Ю Несбьо Ніж


Книжкова серія «КАРТА СВІТУ», яку видавництво «Фоліо» розпочало 2010-го, включає в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця ХХ – початку ХХI століття в українському перекладі.
Серія має на меті (і ми також) познайомити українського читача з сучасними письменниками з різних куточків світу: Франції, Німеччини, США, Естонії, Фінляндії, Швеції, Данії, Словенії, Чехії…

Перша асоціація, яка приходить на думку при згадці норвезького письменника Ю Несбьо, книги про детектива Гаррі Голе, що спеціалізується на затриманні серійних вбивць .. Саме детективна серія романів про Гаррі Голе принесла автору світову популярність.
«Ніж» — остання книга з серії детективів про Гаррі Голе. Якщо ви раптом з тих щасливчиків, які не читали жодної книги Ю Несбьо, то починати краще по порядку, якщо не виходить, — то з будь-якої іншої книги циклу. Не знаючи світу Гаррі Голе, ви не відчуєте всю глибину, яку автор заклав у сюжет.
Ю Несбьо. Книги по порядку. Серія про детектива Гаррі Голе
1997 — Нетопир/ Полёт летучей мыши
1998 — Таргани/ Тараканы
2000 — Червоногрудка/ Красношейка
2002 — Безтурботний/ Не было печали / Немезида / Богиня мести
2003 — Пентаграма/ Пентаграмма
2005 — Спаситель/ Спаситель
2007 — Сніговик/ Снеговик
2009 — Леопард/ Леопард
2011 — Привид/ Призрак
2013 — Поліція/ Полиция
2017 — Жажда
2019 — Ніж/ Нож

Письменник без жалю завжди вбивав своїх персонажів, при цьому він знаходив для цього досить непогане виправдання — все завжди відбувалося на краще, так чи інакше. Ця книга не виняток. І, мабуть, — одна з найважчих в серії.

В Осло скоєно жорстоке вбивство, що є абсолютно звичним для детектива Гаррі Голе. Але тут інше — глибоко особиста справа, доводиться розслідувати нишком, оскільки Голе сам є підозрюваним.

У книзі немає маніяка або якогось досконалого антигероя: є багато людей, які виявляються не тими, ким здаються на перший погляд, багато скалічених доль, поранених сердець і психологічних травм. Ця книга вийшла, мабуть, найменш детективною з усіх. Безумовно, тут є злочин і розслідування, але більшою мірою показано дослідження людської душі.
Не тільки Гаррі, а й інших персонажів — крізь призми прийому у психіатра, дружніх взаємин, закоханості, військової служби і ще безліч ситуацій, які показували героїв з різних сторін. Автор зазирав у душу кожному, щоб показати нам глибину своїх персонажів і мотиви їх вчинків.
Мозок працює протягом всієї розповіді … будуються версії, хто ж вбивця і в підсумку — несподіване…

#Картасвіту