Леся Українка. Листи

Українка, Л. Леся Українка. Листи: 1876-1897[Текст] / Л. Українка; упоряд. В.А. Прокіп (Савчук). – К. : Комора, 2016. – 512 с. : іл. – (Persona).
Українка, Л. Леся Українка. Листи: 1898- 1902[Текст] / Л. Українка; упоряд. В.А. Прокіп (Савчук). – К. : Комора, 2017. – 544 с. : іл. – (Persona).
Українка, Л. Леся Українка. Листи: 1903- 1913[Текст] / Л. Українка; упоряд. В.А. Прокіп (Савчук). – К. : Комора, 2018. – 736 с. : іл. – (Persona).

«Цю книжку можна захоплено прочитати і як сповідь, і як письменницьку біографію, і як родинну хроніку. А водночас і як історію становлення нашої модерністської літератури…» – зазначає у передмові Віра Агеєва.
З ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів… Із листів, написаних до рідних, близького оточення і «товаришів по зброї», перед нами постає молода, енергійна, блискуче освічена українська аристократка, яка активно відстоює свої погляди, творить нові смисли і змінює світ. Уперше опублікований без вилучень, зі збереженням авторського правопису, епістолярій Лесі Українки відкриває читачам можливість по-новому побачити одну з найяскравіших постатей української культури межі XIX-XX століть.
У другій книзі «Листів» приватні дописи дають нам змогу наблизитися до розуміння творчості поетеси, а також думок і вчинків Лариси Косач як доньки, сестри, вірної подруги і, зрештою, молодої чуйної жінки. Епістолярій руйнує всі штучно створені міфи навколо її особистості.
Подані без купюр у третій книзі листи Лесі Українки дають змогу по-новому осмислити найбільш плідний на літературні шедеври етап її життя. Багато тут і цікавих подробиць, що стосуються її перекладацької й етнографічної роботи, а також співпраці з українськими та закордонними періодичними виданнями.

#бібліограф_рекомендує