Олена Рижко Ужалений зрадою

Олена Рижко – авторка, яка не перестає дивувати вмінням відшукувати нові мотиви, сюжетні ходи, інтригувати героями і при цьому демонструвати ідеальне відчуття мови. Відкласти розгорнуту книгу з прочитаними першими рядками уже неможливо. Перевірено на книгах «Дівчина з міста», «Знає тільки Мару», «Король Даркнету», «Мишоловка», а тепер ще й «Ужалений зрадою» ( Рижко О. Ужалений зрадою [Текст] : повість / О. Рижко. – Київ : Академія, 2020. – 144 с.)
Говорити про чужі історії завжди простіше, аніж про власну. Головний герой повісті «Ужалений зрадою» – Ден – теж не спішить ділитися з кимось своїми думками. Пережив зраду коханої та найкращого друга, він добровільно позбувся титулу неформального лідера їхньої тусовки, не може і не хоче знову відкриватися. Зрада лишила в ньому не лише невидимі, а й цілком помітні шрами.
Він не єдиний герой повісті, є ще його друзі, однокласники, суперники. Фішка Олени Рижко у вмінні презентувати галерею юних характерів, майстерно виписувати кожного, розкриваючи емоції та почуття, радості й болі, щасливі миті й трагедії, успіхи й невдачі, добрі вчинки і погані; акцентувати на улюблених справах і показувати їх «в дії».
“Ужалений зрадою” – це непросто історія про шкільні “розбірки”, це книжка про те, як підлітки переживають травматичний досвід (тут ідеться не тільки про зраду, а й про втрату, смерть …). Авторка прописує всі ці емоції, які бурлять всередині героїв. І водночас пропонує кілька важливих порад, озвучених самими персонажами, з яких читачі, опинившись у подібних ситуаціях, зможуть взяти дещо для себе.
Ця повість заснована на реальних подіях. У трьох головних героїв є реальні прототипи. Мова йде про Дена та Яна і Тоху – нерозлучну парочку, яка протистоїть Денові.
Бета-рідерами письменниці під час роботи над цією книжкою були підлітки з інстаграму, яких О. Рижко не знала особисто. Чим не привід додатися в інста-друзі до пані Олени, а раптом вам також вдасться внадитися їй у довіру та отримати рукопис тексту для безкоштовного прочитання, та ще й щось порадити!