Пробне ЗНО

Пробне ЗНО: скільки коштує, коли закінчується реєстрація та які новації передбачені у 2021 році [Електронний ресурс]. – Електрон. дані . – Режим доступа : www.brody-rda.gov.ua/novyny / . – Назва с титула екрана . – Мова укр.
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні в 2021 році триватиме до 19 січня включно. Пройти тестування може кожен охочий, однак пробне ЗНО не дає жодних привілеїв для участі в основній сесії цьогорічного оцінювання знань.

Коли відбудеться пробне ЗНО

Якщо у 2020 році пробне ЗНО скасували через пандемію коронавірусу і навіть повернули гроші тим, хто встиг заплатити за тестування, то у 2021-му, незважаючи на продовження епідемії, пробне ЗНО призначили на 10 квітня.
Цього року для проходження пробного ЗНО можна буде обрати лише один із предметів:
• українська мова;
• українська мова та література;
• історія України;
• математика;
• біологія;
• географія;
• фізика;
• хімія;
• англійська мова;
• іспанська мова;
• німецька мова;
• французька мова.
У Міносвіти обмеження пояснили епідеміологічною загрозою.

Де зареєструватися на пробне ЗНО

Реєстрацію проводять дев’ять регіональних центрів оцінювання якості освіти. Слід обрати той, що територіально підходить саме вам.
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, який отримали під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника перевірити факт зарахування коштів.

Скільки коштує пробне ЗНО

Вартість пробного ЗНО у 2021 році коливатиметься від 195 до 255 гривень. У Міністерстві освіти пояснили, що це пов’язане з різницею у вартості організації пробного ЗНО у різних регіонах, зокрема, з вартістю друку і доправлення матеріалів і прогнозованою кількістю учасників тестування.
Також у міністерстві зазначили, що підвищення вартості пробного ЗНО порівняно з попереднім роком пов’язане зі скороченням очікуваної кількості учасників і підвищенням оплати роботи співробітників.
Оплату за участь у пробному ЗНО-2021 необхідно здійснити до 23 січня 2021 року включно.

Які бонуси передбачає пробне ЗНО

Нагадаємо, що реєстрація та участь у пробному ЗНО не означає автоматичної реєстрації на основну сесію ЗНО. Результати пробного тестування не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не впливатимуть на конкурсний відбір до вишів. Однак цьогоріч є деякі приємні відмінності від попередніх пробних тестувань.
Усі учасники пробного ЗНО-2021 випробовуватимуть свої знання тільки в одному з перелічених вище предметів, однак отримають доступ на завантаження тестових зошитів зі всіх цих предметів і зможуть пройти тестування вдома. Відповіді потрібно ввести у форми на спеціальний сервіс, де розмістять результати.
Український центр оцінювання якості освіти підготує офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021. У них експерти детально проаналізують кожне завдання і порадять, як отримати максимально високий бал на тестуванні.

Коли будуть результати пробного ЗНО

Для отримання результатів пробного ЗНО потрібно занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» упродовж 10-14 квітня.
Результати пробного ЗНО опублікують на сторінках учасників 16 квітня.
Нагадаємо, що реєстрація для участі в основній сесії ЗНО-2021 триватиме з 1 лютого до 5 березня включно.