Яку б книгу почитати?

Для любителів зайняти свій розум захоплюючими сюжетами або новими корисними знаннями питання «яку б книгу почитати?» є завжди актуальним. Хочеться знайти щось по-справжньому цікаве, що не закриєш на перших сторінках. Щоб полегшити вам «муки вибору», ми склали список книг, які варто прочитати кожному, хто цінує якісну літературу.
«Принцип втручання» (Горіха Зерня Т. Принцип втручання: роман/ Т. Г. Зерня. – Київ: Білка, 2021. -318с.) – це драма і комедія, смішна до сліз і зачіпає до ненависті історія. Героїня книги – жінка з дірою у грудях. На тому місці, де мало б бути серце, у неї діра, та є ще таємниці, які з одного боку нас не вбивають, а з другого чомусь не поспішають робити сильнішими.
Єдиною опорою і розрадою Станіслави стала робота. Чистий холодний розум, логіка і математика, ось її безпечна гавань, ось світ, в якому вона задає власні правила гри і почувається у безпеці.
І з цього світу формул і рівнянь її висмикує прохання. Прохання, яке неможливо відхилити. Але і погодитися теж неможливо…
Роман О. Стяжкіної (Стяжкіна О. Смерть лева Сесіла мала сенс: роман/ О. Стяжкіна. – Львів: ВСЛ, 2021. – 240 с.) розповідає про життя на Сході України, про нашу війну й про долі людей, випадково поєднаних у донецькому пологовому будинку в 1986-му році. Магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева — і вони врешті стають родиною, головна в якій — маленька дівчинка. У книжці безліч переходів — стоматолог стає воєнним хірургом, цап — сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби… В українському Донбасі. На початку ХХІ століття. Проте час у книжці — доволі умовна величина. Це перший роман авторки українською мовою: за задумом, українська тут — чи не найголовніша точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв та не героїв можливість бути собою.
Головний герой книги А. Бачинського «Трикутник Зевса» (Бачинський А. Трикутник Зевса: повість / А. Бачинський. – Львів: ВСЛ, 2020. – 192 с.) Теодор мандрує на літній відпочинок із батьками на острів Крит, а там… шукає печеру Мінотавра (звичайно, сам, бо цікаво ж і захопливо!) і потрапляє… у минуле, у Стародавню Грецію! Теодору доведеться шукати спосіб повернутися у свій час, а крім того, постійно доводити, що він не чужинець, і не замислив нічого поганого. А ще, завдяки своїм знанням, хлопець можливо навіть допоможе грекам удосконалити їхні винаходи! Тед буде мандрувати країною, зустрічати видатних діячів, математиків, слухати їхні цікавезні розповіді та настанови, потрапляти у малі халепки і розмірковувати, як же йому все-таки повернутися додому…

Таємничий роман «Абрикосова книгарня» (Осійчук О. Абрикосова книгарня: роман / О. Осійчук. –К.: Наш Формат, 2021. – 240 с.) захопить вашу увагу до останньої сторінки. Виразний авторський стиль та деталізований опис персонажів спонукає читача полюбити героїв та співпереживати їхнім життєвим обставинам. Події розгортаються на початку ХХ століття, де йдеться про хлопчика Міська Фариняка. Через злидні Марія Фариняк змушена віддати дев’ятирічного сина на виховання вуйкові Стефану, власнику книгарні, та його дружині, яка зовсім не рада появі чужої дитини. Вся таємничість роману в тому, що ці події переплітаються з сюжетом про Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХI століття. Що ж їх поєднує та як любов творить дива крізь століття?
«Тадуш» – яскравий дебют А. Поспєлова (Поспєлов А. Тадуш: роман / А. Поспєлов. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2021. – 272 с.). 10-річний Зоїк живе в селі, переживає смерть свого діда. Родина починає розпадатися. Зоїк мало з ким розмовляє і, здається, єдина істота, з якою в героя є контакт – це загадковий Малюк. Він зухвалий, матюкливий, все знає і всіх провокує, тоді як сам Зоїк – тихий, ввічливий і вразливий хлопчик. Роман весь час підводить нас впритул до таємниці героя, але ніяк не хоче її розкривати. Чому Зоїк вважає, що вбив діда? Хто такий Малюк? Де батько хлопчика?
Головна героїня книжки «Моя блискуча кар’єра» (Франклін М. Моя блискуча кар’єра: роман/ М. Франклін; пер. з англ. Г. Бєлякова. – К.: Букрейн Паблішинг Хаус, 2021. – 300 с.) Сибілла Мелвін, зовсім не хоче жити за жорстокими класовими законами австралійського суспільства кінця ХІХ ст., проте стикається з необхідністю жертвувати власними мріями заради родинного добробуту. Крізь призму історії простої дівчини з австралійської глибинки письменниця показує жорстоку залежність жінок від чоловіків та обмеженість тогочасних соціальних рамок. Але разом з тим «Моя блискуча кар’єра» — історія про щирість, здатність протистояти суспільству, сміливість чинити наперекір іншим та навіть самому собі, про свободу духу та, звісно, красу австралійського бушу.
Сюжет книжки «Опівнічна бібліотека» (Гейґ, М. Опівнічна бібліотека: роман/ М. Гейг; пер. з англ. Г. Яновської. – Харків: Жорж, 2021. – 416 с.) розпочинається знайомством із Норою Сід. Їй тридцять п’ять років, за освітою вона – філософиня, що працює в музичному магазині. Також у неї є проблеми з ментальним здоров’ям, а ще вона розійшлася зі своїм хлопцем прямо перед весіллям і живе з котом. Та через кілька сторінок після знайомства на Нору звалюється величезна кількість життєвих проблем і бажання жити зникає остаточно. Їй здається, що шляху до кращої долі вже немає. Вчинивши спробу самогубства, Нора Сід потрапляє у гігантську бібліотеку – простір, що знаходиться між життям і смертю. Тут героїня знаходить провідницю, яка й допомагає їй не розгубитися, адже кожна книжка у цій книгозбірні – варіант розвитку життя дівчини, якби вона зробила той чи інший вибір. Занурившись в кожну з книжок, героїня переноситься в можливе життя, де вона є інакшою, але все ж собою… І логічно виникає питання: що ж вона обере?
Книжка «Моя Америка» (Шарк А. Моя Америка. Історія однієї мрії: повість/ А. Шарк . – Харків: Ранок, 2020. – 208 с.) розповідає про перший досвід життя в Сполучених Штатах юної українки, яка перенеслася не просто на інший континент, а в цілковито інше середовище. П’ятнадцятирічна Ана мріє потрапити до Америки. Волею долі або завдяки щасливому випадку вона їде вчитися до країни своєї мрії на рік за програмою обміну студентами. Чим зустріне юну мрійницю країна хмарочосів? Чи знайде вона друзів? Чи витримає перевірку на міцність далеко від дому і рідних? Книга «Моя Америка» загорне вас у теплий плед, подарує сміх і сльози. Разом з героїнею книги ви відкриєте цю країну, її звичаї та традиції, переживете справжні емоції.
Це історія дорослішання і пізнання з невід’ємними елементами подорожніх нотаток, гумору, детективу і юнацької романтики.
13-річна Ліна на прізвище Лисиця вирушає з батьками в мандрівку до Великого каньйону. Все було добре, аж поки GPS-пристрій її тата завів їхню автівку на глуху лісову дорогу. Події стають драматичними, коли машина ламається і спочатку тато, а потім і мама вирушають по допомогу й не повертаються. Ліна намагається вижити — без харчів, без прихистку, геть сама в неозорому глухому лісі. Все це ви знайдете в захопливій книжці канадської письменниці Ф. Ґрінслейд (Ґрінслейд Ф. Дорога рудої лисиці: роман / Ф. Ґрінслейд; пер. з англ. І. Гоял . – К.: Рідна мова, 2021. – 240 с.), яка знається на тому, про що пише.

Приємного читання!