Обласна віртуальна фотоекоакція «Бібліотека і громада за життя природи»

  Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В.В. Маяковського оголошує з 1 березня до 1 листопада 2021 року обласну віртуальну фотоекоакцію «Бібліотека і громада за життя природи» з метою привернути увагу громадськості до питань екології й проблем охорони навколишнього середовища та виховання у підростаючого покоління любові до природи рідного краю.

Завдання бібліотек:
– залучення до фотоакції своїх читачів, особливо підлітків та молоді;
– підвищення екокультури мешканців своєї громади;
– виховання позитивної екоповедінки як показника духовного розвитку особистості;
– зацікавлення користувачів читанням літератури на екологічну тематику та участі у екогуртках та екооб’єднаннях;
– сприяння формуванню здорового способу життя, відповідального ставлення до себе як складової частини природи;
– підняття компетентності юних краян та молоді у формуванні особистої екокультури через участь у практичних природоохоронних заходах.

Взявши до уваги обмеженість роботи бібліотек під час пандемії, ми пропонуємо проведення регіональної екоакції у фотоформаті.
Зробивши яскраві та цікаві світлини, бібліотекарі та читачі зможуть «розповісти» про свою активність у екожитті громади. Починаючи від фото незвичних виставок-презентацій літератури з екології, вернісажів малюнків, виробів з природних матеріалів до фотосесій екодесантів та природознавчих екскурсій.

В бібліотеці можна провести фотосесію: «Моя улюблена книга про природу», «Із життя природи. Читай разом зі мною»; заочні(віртуальні) фотоекскурсії унікальними природними місцями краю. Наприклад, «Диво лісове», «Явища природи», «Рідкісні рослини і тварини мого краю», «Природні легенди краю», «Родзинки природи», «Рідкісний кадр», «Стоп-кадр» тощо.
Можна зробити фоторепортажі про екологічні рейди: «Довкілля (назва населеного пункту, річки, озера, моря чи парку і т.п.) без сміття», «За чистоту навколишнього середовища», «Квітни, мій краю!» та «Подаруємо зелене вбрання нашому місту, селищу, селу» (саджання квітів, рослин, дерев «зеленим десантом»; можливо біля бібліотеки), «Життя в ЕКОстилі. Що це значить?!».
Влітку у читальних залах під відкритим небом зробити фото «Зелений острівець», «Бібліотека під зеленими кронами». Фото екофлешмобів «Рухай планету», «Колір планети – зелений», «Збережемо нашу перлину», «Екологічний флешданс тощо.

Фото та фотоколажі з короткими коментарями і назвою своєї бібліотеки та авторів обов’язково розміщувати у Фейсбуці під хештегами: #бібліотека_та_громада_за_ життя_природи, #маяковка_фотоекоакція

Для роботи бібліотекам стане у нагоді Екологічний календар на 2012: https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekologichnij-kalendar