Збірка новел Сергія Осоки «Три лини для Марії»

«Зачарований Псел”
«Тут зібрані новели, … серед них мало вигадок, це – щось особисте. Найточніше визначення для моїх оповідань — “приватні історії для всіх”. Все тут — з реального життя, з Полтавщини».
(С. Осока)

Збірка новел Сергія Осоки «Три лини для Марії» (Осока С. Три лини для Марії: збірка новел [Текст] / С. Осока . – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 248 с.) — це мандрівка історіями дитинства, дорогими для серця місцями, добре виписаними сюжетами.
Світла і щемка проза. Наче повертаєшся у світ дитинства, у той час, який тече в’язко й неспішно й здається, що попереду його стільки, що не охопити. Світ села, де розміреність життя звіряється за головними, без іронії, рубриками в районних газетах: привітаннями до днів народжень та некрологами. Світ, наче машина часу, де оживають старі фотографії і дитячі спогади. Письменник розповідає про цей час з теплом, однак не оминаючи гострих кутів. Деякі його новели пронизують болем аж до сліз. Адже багато персонажів Сергія — це люди, зневажені в суспільстві. Їх не назвеш успішними, красивими, але вони справжні та яскраві. Такі, як, мабуть, саме життя.
У книзі багато гумору. Але цей гумор сімейний, тобто відчувається, якою любов’ю пройнятий автор до персонажів (реальних людей зі своєї родини, близьких, односельців).
Хотілося б звісно, щоб із таким-от талантом оповідача Сергій Осока взяв та й написав би захопливий роман, щоб крім сп’яніння мовою, можна було би стежити ще за й закрученим сюжетом. Чекатимемо!
17 вересня 2021р. Сергій Осока удостоївся спеціальної відзнаки від директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко «за великі історії маленьких людей». 3 грудня 2021 р. потрапив у короткі списки в номінації «Книга року ВВС-2021». А також, 15 грудня 2021 отримав «Премію міста літератури ЮНЕСКО» за книгу «Три лини для Марії».