Страут, Е. Олівія Кіттеридж

Страут, Е. Олівія Кіттеридж [Текст] : роман / Е. Страут. - К. : КМ-Букс, 2017. - 352 с.

Страут, Е. Олівія Кіттеридж [Текст] : роман / Е. Страут. – К. : КМ-Букс, 2017. – 352 с.

“Олівія Кіттерідж” – одна з найвідоміших книг Елізабет Страут. Саме за цю книжку вона була удостоєна Пулітцерівської премії.
13 новел, з яких складається роман, чудесним чином переплітаються один з одним, утворюючи цікаву і захоплюючу історію, в центрі якої жінка з сильним і суперечливим характером. Жінка, яка називає речі своїми іменами, але якій завжди вистачає і емпатії, і почуття гумору. Колишня викладачка математики, а нині пенсіонерка Олівія знає всіх жителів свого невеликого містечка. Добрий Генрі, для якого найбільшим щастям було бачити щастя інших; мила Деніз, яка не заслуговувала на страждання, що випали на її долю; самотній Кевін, який вирвався з містечка, та не зміг вирвати містечко з себе; талановита Анжела, яка застрягла у своїх стосунках з матір’ю; вередливий Джек, який раптом лишився сам-один. Герої живуть пліч-о-пліч, зустрічаються на весіллях та похоронах, ходять в одну аптеку, вчаться в одній школі, знають всі плітки одне про одного, але старанно приховують від інших свої справжні думки та почуття. У тихому, здавалося б, спокійному Кросбі киплять неабиякі пристрасті.
Також, у «Олівії Кіттерідж» є продовження. Сіквел, під назвою «Олівія. Знову» вийшов у 2019 році (через 10 років після оригінального твору) і складається з 13 історій, що продовжують події першої книги.

Читати точно варто, а краще ще й серіал подивитись.

 

#бібліограф_рекомендує