Маленька книжка з глибинним змістом

«… У книзі дійсно багато
автобіографічного. Спогади з
дитинства у мене дуже яскраві,
тож гріх було цим не скористатись».
(Д. Бату)
Дорж Бату, популярний український письменник, нині громадянин США, який народився і виріс у Бурятії, написав нову книгу «Таємниця старого лами» (Бату Д. Таємниця старого лами: роман [Текст] / Д. Бату . – Львів: ВСЛ, 2021. – 204 с.). Це перша книга Доржа Бату, в основі якої — реальні персонажі та реальні події, що відбулися з ним на його батьківщині. Дитинство письменник провів в Іволгинському дацане і його вчителем був Чімітдорж-лама. Спогади про нього і дитинство стали основою книги.
Як і у попередніх історіях від Бату, кожен читач знайде у цій книжці щось своє: для когось ця історія привідкриє таємниці Вчення і буддійського світосприйняття. Для когось вона буде екскурсом у жорстоку радянську історію і покаже, що доля усіх народів, що були загнані у СРСР, виявилася трагічно схожою. А для когось вона буде просто неймовірно веселою і сумною водночас, детективною пригодою двох хлопчаків та їхнього старого Вчителя Чімітдоржа-лами.
«…Екскурс у дитинство автора раптово виявляється ще й збіркою буддійської мудрості. Буквально із кожного розділу хочеться запам’ятати й зберегти цитату… », – співачка Христина Соловій.
«…Цю книжку можна порівняти із пригодницькою стрічкою з життя двох друзів, яку розказав один із них. Той друг, який любив дивитися на зірки неподалік Улан-Уде, лежачи в степу, там, де зірки водночас і високо, і низько над головою», – актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв.
Неповторну атмосферу книжки доповнюють чудові ілюстрації Ярини Жук і QR-коди з відеороликами, у яких читач зможе почути живе звучання рідної мови автора – бурят-монгольської…