Ясіновська, Н. Любов, дідусь і помідори: повість

«Любов, дідусь і помідори»: книжечка -порятунок
« Я дуже хотіла, щоб ця книжка була доброю
і світлою. Рада, якщо це справді вдалося.
Хоч і про сумне, але з хорошим кінцем і
постійним світлом, надією… »
(Н. Ясіновська)

Твір Н. Ясіновської «Любов, дідусь і помідори» ( Ясіновська, Н. Любов, дідусь і помідори: повість [Текст] / Н. Ясіновська. – Львів. : ВСЛ, 2021. – 240с.) — це історія тринадцятирічної дівчинки Олесі, яка живе звичайним життям підлітка: ходить до школи, проводить час зі своїми найкращими подругами Інною та Аліною, поглядає на хлопців… Але в один момент усе змінюється, коли її дідусь захворів на рак… Це так тяжко, коли хворіє хтось рідний. Ти хочеш розрадити, якось розвеселити, наобіцяти купу всього, що буде після одужання, хоча сама розумієш, що немає нічого веселого, і не знати, чи настане колись те одужання…
Мама Олесі працює в Америці, і дівчинка переживає той важкий досвід, який зрозумілий лише дітям заробітчан. Це ще одна серйозна тема, яку піднімає Н. Ясіновська. Таких сімей, як у Олесі, надзвичайно багато в Україні. Безліч дітей переживають такий самий біль, як і героїня книжки, і чудово розуміють її.
Олеся піклується про найближчу людину, справляється зі шкільними клопотами і описує свої переживання у власному блозі. Так, крок за кроком, її життя набуває нових і зовсім неочікуваних барв. Коли поруч є друзі і люди, які люблять та вислухають, це додає сил. І будь-яку хворобу можна подолати.
Ця книга зацікавлює, зворушує, дивує і надихає. Розповідає про порятунок і справді допомагає читачам когось врятувати: 10 гривень від вартості примірника перераховують фонду «Таблеточки» на допомогу онкохворим дітям в Україні.