Золото Ізраїлю із Києва

«Нам завжди доводилося обирати між тим,
що для нас небезпечно, і тим,
що дуже небезпечно». (Ґ. Меїр)

Біографічний роман “Ґолда” (Баркетт Е. Ґолда. Перша жінка – прем’єр-міністр Близького Сходу [Текст] / Е. Баркетт; пер з англ. Р. Сторожук. – Харків: Віват, 2020. – 512 с.) — історія життя і роботи колишньої прем’єр-міністерки Ізраїлю (17 березня 1969 — 3 червня 1974 років), керівниці міністерств внутрішніх і закордонних справ, міністерства соціальної політики Ґолди Меїр.
Книга Баркетт — спроба реконструювати життя видатної постаті, подивитися на неї під різними кутами, переосмислити те, що ми знаємо про історію Ізраїлю. Спершу Ґолда постає тут ще зовсім юною, тікає з батьківського дому, приєднується до сіоністського руху. Потім бачимо її дорослою жінкою, що бере участь у церемонії проголошення єврейської держави. І, нарешті, бабцею, яка іронічно й влучно відповідає на дошкульні запитання американських журналістів.
Щоб написати роман, Еліонор Баркетт — відома американська письменниця, журналістка, продюсер — дослідила десятки інтерв’ю і вивчила сотні архівних документів. У цій захопливій біографії авторка знайомить читача з маловідомими фактами життя Ґолди Меїр, пояснюючи її складну мотивацію та ідеали, розповідаючи про особисті перемоги та розчарування.
“Вона мала віру, коли інші не мали рішучості. Вона вірила в абсолютну справедливість нашої справи, коли інші сумнівалися”, — говорив про Ґолду Меїр один з творців держави Ізраїль, прем’єр-міністр і міністр оборони Давид Бен-Ґуріон. І саме це, здається, було секретом її досягнень.

#бібліограф_рекомендує