Дерманський, О. Крамничка тітоньки Мальви [Текст] : для молод. шк. віку / О. Дерманський; худож. Р. Попського. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 56 с. : іл.
Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.
Кокотюха, А.А. Жабеня, ставок і море [Текст] : для дітей мол. шк. віку / А.А. Кокотюха. – К. : АВІАЗ, 2020. – 64 с. : іл.
Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. “От би стрибнути в море з високого каменю!..” Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли – веселі, а коли – небезпечні. Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою!
Траїні, А. Фантастична подорож тілом людини [Текст] / А. Траїні. – Х. : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).
Книжки серії “Світ пана Водиці” відомого на весь світ автора та ілюстратора Аґостіно Траїні познайомлять малечу з основними поняттями про нашу планету: як виростає дерево, як утворюється шторм, куди дівається вода. А кумедний та простий виклад інформації допоможе дітям зрозуміти, які процеси відбуваються у тілі людини та у довкіллі.
Окесон, К. Мій дідусь став привидом [Текст] / К. Окесон; Е. Еріксон; пер. з дан. Н. Іваничук. – Чернівці : Книги-ХХ1, Чорні вівці, 2018. – 32с.
Есбен мав дідуся, якого він називав просто Дідусем. Одного дня Дідуся не стало, бо він помер. Мама Есбена сказала, що Дідусь став ангелом. Тато Есбена сказав, що Дідусь став землею. Але і тато, і мама помилялися, бо однієї ночі Есбен раптом побачив Дідуся на своєму комоді: той сидів і незрушно дивився в темряву. «Дідусю? – запитав Есбен. – Як ти тут опинився? Я думав, ти помер». «Я теж так думав», – відповів Дідусь. «Ой! Ти став привидом!» «Та щось таке», – погодився Дідусь.
Мензатюк, З. Зелені чари [Текст] : оповідання / З. Мензатюк. – 2-ге вид., пер. – Чернівці : Букрек, 2020. – 120 с. : іл.
Книга знайомить юних читачів зі знаними і маловідомими рослинами України, їхніми чарівними й реальними властивостями, а також розповідає про пов’язані з ними легенди, повір’я та народні звичаї.
Міхаліцина, К. Хто росте у лісі [Текст] / К. Міхаліцина; худ. О. Була. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 40 с. : іл.
Це цілком звичайна історія про те, як буркотливий борсук і бешкетні білки світ… тобто рідний ліс рятували. Але також і про те, скільки відтінків має осіннє листя буків і грабів, як готуються до зими ялина й модрина, чи мох дубовий – насправді мох і чому не можна палити сухостоїв, навіть якщо здається, що там ніхто не живе. А ще ця книжка спонукає читачів поміркувати, чим цінні спогади, потренує увагу (спробуйте-но знайти усіх клопів-солдатиків, які заховала на малюнках художниці Оксані Була!) і запропонує «рецепт» виготовлення чудової гірлянди в екостилі.
Кіплінг, Р. Як кіт блукав, де заманеться [Текст] / Р. Кіплінг, іл. В. Штанка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 32 с. : іл.
Хочете дізнатися, як дикі тварини стали свійськими, а кіт так і залишився диким-предиким? Про це вам розповість Ред’ярд Кіплінґ! Знаменита казка англійського Нобелівського лауреата заграла новими барвами завдяки самобутнім ілюстраціям Володимира Штанка. Продовжуючи серію “Тафі і Теґумай”, книжка запрошує читачів познайомитися зі своєрідним приквелом до історій про те, як написали найпершого листа, вигадали абетку і табу. Для молодшого шкільного віку.
Степаненко, Я.О. Заборонений Санта, або Перше Різдво Славка [Текст] / Я.О. Степаненко; іл. О. Бугренкової. – Х. : Віват, 2020. – 110 с. : іл. – (Мрійники).
А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замурувати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі — суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають — вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються, варто лише мріяти й вірити у власні сили і в дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.
Вірченко, О. Чарівний гачок. Ляльковий театр [Текст] / К.О. Вірченко. – К. : Альфа, 2020. – 64 с. с. : іл.
На сторінках цієї книги юних рукодільниць чекають цікаві уроки плетіння від Їжачка-хитрячка. Його розповіді та поради, інструкції та світлини допоможуть виготовити привабливих ляльок-рукавичок із українських народних казок і створити домашній театр. Лялькові вистави подарують радість і дітлахам, і дорослим, відкриють таємниці народної мудрості, прикрасять дозвілля та свята.
Книга адресована дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.
Люнде, М. Снігова сестричка [Текст] : різдвяна історія / М. Люнде; пер. з норв. Н. Іваничук; іл. Лізи Айсато. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 190 с.
Десятирічний Юліан переживає, що в їхній родині цьогоріч всі наче геть забули про Різдво. А йому так хочеться, щоб у домі було святково і затишно. Тим паче, що нова подруга Гедвіґ запрошує його до своєї вілли, де все так чудово прикрашено до свята. Дивно тільки, що в будинку нікого, крім них двох, немає. До того ж довкола вілли блукає якийсь загадковий похмурий чоловік… Ця дивовижна різдвяна історія перегукується зі схожими історіями Чарльза Діккенса та Ганса Христіана Андерсена. Неймовірна авторка Мая Люнде та неперевершена ілюстраторка Ліза Айсато створили прекрасну, захопливу книжку, яку полюблять усі закохані в Різдво — від малого до старого, і яка сповнить читачів затишком і теплом, любов’ю та надією.
Джиралдо, М.Л. Тедді. День пригод[Текст] / М.Л. Джиралдо. – Х. : Віват, 2020. – 79 с. – (Для найменших).
Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює гуляти й гратися, а ще з ним повсякчас трапляється чимало пригод. Разом із Тедді малюки дізнаються, як поводитися під час прогулянки і що слід робити, коли захворів або загубив улюблену іграшку. Ведмедик Тедді навчить дітей бути чемними, слухатися батьків і радіти кожному дню, який обіцяє силу-силенну пригод і відкриттів.
Марцинкявічюс, В. Озеро загадок [Текст] / В. Марцинкявічюс; худ. Л. Дудайте; пер. з лит. Д. Чередниченка. – К. : Знання, 2020. – 2016 с. – (Скарбничка).
Чи може маленький Поросючок писати вірші, а корова — кататися на ковзанах? Які загадки криються в чорних глибинах озера, де живе страховисько з величезною пащею? Які небезпеки чигають на корову й Поросючка? А що, як страховисько в біді і йому потрібна допомога? Чи допоможуть йому наші герої? І що переможе – сміливість і дружба чи страх?
Вірченко, О. Чарівний гачок. Святкові подарунки [Текст] / К.О. Вірченко. – К. : Альфа, 2020. – 64 с. с. : іл.
Їжачок-хитрячок розповість юним рукодільницям, як власноруч виготовити принадні святкові атрибути. Ці оригінальні плетені речі додадуть нового офарблення урочистим дням, прикрасять домівку та вбрання, стануть пам’ятними подарунками для рідних і друзів. Навіть якщо ви ніколи не тримали у руках гачка, але маєте бажання навчитися плетінню, наша книжка допоможе у цьому – варто лишень ретельно слідувати інструкціям. Видання адресоване дітям молодшого шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто цікавиться рукоділлям.
Джиралдо, М.Л. Тедді. Мамин помічник [Текст] / М.Л. Джиралдо. – Х. : Віват, 2020. – 79 с. – (Для найменших).
Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює розважатися, ласувати солодощами й допомагати іншим, а ще з ним повсякчас трапляється чимало неймовірних пригод. Разом із Тедді малюки навчаться дотримуватися обіцянки, завжди вмиватися й чистити зубки після їжі, а також дізнаються, як подолати свій страх і нічого не боятися. Пригоди кумедного ведмедика розважать дітей і зроблять кожен день радісним і неповторним.
Горицвіт, Т. Червона панда на ім’я Феєрверк [Текст] : для дітей мол. шк. віку / Т. Горицвіт; Іл. К. Іванова. – К. : АВІАЗ, 2020. – 96 с. : іл.
Він такий один: яскравий, нестримний, невгамовний – червоний панда на ім’я Феєрверк. Це він знає таємницю сніжного барса, здатен заспокоїти розлюченого гімалайського ведмедя, пройти три кордони нездоланної імператорської охорони, виграти всі партії в шахи, визволити друга з неволі й зупинити війну… Швидше розгортай книгу, і нумо у бурхливий світ пригод червоного панди на ім’я Феєрверк!
Кузьменко, Д. Купи слона! Або Маленькі пригоди великої Софійки [Текст] / Д. Кузьменко. – Х. : Юнісофт, 2019. – 88 с. : іл. – (Найкращий подарунок).
Коли вірити шкільній вчительці пані Стефанії Любомирівні, “Софія, прошу, могла би бути сущим ангеликом. СУЩИМ! Якби…” та Софійка не хотіла робитися ангеликом аж одразу, бо ії так подобається встрявати в якісь пригоди. Навіть у цю хвилину, коли ви читаєте, авжеж встряє у щось нове. І, щиро кажучі, саме за це ії всі і люблять! Книжка “Купи слона або Маленьки пригоди великої Софійки” написана для всіх невгамовних дітлахів, які обожнюють веселі пригоди!
Піратські історії [Текст] : казки для дітей дошк. та мол. шк. віку / авт. кол.: Р. Дікінс, Р. Хор, Р. Джонс та ін.; іл. Л. Бродлі; пер. з англ. В. Кучменко. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 232 с. : іл.
Стережіться всі, хто на березі! До вас пливе армада піратських кораблів. Сільвер, Зелена Борода, Безжальна Меґ та решта членів піратської ватаги шукають скарби, беруть участь у змаганнях і навіть б’ються із зомбі-піратами. Герої цієї захопливої книжки, як ви вже здогадалися – безжальні й підступні пірати. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Касдепке, Г. Велика книга почуттів [Текст] : [оповідання для дітей] / Г. Касдепке; пер. з пол. Я. Івченко; худож. М. Пивоварський. – Л. : Урбіно, 2018. – 256 с. : іл.
«Велика книга почуттів» складається із чотирьох частин: «Жодних поцілунків!» – або ж як впоратися з певними почуттями; «Любить – не любить…» – продовжуємо розмову про почуття; «Жах!» – або звідки беруться діти; «Команда пані Мілки», – тобто про повагу, сміливість та інші цінності. Це збірка кумедних оповідань про пані Мілку, особливу виховательку , клоуна з лялькового театру й дітлахів із дитячого садочка, яких ви неодмінно полюбите. У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.
Пейткс, М. Бруно дорослішає [Текст] : що варто знати про дозрівання : для мол. та серед. шк. віку / М. Пейткс; пер. з ісп. С. Івченко; іл. К. Лосантос. – Л. : Урбіно, 2019. – 48 с. : іл.
Бруно десять років, і він саме входить у найбільш незвичайний період свого життя – дозрівання. Разом з героєм та його друзями ми дізнаємося, які зміни відбуваються в тілі хлопчиків. Зріст? Волосся по тілу? Мутація голосу? Гоління? Дізнайся про 10 правил Бруно для здорового розвитку! Педіатр відповідає на всі питання Бруно. “Дорослішання – це круто! Що більше знаєш – то краще!” Від авторок книжки “Мія дорослішає”
Кириченко, В.Ю. Страшенно-хуліганська книжка [Текст] / В.Ю. Кириченко; Ю. Нікітінський. – К. : Час майстрів, 2019. – 108 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).
Якось письменники Віталій Кириченко і Юрій Нікітінський пішли в похід із наметами, та ще й власних дітей прихопити встигли. А що робити в поході вночі, сидячи біля багаття? Звичайно, розповідати історії. І звичайно, страшенні! А як же діти? Адже вони можуть злякатися! Ну, по-перше, дітей можна вкласти спати, по-друге, історії можуть бути страшенно-веселими й страшенно-хуліганськими! Саме такі й розповіли один одному Віталій і Юрій. Ще й книжку потім написали. Читати цю книжку слід по-особливому: знайдіть якомога темніший куток, ліхтарик з непевним бентежним світлом і дзеркало. Поставте дзеркало перед собою, ліхтарик притуліть до підборіддя, щоб він світив знизу вгору, й починайте читати…
Оттерлей, К. Привіт, маля! [Текст] / К. Оттерлей; пер. з норв. І. Сабор; іл. Л. Аск. – Х. : Крокус, 2020. – 40 с. : іл.
Що відбувається у маминому животику? Як маля росте й розвивається тиждень за тижнем? Як дорослі й малі чекають на поповнення в родині? Гарно ілюстрована книжка-довідник для всієї родини про маленьке дитятко, що от-от з’явиться на світ і стане новою людиною. У цій книзі ми зустрічаємо маму, тата, Старшого брата і Меншу сестричку — і Маля у маминому животику. Книжка написана як для дітей, у яких незабаром з’явиться молодший братик чи сестричка, так і для всієї родини. Читаючи її, можна дізнатися багато корисного, а ще — поговорити про те, що турбує усіх членів родини. Книжку можна використовувати як довідник із маминої вагітності.
Гербіш, Н. Ми живемо на краю вулкана[Текст] / Н. Гербіш; худ. О. Лондон. – К. : Портал, 2020. – 56 с.
Чи потрібно говорити з дітьми про Голокост? Письменниця Надійка Гербіш відповідає на це питання ствердно — книжкою «Ми живемо на краю вулкана». Цей нелегкий та майстерно написаний текст розкаже дітям про трагічну сторінку світової історії без прикрас, не заграючи з читачами, але й не травматично. Хтось з героїв цієї історії загине, щоб дати шанс на життя іншим. Це боляче, проте неминуче. Те, що відбулося колись, ми повинні переповісти наступним поколінням настільки переконливо, щоб вони нізащо не повторили помилки минулого. Це книжка про темряву, страх, горе — і про надію та нове життя, що зрештою перемагає.
Вздульська, В.Р. Українські диковиська [Текст] / В.Р. Вздульська; іл. М. Фої. – К. : Портал, 2020. – 64 с. : іл.
У давні-предавні часи на місці майбутньої Одеси жили страуси, а в майбутньому Києві — крокодили. Не вірите? Упродовж тисячоліть змінювався клімат і ландшафт. Різні біологічні види з’являлися, видозмінювалися, переміщувались і вимирали. Ця книжка розповість про десятки доісторичних тварин, які жили на території сучасної України: від крихітних до велетенських, від геть чудернацьких до схожих на тих, що існують на Землі досі.
Аткінсон, С. Котячий путівник нічним небом [Текст] : для мол. та серед. шк. віку / С. Аткінсон; іл. Б. Кірні; пер. з англ. Г. Яновської. – Х. : Жорж, 2019. – 64 с. : іл. – (Час із книгою).
Підведи погляд й уважно подивися на нічне зоряне небо. Що ти там бачиш? Безмежний Всесвіт приховує безліч таємниць, які кличуть тебе у незабутню подорож! Та перш ніж вирушити в зоряну мандрівку, дізнайся, як правильно до неї підготуватися, в яку пору року краще спостерігати за нічним небом і що на ньому можна побачити. Разом із досвідченим гідом-звіздарем, кішкою Феліцією, ти навчишся знаходити і впізнавати найвідоміші сузір’я та планети, помилуєшся полярним сяйвом і дослідиш найвіддаленіші куточки космосу. Наукові факти, легенди, корисні поради — у цьому путівнику є все, що необхідно знати майбутньому досліднику зоряного неба.
Кіплінг, Р. Як вигадали табу [Текст] / Р. Кіплінг, іл. В. Штанка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 32 с. : іл.
Чому не можна ловити рибу навесні, чому не варто галасувати в лісі? Всі члени Теґумаєвого племені знають ці правила змалку. А тепер і у вас з’явиться нагода з ними познайомитися, ще й дізнатися, навіщо батьки іноді просять не витріщатися на незнайомців і не галасувати. Маленькі читачі не лише поринуть у загадковий і казковий світ печерних людей, але й дізнаються, що таке Табу і які знаки можна використовувати для їхнього позначення – незамінне знання для вчителів та вихователів! Це третя й остання історія про Тафі й Теґумая, але тільки одна з багатьох казок Ред’ярда Кіплінґа.
Мензатюк, З. Чарівні слова [Текст] : казочки про мову / З. Мензатюк; іл.К. Коляджин. – 2-ге вид. – Чернівці : Букрек, 2019. – 48 с. : іл.
Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Тібі, М. Пригоди в Диволісі [Текст] : казки / М. Тібі. – Х. : Віват, 2019. – 104 с.
Гайда до Диволісу! Там чути галас і сміх. Веселі звірята запрошують на чарівне свято з купою цікавих подарунків! А якщо ведмежа Ноно засумує, тут таки створять найкраще місце для розваг із гойдалкою зі старої валізи й хатинкою на дереві. Ой, а це нахабний веприк Баламут, який усіх ображає. Дізнаймося, чи такій він поганий, як здається на перший погляд. У цих історіях чимало пригод і витівок, до того ж вони сповнені магії дружби й добра.
Товстенко, С. Легенди Одеси [Текст] / С. Товстенко; іл. О. Орлова. – К. : Форс Україна, 2019. – 22 с. – (Мандруй. Фотографуй).
Маленьким дослідникам хочеться знати відповіді на всі на світі питання. А пізнання історії своєї країни, її прадавніх та легендарних місць назавжди запам’ятаються малюку, якщо це буде подано цікаво та нестандартно. У даному випадку книга-дослідження пам’яток міста Одеса стане справжньою знахідкою. Яскраві ілюстрації, дивовижні персонажі на сторінках великої за форматом книги можна розглядати дуже довго. А ще цікавіше разом із нею пройтися містом, знайшовши відповіді на подані завдання. В ігровій формі на основі чудових ілюстрацій та завдань до кожної з них діти зможуть із захопленням та азартом подорожувати містом, тренуючи уважність, спостережливість та пам’ять.