Бібліографічний Пратчетт

Пратчетт, Т. Колір магії [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. Ю. Прокопець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 320 с. – (Дискосвіт).
Пратчетт, Т. Химерне сайво [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. Ю. Прокопець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с. – (Дискосвіт).
Пратчетт, Т. Правда [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Михельсона. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 456 с. – (Дискосвіт).

Якщо ви раніше не були знайомі з творчістю відомого у всьому світі Террі Пратчетта, то саме час виправляти це. Книжки Террі Пратчетта продовжують збирати шанувальників у всьому світі загалом, і в Україні зокрема. Террі Пратчетт – один із найвідоміших у світі британських письменників у жанрі фентезі, автор сатиричного циклу «Дискосвіт», що об’єднує понад 40 книжок. Дискосвіт – це не лише назва, а окремий мікрокосмос, народжений замислом геніального Пратчетта. Це Диск, що розташовується на спинах чотирьох слонів, а ті стоять на спині велетенської черепахи А’Туїн, котра пливе у космічному просторі. У цьому світі – свої закони фізики, тут магія є цілком матеріальною, а веселка має вісім кольорів. Навіть сторони світу визначаються не так, як на Землі.
Книжки з циклу про Дискосвіт можна поділити на декілька підциклів: Ринсвінд, Відьми, Смерть, Міська варта та ін. Кожний підцикл має своїх персонажів та місце дії, але вони можуть перетинатися. Тож виникає питання: із чого почати? Ви можете читати за підциклами чи в довільному порядку. Декілька романів «Дискосвіту» не входять до жодного підциклу («Піраміди», «Дрібні божества», «Правда») і окремі шанувальники Пратчетта рекомендують починати знайомство із серією саме з них. Обирати вам. Але зрозуміло, що для прихильників фентезі тексти Пратчетта – must-read, адже більше магії та казкового шарму, що пронизує книгу від першої і до останньої сторінки, годі й шукати.