Книги, що заслуговують на увагу

Знайти книгу, яка була б близька за духом, говорила б з підлітками зрозумілою для них мовою і на ті теми, які їх турбують, непросто. Саме тому ми вирішили поділитися з вами списком найкращих цьогорічних книг. У книжкових новинках ви матимете змогу знайти відповіді на питання, що вас турбують, й поринути у світ пригод.
Якщо хочете порівняти життя, шкільні реалії українських та американських тинейджерів, то книга «Ел і Ева» (Біла Н. Ел і Ева: роман / Н. Біла. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. – 496 с.) точно стане вам у нагоді! Батьки Ела розлучені, у кожного давно нова родина: у тата – в Україні, в мами – у США. У своїй школі його вважають “лузером”, він підробляє після уроків у місцевому кінотеатрі та переймається вступом до універу. Елу на деякий час доведеться поїхати до рідного батька в Україну. Там усе зовсім інше – із лузера він перетворюється на крутого хлопця, його дівчиною стає перша красуня… Але чи можливо зовнішніми чинниками заповнити пустку всередині… А ще Елу доведеться ділити особистий простір із 15-річною Евою, своєю «новою сестрою». Ел і Ева – пізнають життя, дорослішають, помиляються, вчаться дружити, спілкуватися, переживають перші закоханості і перші життєві труднощі…
Книга «Фізик» (Рубан Т. Фізик: повість / Т. Рубан. – Харків: Юнісофт, 2021. – 112 с.), крім цікавого сюжету, яскравих персонажів, чудової мови, має дуже важливу місію! Вона не дарма відноситься до серії «Порадник підлітка», адже у деякій мірі вчить на прикладі головних героїв, що робити, якщо ти опинився у такій ситуації, коли твій викладач, або й просто доросла людина, проявляє до тебе інтерес небажаного характеру. Бо підлітки, студенти часто лякаються, замовчують ці проблеми, або й взагалі відчувають себе винними, мовляв, це вони якось не так себе поводили, якщо звернули на себе ТАКУ увагу! Але ні! Запам’ятайте: ви – ні в чому не винні! Зверніться по допомогу, розкажіть усе тим, кому справді довіряєте! Хоч одній людині! Тому цю книгу я б радила мати на поличці кожному школяру чи студенту. Бо ця історія – не про одну людину, вона для і про всіх, хто опинявся у подібних ситуаціях.
Цикл «Делфі» та чарівники» (Пузік В. «Делфі» та чарівники: повість / В. Пузік. – Харків.: АССА, 2021. – 192.) розповість вам альтернативну історію Одеси, де реальність переплітається зі світом магії. Де оживають дракони, а містом заправляють чаклуни та чарівники. Ви дізнаєтесь, які таємниці приховують: книгарня чарівників, Одеська кіностудія, Чорне море. На танкер «Делфі» вчиняють напад три дракони. Вони дихають вогнем і туманом та ладні от-от знищити все на своєму шляху. Протистояти їм може восьмирічний Орест. Він щойно дізнається, що обраний чарівником. Тепер на хлопчика чекає безліч випробувань. Чи допоможуть Оресту книжка і медальйон, які дала йому чайка? Та чи вистачить юному чарівникові мужності кинути виклик Чорному дракону й врятувати місто від знищення і забуття?
Письменниця Валентина Попелюшка у своєму романі «Украдені» (Попелюшка В. Украдені: повість / В. Попелюшка. – Київ: Час майстрів, 2021. -176 с.) підіймає актуальну і болючу проблему работоргівлі. Проблему, яка має не сотні і не тисячі, а навіть більше облич зниклих назавжди, поламаних доль, нездійснених мрій… Тому книга актуальна для читачів різного віку тим, що попереджає про можливі загрози, з якими якраз стикнулися п’ятеро підлітків різного віку, різного виховання, з різних соціальних шарів. Вони потрапляють у полон до викрадачів. На межі життя й смерті з очей спадає полуда упереджень, і ти починаєш розуміти, хто чого вартий насправді. Щоб врятувати свої життя, бранці мають довіритися одне одному й діяти разом, як команда. І спільна небезпека об’єднує їх так швидко, як не змогли б спорідненість чи сусідство…
Головна героїня чарівної і трохи містичної повісті «Старий будинок» (Дорожовець О. Старий будинок: повість / О. Дорожовець. – Київ : Наш Формат, 2021. -192 с.) дівчина Софія. Через свою велику допитливість і мрійливість вона потрапляє до загадкового старого будинку, де відбувається щось незвичне. Однак тепер, на жаль, вона не може вибратися зі старого будинку, адже він зачарований, і ним править похмура і зловісна Чорна Пані. Звичайно, Софійка робить спроби, аби повернутися до звичного життя, але Чорна Пані перетворює її на пташку. І як тепер Софії стати знову людиною? І хто насправді ця Чорна Пані? І чи така вже вона небезпечна і зла? І які таємниці приховані під дахом старого будинку?
Історія вчить докладати зусиль на складному шляху до мрії, не здаватися у безнадійних (на перший погляд) ситуаціях, адже найвужча доріжка все-таки кудись приведе. У цій історії поєднуються містика і чари, боротьба зі злом, перемога над собою і навіть трохи кохання…
Дивовижна тонка психологічна повість Стрижевської Т. «Файні товсті дівки, йо!» (Стрижевська Т. Файні товсті дівки, йо!: повість / Т. Стрижевська. – К: Наш Формат, 2021. – 192 с. ) – мастрід для сучасних українських підлітків, які переживають становлення характеру і відкривають для себе глибини перших почуттів. Зоряна та Мілана – дві подружки підліткового віку, «доньки мегаполісу», які не уявляють життя без смартфонів, модного одягу та низькокалорійної їжі. Але на літніх канікулах замість поїздки до табору, скасованої зненацька, батьки відправляють дівчат до бабусі Катрі – родички, що живе в невеликому карпатському селі. Усю подорож до села і перші дні Зоряна й Мілана нудьгують і відвертають носа від смаколиків, що наготувала привітна бабуся, якій вистачило життєвої мудрості і терпіння не лізти зі своїми порадами і настановами, а дати дівчатам можливість самим дослідити околиці, відвідати гори і заприятелювати із місцевими. І згодом уже і домашня їжа для дівчат дуже смачна, і сусіди привітні й гостинні, і гори ховають стільки таємниць, що не вистачає часу їх досліджувати…

З одного боку – це повість про дівчинку Зо (Кочубей С. Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник: повість / С. Кочубей. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2021 . – 240 с.), яка вирішила стати популярною блогеркою. Зображати з себе зразкову інфлюенсерку зовсім не просто, коли улюблена іграшка твого пса — труси, а твій менший брат наставляє ріжки під час фотосетів і цупить твої лаки для нігтів. Чи вдасться Зо набрати мільйон підписників, ти дізнаєшся, прочитавши книжку.
Якщо обернути книжку іншим боком, ти отримаєш інстащоденник для блогерів-початківців. Авторка ділиться великими і маленьками інстасекретами: як розробити блогерську стратегію, оформити шапку профілю, які фото публікувати, як знімати сторіз та прямі ефіри, як відрізнятися від інших блогів. Інстащоденник – це майже як шкільний щоденник, тільки веселіше: з уроками, але без оцінок і правил.
Це неймовірно зворушлива повість у листах (Поставна Т. Листи з пошти на маяку: повість / Т. Поставна. – К: Книголав, 2021. -120 с.). Дідусь Жером, наглядач пошти на маяку, зберіг шість листів, які опинились у його пункті під час транспортування. Історії, розказані у них, так його вразили, що він наважився їх розповісти, найперше для того, щоб вони все ж таки дісталися своїх адресатів. Всі ці листи написали діти з різних куточків світу – з Мальдів, Чилі, Ісландії, М’янми, Нігерії та Греції. Вони пишуть про те, що відбувається у їхньому житті, про місця, де вони живуть, діляться своїми переживаннями та роздумами, пишуть про стосунки з батьками та про свої мрії. Як виявляється, у цих дітей багато спільного, незважаючи на те, що вони живуть у різних країнах та культурах. Ці історії – це телепорт на різні континенти, можливість знайти друзів та зрозуміти, що ми не самотні у своїх тривогах.

Читайте та отримуйте задоволення!