Хотіла б я піснею стати

25 лютого 2021 року виповниться 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
Враховуючи це, Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 150-річчя з дня народження української письменниці та громадського діяча Лесі Українки» (від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII).
До плану заходів з відзначення на державному рівні цієї дати бібліотечні заклади можуть включити: тематичні виставки, лекції, вечори, мистецькі конкурси, святкові концерти, семінари, перегляди вистав та кінофільмів за творами письменниці тощо.

У зв’язку з подовженням в Україні карантинних заходів, офлайн діяльність бібліотек обмежена, тому Одеська обласна бібліотека для юнацтва пропонує бібліотекам області взяти участь в обласному віртуальному поетичному флешмобі «Хотіла б я піснею стати», присвяченому життю та творчості Лесі Українки. До читання поезій можна долучити державних діячів, політиків, письменників, митців, бізнесменів, громадських діячів і, обов’язково, читачів бібліотеки.

Відеозаписи розміщуйте у соціальній мережі Фейсбук за хештегами:

Вірш Лесі Українки читає поет Андрій Хаєцький. (Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді м.Одеса)
Вірш Лесі Українки “Мрії” та народнапісня “Гузель Къырым” кримськотатарською мовою у виконанні Еміне Уркуметової,вихованки кримськотатарського культурного центра Одещини.
Дякуємо ГО “Кримські татари Одещини”!
До віртуального поетичного флешмобу «Хотіла б я піснею стати» долучилась команда Compass КНП Дитяча Міська Поліклініка 6 ОМР!
У кожної людини є мрія, яка веде її по життю. Але не всім і не всі мрії даються легко… Головне — не здаватися, навіть якщо мучать відчай, біль, безнадія, безсонні ночі…Дякуємо лікарям за емоційне прочитання Лесиного віршу та за невтомну працю на захист нашого здоров’я!
Молодь читає Лесю! Віртуальний поетичний флешмоб «Хотіла б я піснею стати» продовжує поезія у виконанні Орини Никоненко, учениці Одеського ліцею №9.
Поезія Лесі Українки у виконанні Галини Кобзар-Слободюк, заслуженої артистки України, актриси Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім.В.Василька, лауреатки першого Всеукраїнського конкурсу читців, присвяченого 125-річчю з дня народженння Лесі Українки (Гран-прі 1995 р.)