Гроссман Д. З ким би побігати

Книжкова серія «КАРТА СВІТУ», яку видавництво «Фоліо» розпочало 2010-го, презентує найкращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця ХХ – початку ХХI століття в українському перекладі.
Серія має на меті (і ми також) познайомити українського читача з сучасними письменниками з різних куточків світу: Франції, Німеччини, США, Естонії, Фінляндії, Швеції, Данії, Словенії, Чехії…
Хто в дитинстві не намагався втекти з дому? Ось куди і з ким бігти – це питання і ставить Д. Гроссман, звертаючись і до дітей, і до дорослих в своєму романі «З ким би побігати» (Гроссман Д. З ким би побігати: роман [Текст] / Д. Гросман; пер. з івр. В. Верховня. – Харків.: Фоліо, 2015. – 348 с. (Карта світу. Ізраїль)).
Книга вийшла друком у 2003 році. У святому місті Єрусалимі, немов по спіралі, розгортається справжнісінька детективно-любовна історія. Що ще потрібно, щоб захопити читача? Таємниця, погоня, кохання – Гроссман точно знає формулу успіху у читачів. В романі розповідається про підлітків – про їхню самотність, переживання, наркотики, невміння порозумітися у сучасному житті, а ще про щиру дружбу, відданість, самопожертву і, звичайно ж, про кохання у жорстокому і небезпечному світі.
«З ким би побігати?»… Бігати в цій книзі будуть дуже багато, в буквальному і переносному сенсі. Тут біжать від страшного минулого, з видимого і невидимого полону. Біжать за мрією, біжать назустріч страшному, назустріч один одному, кидаючи і втрачаючи по дорозі зайвий багаж з колишнього життя: наївні помилки і сумніви, страхи, самотність і фальшивих друзів. Близькі душі – ось що шукають тут. Шукають і знаходять тих, з ким можна пробігти не тільки коротку спринтерську дистанцію, а і тих, на кого можна покластися, з ким можна бігти марафон.
Цей роман точно відповідає формулі, що хороша книга – та, прочитавши першу фразу якої хочеться читати далі, а прочитавши останню, хочеться жити.