Обласний військово-патріотичний конкурс «Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!»

Обласний військовопатріотичний конкурс

«Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!»

2015

У зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, подіями, що відбуваються в Україні протягом 2013-2015 років, під час яких героїчно загинуло багато людей, в тому числі молоді, з метою активізації роботи бібліотек з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, формування у нього патріотичних почуттів та національної гідності, виховання поваги до історичного минулого свого народу, вшанування пам’яті героїв-захисників Вітчизни, суверенітету та незалежності держави ОЮБ ім.В.В.Маяковського стала інціатором проведення обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають, герої в нашій памяті живуть!».

До участі в конкурсі запрошувалися підлітки та молодь віком від 15 до 21 року.

У рамках конкурсу проводилися дослідження життєвого та бойового шляху ветеранів Другої світової війни, героїв Майдану, учасників антитерористичної операції на Сході України. Конкурсанти зустрічалися з учасниками бойових дій, їх родичами, друзями, однокласниками, вчителями, відтворюючи маловідомі та невідомі факти історії, місця боїв, місцезнаходження поховання людей, які загинули за рідну землю, вивчали домашні архіви, документальні свідчення.

Роботи виконувалися у таких номінаціях:

– Твір, есе, поезія.

– Малюнок, плакат, фотографія, фоторепортаж.

– «Лист Герою» (у формі листа, листівки).

На обласний конкурс надійшло 56 робіт із 17 ЦБС області. Найбільша кількість (по 8 робіт) надійшла із Болградської та Комінтернівської ЦБС, 6 – із Великомихайлівської ЦБС, 5 – із Білгород-Дністровської районної ЦБС. Підлітки були активними у номінаціях «Твір, есе, поезія» та «Лист Герою». Їх роботи вразили душевністю та розумінням.Визначити кращих учасників було нелегко.

Номінація «Малюнок, плакат, фото, фоторепортаж» представлена 7 учасниками. Часто малюнки доповнювали «Лист Герою».

Журі конкурсу розглянуло всі роботи і визначило переможців, згідно номінаціям. У зв’язку з великою кількістю якісних робіт у номінації «Твір, есе, поезія» вирішили відзначити по 2 учасника на 1, 2, 3-тє місця.

За оцінками журі переможцями обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!» визнані:

Номінація «Твір, есе, поезія»

1-ше місце – Кубик Дарія, с. Новоборисівка, Великомихайлівський р-н Бальжик Наталя, с. Червоноармійське, Болградський р-н .

2-ге місце – Коваленко Вікторія, с. Пол є зне, Великомихайлівський р-н ; Карачунова Катерина та Карачунов Дмитро, м. Южне .

3-тє місце – Вишневська Юлія, с. Кагарлик, Біляївський р-н Ковтун Ігор , с. Червоноармійське, Березівський р-н .

 

Номінація «Малюнок, плакат, фото»

1-ше місце – Бальжик Михайло, с. Червоноармійське, Болградський р-н;

2-ге місце – Мельник Анжела, с. Маринівка, Березівський р-н;

3-тє місце – Райчук Вероніка, м. Ананьїв .

Номінація «Лист Герою»

1-ше місце – Дмитревко Романія, с. Візирка, Комінтернівский р-н ;

2-ге місце – Кіпер Ольга, с. Шершенецьке, Кодимський р-н;

3-тє місце – Максименко Ганна, с. Жовтень, Ширяївський р-н.

Переможців обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!» відзначено грамотами та призами.

Роботи переможців опубліковані та будуть публікуватися  в інформаційному збірнику «Організатору роботи з юнацтвом» (2015, 2016р. р.).( Сайт ОБЮ, розділ «Фахівцям», «Методичні видання бібліотеки»).

      За активну участь в обласному військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають, герої в нашій пам’яті живуть!» оголошені подяки директорам Болградської, Комінтернівської, Великомихайлівської і Білгород-Дністровської ЦБС області.