Міллер М. Цирцея

Міллер, М. Цирцея / М. Міллер; пер.з англ. О. Гладкого. – Х. : Віват, 2020. – 400 с. – (Художня література).

Античні міфи – широке поле для письменницьких експериментів. Так було, так є і так буде. Медлін Міллер пропонує власну версію міфу, де намагається повернути богині силу розповідати свою власну історію самостійно. Але Міллер напрочуд бережлива щодо першоджерел – Гомера і Овідія.
У титана Геліоса і доньки титана Океана Перси народилися четверо особливих дітей, настільки особливих, що налякані олімпійці, які обмежували вплив титанів, заборонили їм мати ще дітей. Всі четверо мають магічні здібності, вони травники і цілителі, отруйники і звабники. І ці сили можуть успадковувати їхні діти. Цирцея знається на магії трав, вона може перетворювати коханців на богів, суперниць – на монстриць, а ворогів – на худобу. Вона спроможна і себе перетворити: була богиня, а стала…
Давньогрецька міфологія очима Цирцеї — німфи, що народилася інакшою. Вона – фігура, яка не належить повністію щодному зі світів. І «Олімпійський» світ не може прийняти на рівних сильну жінку. Цирцея стає вигнанкою, якої бояться. Медлін Міллер наділяє Цирцею одним таємним бажанням: її Цирцея не хоче належати до тих, серед кого народилася і виросла, вона відкидає ідею фатуму і призначення. Читаймо і дізнаємося, хто була і ким стала Цирцея.

# Бібліограф_ рекомендує