі на своєму шляху, а також подає найголовніше правило підкорення вершини – залишитися живим. Упевнени, ця книжка стане маленьким генератором енергії і для вас.

З чудовими зимовими святами вас, дорогі читачі! Приємного читання!