Підготовка до ЗНО-2021

Бондар М. Підготовка до ЗНО-2021: ефективні техніки навчання та безкоштовні ресурси, які допоможуть учням [Електронний ресурс]. – Електрон. дані . – Режим доступа : https://education.24tv.ua/pidgotovka-do-zno-2021-tehniki-navchannya-resursi-bezkoshtovno_n1523394 / . – Назва с титула екрана . – Мова укр.

В Україні незабаром розпочнеться реєстрація на ЗНО-2021, тому школярі вже починають готуватися до тестування. Скласти його повинен кожен охочий навчатися у виші, а зробити це на відмінно – допоможуть наші поради.
• Готуватися потрібно систематично, а не час від часу
Важливо знайти у своєму розкладі по годині часу на кожен предмет і використовувати цей час лише для навчання.
• Підготуйте місце для занять
Для цього приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, посібники, зошити тощо. Це необхідно зробити, щоб не витрачати час на пошук канцелярії по всій кімнаті.
І обов’язково відкладіть подалі телефон і вимкніть сповіщення, щоб не відволікатися.
• Складіть план занять
Необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете, які розділи і теми. Це допоможе структурувати матеріал і розподілити час.
Почніть зі складнішого – з того розділу, який знаєте найгірше. Але якщо вам важко «розгойдатися», можна почати з того матеріалу, який найбільш цікавий і приємний.
• Чергуйте заняття і відпочинок
До прикладу, можна 40 хвилин займатися, потім 10 хвилин відпочивати. Як варіант – у цей час полийте квіти, зробіть зарядку, приберіть кімнату.

Ефективні техніки навчання, які допоможуть у підготовці до ЗНО

• Постійно вирішуйте тести
Наразі будь-хто може подивитися всі тести попередніх років та спробувати їх зробити. Крім того, кожного року можна скласти пробне ЗНО з того предмета, який вам необхідний для вступу.
Експерти рекомендують до проведення ЗНО вирішити якомога більше тестів. Так вийде “набити руку” і підвищити впевненість в собі. Не варто обходити увагою і минулорічні тести. Вони покажуть реальний рівень знань, вдасться зрозуміти свої помилки і те, що потрібно підучити.
• Використовувати картки
Цей метод є одним з найефективніших. Працює він так: людина має певну кількість інформації, яку вона повинна вивчити. Подрібнюючи інформацію і записуючи її на картки, вона краще запам’ятовує матеріал.
Окрім того, можна регулярно влаштовувати собі перевірки. Самоконтроль – це теж чудовий спосіб запам’ятати матеріал.
• Використовуйте книжки для підготовки до ЗНО
В Україні є низка хороших книжок, які допомагають підготуватися до ЗНО самостійно. У них міститься весь необхідний матеріал, а також тести для перевірки знань.

Зокрема, можна прочитати такі книги:

1. Заболотний В. ЗНО-2021 Українська мова та література. Повний курс підготовки до ЗНО та ДПА / В. Заболотний . – К.: Літера, 2020 . – 448 с.
2. Капіносов А. Математика ЗНО-2021. Комплексне видання + ДПА – профільний та рівень стандарту / А. Капіносов . – Тернопіль : Підручники і посібники, 2020 . – 480 с.
3. Валігура О. Англійська мова ЗНО-2021. Комплексне видання / О. Валігура. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2020 . – 592 с.
4. Кобернік С. ЗНО-2021 Географія. Комплексне видання / С. Кобернік . – К.: Літера, 2020 . – 480 с.
5. Власов В. ЗНО-2021 Історія України. Комплексне видання ЗНО + ДПА / В. Власов . – К.: Літера, 2020 . – 512 с.
6. Соболь В. Біологія ЗНО 2021. Довідник + тести. Повний курс / В.Соболь . – Кам’янець-Подільський , Абетка . – 2021 . – 816 с.
7. Струж Н. Фізика ЗНО 2021. Комплексне видання / Н. Струж . – Тернопіль : Підручники і посібники, 2020 . – 496 с.
8. Земерова Т. Історія України ЗНО-2021 Комплексне видання / Т.Земерова . – Тернопіль : Підручники і посібники, 2021 . – 640 с.
9. Авраменко О. ЗНО-2021. Українська мова та література. Завдання в тестовій формі ч. 1 / О. Авраменко . – К.: Грамота , 2021 . – 496 с.
10. Авраменко О. ЗНО-2021. Українська мова та література. Завдання в тестовій формі ч. 2 / О. Авраменко . – К.: Грамота , 2020 . – 144 с.

Підготовка до обов’язкових предметів

Аби вступити до вишу на обрану спеціальність, абітурієнтам у 2021 році необхідно скласти тестування з двох обов’язкових предметів – української мови (або української мови та літератури) та математики.
Проте загалом до переліку предметів ЗНО входить 11 дисциплін. Учасник має обрати ті, які вимагає спеціальність, куди він/вона планує вступати.
Тому ми підготували важливі поради та теми, які необхідно вивчити. Їх важливо роздрукувати, аби не загубити, та вивчити по цьому важливу інформацію. Це допоможе вам орієнтуватися у завданнях.
ЗНО з української мови

Готуючись складати тести з української мови, важливо розуміти, що вам варто повторити матеріал, який ви вивчили за весь час перебування у школі: фонетика, морфологія, синтаксис. Усі правила важливо повторити.
Що обов’язково варто повторити з української мови:
• Починайте повторювати мову з розділу фонетики зокрема, згадайте про наголоси та як рахувати звуки в словах.
• Згадайте морфологію: це частини мови, їхня взаємодія між собою, правила словозміни.
• Особливу увагу приділіть синтаксису, якому присвячена велика частка завдань у тестах: побудова речень – далеко не найпростіша тема, тому тут потрібно багато практики.
• Готуйтесь до тестів з мови за принципом «від теорії до практики»: спочатку повторіть правила, потім виконайте тренувальні тести, а якщо тема складна – розгорнуті вправи.
• Також не забувайте читати, практикувати аналіз тексту, тренуйтеся в написанні творів – адже, крім тестів, на вас чекає завдання з написання власного тексту. До речі, краще, якщо ваші твори зможе оцінити викладач.

ЗНО з української літератури

Готуватися до тестування з української літератури потрібно заздалегідь. Аби гарно скласти тести, вам потрібно орієнтуватися у величезній кількості тем та творів, починаючи з фольклору і завершуючи сучасними творами.
Що обов’язково варто повторити з української літератури:
• Найкращий спосіб підготуватись – прочитати всі програмні твори. Якщо ви щось упустили з програми, то починайте надолужувати згаяне: читайте та конспектуйте від руки, аби краще запам’ятати сюжет та персонажів.
• А якщо ви пізно почали готуватися, не встигаєте прочитати все або вам потрібно освіжити спогади про твори, вам допоможуть стислі тексти (знайти скорочені версії та перекази творів програми ЗНО 2021 можна в інтернеті).
• Також можна обговорювати з кимось кожну прочитану книгу. Для цього, до речі, ідеально підійдуть онлайн-заняття з підготовки до ЗНО, які значно полегшують процес засвоєння навчального матеріалу.
• Найголовніше, що необхідно запам’ятати про прочитані твори, – це жанрова специфіка, імена та характеристика персонажів. Також важливо знати знакові дати, періоди та персоналії історії української літератури.
• Також дивіться екранізації програмних творів – це допоможе краще запам’ятати сюжет та характерні особливості головних героїв.

ЗНО з математики

Готуючись до тестування з математики, пам’ятайте, що на ЗНО будуть не стандартні задачки, а нетривіальні завдання, в яких стануть у пригоді кмітливість та логіка.
Що обов’язково варто повторити з математики:
• Для підготовки до ЗНО з математики почніть повторювати матеріал з 7 класу, аби освіжити в пам’яті вже вивчене та заповнити прогалини. Потім поступово переходьте від простих до більш складних тем.
• Також після кожного тематичного блоку практикуйтеся та вирішуйте тести. Якщо якась тема дається важко, приділяйте більше часу практиці: вирішуйте якомога більше задач з підручників, спеціальних посібників з математики та тестів за минулі роки онлайн. Так ви наб’єте руку і почуватиметесь впевненіше.
• Вчіть формули, адже вони важливі для вирішення задач з тригонометрії, яка займає значне місце в тестах. Випишіть їх собі на окремий аркуш або роздрукуйте, повторюйте, регулярно використовуйте, практикуючись у вирішенні задач.
• Якщо ви знаєте свої слабкі місця і самотужки із засвоєнням матеріалу не можете впоратися, почніть займатися з репетитором.

Безкоштовні ресурси для підготовки до ЗНО

• iLearn
В Україні запустили потужну сучасну гейміфіковану платформу iLearn. На платформі доступні щоденні навчальні вебінари та розміщені онлайн-курси з основних шкільних предметів. Функціонал платформи гейміфікований, а це робить процес навчання інтерактивним та цікавим. А під час реєстрації на платформі користувач створює свого віртуального героя.
Їх також можна переглянути на ютуб-каналі. До підготовки навчальних матеріалів залучені одні з найкращих педагогів України – професіонали з досвідом онлайн-підготовки до ЗНО, чиї учні отримували результати 195 і більше балів.
• EdEra
Там є онлайн-курси з основних предметів. Вони побудовані у формі корисних порад, а також допоможуть повторити теоретичні знання з української мови і загалом підготуватися до тестування.
Програма з кожного предмету розрахована приблизно на 5-7 тижнів по 4 години. Всього містить 15-16 відеолекцій, тестові завдання та текстовий конспект.
• ZNO.IF.UA
На цьому сайті зібрана необхідна інформація винятково з української мови та літератури. Тут також є база завдань ЗНО за минулі роки.
Окрім того, на платформі публікується теоретична інформація для підготовки: біографії письменників, аналізи творів, приклади вдалого написання власного висловлювання.
• Ютуб-канал ZNOUA
Всього на ютуб-каналі 77 відеоуроків про підготовку до ЗНО з математики. Серед них – лекції з алгебри, геометрії, тригонометрії та вищої математики.
Також там є приклади розв’язання складних задач, або поради, як швидко освоїти потрібний матеріал.
• EdEra або Be Smart для англійської мови
Курс у EdEra допомагає підтягнути граматику та спеціалізується на частинах мови. Він розрахований на 6 тижнів по 4 години занять. Всього є 12 лекцій.
А програма у Be Smart допоможе швидко повторити весь матеріал зі шкільного курсу англійської мови. Вона складається з 3 модулів, які містять в собі теми з різною лексикологією. Наприклад, школа, культура, спорт, політика та інші. Також є тест для самоперевірки тривалістю 2 години.