Нові надходження – книги листопад 2021

Забужко, О.С. Планета Полин [Текст] : вибрані есеї / О.С. Забужко. – К. : Комора, 2020. – 384 с.
У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.
Лис, В.С. Обітниця [Текст] : роман / В.С. Лис. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2020. – 352 с.
Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» – і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, – але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки… Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?
Роздобудько, І.В. Шості двері [Текст] : роман / І.В. Роздобудько. – К. : Нора- Друк, 2020. – 192с.
У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті – кар’єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…
Камінська, С. Не кажи нікому [Текст] / С. Камінська. – Х. : Ранок, 2019. – 176 с. : іл.
«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації — підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?
Бурлака, О. Розірваний кадр [Текст] : повість / О. Бурлака. – К. : Академія, 2020. – 160 с.
Філ — фанат екстриму. Ще трохи, і він стане топовим блогером, підніматиме солідний кеш, якого вистачить на забаганки Барбі й на те, щоб звалити від родаків. Він же не якийсь там задрипаний пацик, а крутий руфер, йому вже шістнадцять. Ще трохи, і він обставить самого Койота — поки що найкрутішого руфера в місті. Аби-тільки оператор-фотограф Кірюха, без якого залази, зацепи й трюки не були б такими адреналінними подіями для публіки, не дав задню. І треба ж, щоб усе так раптово обвалилося. На залазі затримує поліція, розгніваний тато перекриває краник, з якого капало бабло. З роботою не клеїться, починаються масові відписки в інсті, Барбі погрожує піти, Кірюха з руфінгом зав’язав. Ще й із Солькою мусить час гаяти, а вона зовсім не з тренду. Солька, поборовши важку хворобу, ніяк не може збагнути, чому зовсім не цінує життя Філ. А потім… гине Койот. Підступно вчиняє Барбі. Украй неприємну правду про Філа дізнається Солька. Нові почуття опиняються на межі краху. Світ розчахнувся над головами, але в житті завжди є шанс.
Рижко, О. Ужалений зрадою [Текст] : повість / О. Рижко. – К. : Академія, 2020. – 144 с.
У Дена дуже складний період: втрата лідерства в компанії, зрада коханої й кращого друга, зламана щелепа, трабли з батьками і море незрозумілих ситуацій. Ще й психологові треба про все це розказувати. А життя підкидає нові челенжі: Ден опиняється в центрі змови. Його шантажують, йому погрожують тюрмою. У цій незносній напрузі він пише мейли на неіснуючу адресу й одного разу отримує відповідь… Несподівано в нього з’являється новий друг — Ті, в якого свої секрети. Деякі з них стають непростими випробуваннями для Дена. Але всі проблеми колись закінчуються.
Рижко, О. Мишоловка [Текст] : повість / О. Рижко. – К. : Академія, 2019. – 160 с.
Усі вони раптово випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадрити, нахижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх — скільки крутого й комфортного в інтернеті. Новий знайомий багато знає про неї, випереджає її думки й бажання. Його зухвалість вабить. Те, що йому двадцять п’ять, заводить. Бажання його побачити знесилює. А який нік у нього — Фенікс. Її нік теж загадковий — Енігма. Торі рвало до зустрічі з ним, і не пускали випадковості. Нарешті вона побачить Фенікса, і в них відбудеться все. Кожен крок коридором готелю вів її до краху ілюзій, зіткнення з небезпекою і до вбивчого прозріння: це — мишоловка. У Гліба, Рити, Юльки і Влада — свої челенджі.
Фукс, К. 12 сезонів жінки [Текст] / К. Фукс. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 240 с. : іл.
«12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня – це сучасна жінка. 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.
Гримич, М. Юра [Текст] : роман / М. Гримич. – К. : Нора- Друк, 2020. – 352 с.
Роман Марини Гримич «Юра» є сіквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка» (2019), який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози. Марина Гримич — авторка більш як 20 різножанрових романів, член Національної спілки письменників України та Українського ПЕН. Київ, 1968 рік, кінець «відлиги». Юра — студент-фізик, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець — потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: йому потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже його життя є своєрідним буфером поміж двома світами, — з одного боку, світом «золотої молоді», дітей секретарів ЦК КПУ, ЦК ЛКСМУ, КДБ, а з іншого, — світом його мами Клавки, яка є однією з тих безіменних і негероїчних представників української інтелігенції, що тримають на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва.
Андрухович, С. Амадока [Текст] : роман / С. Андрухович. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2020. – 832 с.
Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію. Амадока — найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомості іншої людини?
Матіос, М. Букова земля [Текст] : роман-панорама завдовжки у 225 років / М. Матіос. – 5-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 928 с.
Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексич­ною розкішшю і гуцульським чаром.
Курков, А.Ю. Добрий ангел смерті [Текст] : роман / А.Ю. Курков. – К. : Довженко Букс, 2020. – 377 с.
До рук головного героя гостросюжетного роману Андрія Куркова «Добрий ангел смерті» Миколи Сотникова потрапляють якісь таємничі документи. Ховаючись від людей, які будь-що хочуть їми заволодіти, він вирушає в подорож до Каспійського моря. Поїздка виявляється дуже ризикованою і кардинально змінює життя героя.
Курков, А.Ю. Садівник з Очакова [Текст] : роман / А.Ю. Курков. – Х. : Фоліо, 2020. – 249 с. – (Зібрання творів Андрія Куркова).
У романі Андрія Куркова «Садівник з Очакова» непримітне, на перший погляд, татуювання на плечі одного з героїв призводить до розгадки таємниці, яку понад півстоліття зберігав будинок в Очакові. Варто 30-річному Ігорю надіти знайдену там стару міліцейську форму, як ця форма перестає бути старою, і він опиняється в 1957 році в Очакові, де на нього чекають сюрпризи з минулого…
Войтенко, О. У світлі світляків [Текст] : для серед. шк. віку / О. Войтенко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – (Наше фентезі).
Кн.1: На порозі ночі[Текст]. – 2020. – 162 с.
Кн.2: Пошуки відправника[Текст]. – 2020. – 184 с.
Ми всі звикли жити в світі, де нас оточують мільярди блискучих вогнів і де ми можемо миттєво зв’язатися з практично будь-якою точкою земної кулі. Але що станеться, якщо у людства відібрати таку можливість? Яким стане наш звичний світ? Як у відсутності світла, інтернету і будь-якого іншого зв’язку зміниться ваше власне місто, ваша країна, ваша планета? Чи впорається людство з подібною катастрофою? Чи зможе пристосуватися? Чи зможе вижити? Головні герої книги живуть саме в такому світі. Єва-Ліза звикла жити в світі свого планшета, опинившись відімкненою від світу Мережі, вона з мушена вперше за довгі роки покинути свій будинок і вийти на вулицю.

Любитель книжок Тім допомагає Єві-Лізі освоїтися в реальному світі, а Максу не залишається нічого іншого, як спробувати розібратися хто він в цій новій реальності. З приходом темряви, приходять і таємниці, хоча наші герої поки що не знають чого їм варто очікувати. Навколо нескінченна ніч і нестерпний холод, але навіть в такому світі є світло, яке друзям потрібно спробувати відшукати. Чому варто купити книгу «У світлі світляків. На порозі ночі» Ольги Войтенко?
«У світлі світляків. На порозі ночі» – книжка, в якій звичний світ валиться і серед цього хаосу і темряви три головних герої Єва-Ліза, Тім і Макс змушені вчитися жити і виживати. У них немає інтернету, немає світла, немає зв’язку. Все що у них залишилося, це надія знайти хоч краплю світла в світі нескінченної пітьми. Читайте про пригоди друзів на території нового-старого світу в першій частині захоплюючої трилогії.
У світі, де панують тиша, холод і пітьма, де більшість жителів спить не прокидаючись, спокій може порушити не так багато подій. Хіба що повідомлення, яке надходить невідомо від кого, невідомо звідки і невідомо як. Повідомлення, яке Єва-Ліза, Тім і Макс так довго чекали. Повідомлення, яке змусить їх покинути свій дім, за межами якого на них чекає лише невідомість і далека дорога.
Гуменюк, Н. Корона на одну ніч [Текст] : роман / Н. Гуменюк. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2020. – 320 с.
Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. В газетах — жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді — ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?.. Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника — графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.
Дзюба, С. Заборонений [Текст] : історія життя і боротьби Василя Стуса / С. Дзюба; А. Кірсанов. – Х. : Ранок, Фабула, 2020. – 176 с.
Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу від важкої хвороби жінку. Як виявилося важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя. У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів совісті, ставлячи їм у провину їхні переконання. Чимало уваги приділено у романі й долі останньої рукописної збірки поета.
Про що вона мовчить [Текст] : збірка / упоряд.: І. Ніколайчук, С. Світова. – К. : Creative Women Publishing, 2021. – 248c.
48 текстів про тілесність і сексуальність, біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, втрату, токсичні стосунки, відстоювання особистих кордонів і сходження на Еверест — метафоричний та реальний.
Рижко, О. Знає тільки Мару [Текст] : повість / О. Рижко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він — категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля — його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки. Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде, Рум, мабуть, здогадується, а Мару — знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий Мару. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід… А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.
Чернієнко, Ю, Помста [Текст] : повість / Ю, Чернієнко. – К. : Академія, 2019. – 160с.
Вона мріяла знайти друзів. Її серце шукало кохання. А її дні були переповнені сльозами від пережитих знущань. І настала мить, коли Міра наважилася помститися тим, хто не давав їй змоги бути собою.
Ясіновська, Н. Українка по-американськи [Текст] / Н. Ясіновська. – Х. : Ранок, 2019. – 208 с. : іл.
Американка чи українка? Можливо, американка по-українськи? Чи все ж українка по-американськи? На ці запитання хоче знайти відповідь 12-річна Марія. Першу половину свого життя вона прожила в Україні, а більш свідому другу — в Америці. Марія ходить в американську школу, переймається своїми підлітковими проблемами… А ще має цікаву й заплутану родинну історію. І намагається розібратися в собі та зрозуміти своїх рідних. Повість Наталії Ясіновської — це занурення в життя звичайних американських підлітків і спроба дослідити минуле через призму сучасності.
Матту, Ю. #39.11 [Текст] : роман / Ю. Матту. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2020. – 108 с.
Ми всі в певний час переходимо рубежі двадцяти, тридцяти і далі років. Хтось з гордістю заглядає в свій паспорт, а хтось займається самоаналізом, перебирає в голові всі виконані і невиконані пункти плану на минулі десять років, а потім будує нові на наступне десятиріччя. Чи все так складно? А можливо, ми самі ускладнюємо процес під назвою «життя». Героїня повісті за місяць до свого сорокаріччя почала вести щоденник, щоб зрозуміти і відчути увесь спектр вікової кризи сорока років. Аж раптом… читайте і насолоджуйтесь. Адже після прочитання цієї книги ви будете дивитись на деякі питання зовсім по-іншому!..
Матту, Ю. Багаліа [Текст] : роман / Ю. Матту. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2018. – 104 с.
Якщо ви раніше брали до рук «Жашківські равлики» авторства Юлії, то, навіть розгорнувши книгу посередині, зможете впізнати характерний легкий для сприйняття стиль. Юлія Матту, ніби грається з читачем, заманюючи його в колізії сюжету. Ви побуваєте в ультрамодерновому Дубаї, мандруватимете розпеченими барханами пустелі, повернетеся у розкішно-зелені Карпати, пірнете в нервово-напружену атмосферу київського офісу й зазирнете в операційну медичного центру. Які стежки приведуть головну героїню Соломію до щастя і як відчути, що ось воно? Доля іноді підкидає сюрпризи і вже важко зрозуміти, де гра фантазії, а де реальне життя… З книгою вам точно не буде нудно. Рушайте в мандри разом з «Багалією» і проживайте неймовірні миті пригод і щастя!
Матту, Ю. Коли злітають літаки [Текст] : роман / Ю. Матту. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2019. – 104 с.
Не відкривайте цю книжку, якщо ви не любите Стамбул!!! Тому що вона пахне Босфором і смаженими каштанами, кебабом і апельсинами. І не тільки… Вона про людей, яких доля зводить або, навпаки, розводить… бо так потрібно… комусь вгорі… Про відчуття провини, які нас гризуть, і про право обирати, яким ми не завжди користуємось. В ній є співи муедзинів і шум турбін літаків. Вона про те, що наші літаки злітають саме тоді, коли ми до цього готові…
Андржевський, А. Чорнобильська бувальщина [Текст] / А. Андржевський. – К. : Гамазин, 2019. – 156 с.
Розповідь про ліквідацію Чорнобильської катастрофи з перших вуст: про те, якою була Прип’ять до вибуху на ЧАЕС, як гасили пожежу, евакуйовували населення, зводили тимчасові містечка для ліквідаторів і вже постійне для працівників електростанції – Славутич. Спомини автора рясно доповнюють вирізки з тогочасної преси й розвідок, присвячених подіям тих часів, особисті фото.
Малярчук, Т. За такі гріхи бог ще подякує[Текст] / Т. Малярчук; колажі Т. Малярчук. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. – 136с.
«За такі гріхи Бог ще подякує» – поетична збірка, що налічує більше п’ятдесяти віршів, доповнених особливими колажами Тані Малярчук. «Це, – за її словами, – зліплений по клаптиках в химерні картинки і прості слова досвід блукань і страждань, які жінка переживає, коли наважується на самознищення. Неодмінно заради того, щоб самовіднайтися. Для мене ця книжечка – як пройтися голяком у людному місці, в ній я максимально вразлива, бо ніколи раніше не писала верлібри і не займалася дизайном. Любов як найвишуканіша форма насильства – її основна тема».
Таран, Л. Яблуня [Текст] / Л. Таран. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 176 с.
«Яблуня» — книжка-діалог, у якій відомі в Україні й закордоном жінки — мами і доньки — говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у житті. Це — інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і самі долі матерів: особисте постає свідченням епохи. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар’яна Савка розповідають про найрідніших, котрі суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.
Шовкошитний, В. Чорнобиль: я бачив [Текст] : повість / В. Шовкошитний. – К. : Український пріоритет, 2019. – 328 с.
Художньо-документальна повість “Я бачив” – це нова спроба одного з провідних українських сучасних письменників Володимира Шовкошитного, самовидця Чорнобильської аварії й активного ліквідатора її наслідків, поєднати воєдино літературу пам’яті й літературу факту.Адже, на його думку, не існує жанрів поза життям, а воно, життя, є жанром всеохопним. Отож, у творі поєднані спогади очевидців найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, учасників ліквідації її наслідків, простежені долі літературних героїв, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки наймасштабнішого рукотворного лиха, показані перспективи повернення забруднених територій в народногосподарський обіг. Ця книга дає відповідь на головні питання, що постали після Чорнобиля, вона показує духовний зв’язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО. Адже всі 33 роки після Чорнобиля автор був в епіцентрі Українського життя. У книзі спростовується безліч міфів, зокрема, породжених серіалом каналу НВО “Чорнобиль”.
Гуменюк, Б. 100 новел про війну [Текст] / Б. Гуменюк. – К. : ДІПА, 2018. – 272 с.
Ім’я Бориса Гуменюка знайоме всім, хто цікавиться воєнною прозою. Але не тільки прозою, а й поезією. А ще — образотворчим мистецтвом. Бо автор має безліч талантів, якими він щедро ділиться з шанувальниками. В перший том цього двотомника увійшли новели — короткі та не дуже — про війну, як каже сам автор. Але це не вся правда, бо війна — це обставини, в яких знаходяться герої новел, а самі новели — вони про людей, про країну, про честь і гідність, про людяність, про геройство. Про все, що буває на війні. Деякі новели можуть здатися уважному читачу знайомими, вони були опубліковані в збірці «14 друзів хунти» та у книзі «Блокпост». Автор доопрацював їх та пропонує разом з зовсім новими новелами, які ще досі ніде не публікувалися.
Жадан, С.В. Хлібне перемир’я [Текст] : п’єса / С.В. Жадан. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. – 128 с.
Що робити, коли не довіряєш навіть найближчим рідним? Як вибиратися з пастки, до якої сам себе загнав? Кому можна розповісти про найважливіше, якщо мову зламано, а вміння слухати й розуміти залишилося в довоєнному минулому? Події п’єси «Хлібне перемир’я» відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир’я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати.