Будьте хоробрими, підкорюйте вершини…

«Це не … мемуари. Так, я розповідатиму історії з минулого,
однак мене аж ніяк не цікавлять ностальгія, сентиментальність… ,
що зазвичай асоціюються з мемуарами. Це також і не книжка з порадами…
Це збірка сценаріїв, заснована на пригодах мого життя»

(М. Макконагі)

Ця книга (Макконагі М. Зелене світло [Текст] / М. Макконагі ; пер. з англ . – К. : BookChef, 2021 . -304 с.), схожа на розмову з другом, близьким другом, тому що автор відверто розповідає про душевні переживання, про свої страхи. Книга про життя, сім’ю, про переїзди, роботу та навчання, про внутрішній світ Метью. Ще бувши хлопчиськом, він став записувати свої думки та відчуття, висновки, до яких він приходив протягом життя.
Книга наповнена глибокими роздумами, енергією, щастям, любов’ю, духовною освітою. Весела й дотепна розповідь змушує читача раз по раз вибухати сміхом («…я природжений оптиміст, і гумор – один із моїх ліпших учителів», – говорить автор), однак потім спонукає замислитися про себе й про пошук свого зеленого світла. Це – не просто вдалі моменти, які ми ловимо, а впевненість у правильності обраного шляху й тому, що і як ти робиш. Книга «Зелене світло» – це потужний мотиватор бачити можливості там, де їх буцім немає, і шукати свій шлях, не тягнучись сліпо за іншими в густому трафіку нашого життя.
Приваблює в книзі те, що вас не вчать життю, вам просто розповідають цікаву історію, від якої неможливо відірватися. Це своєрідний посібник, що допоможе ловити на дорозі життя якомога більше зелених вогнів світлофорів, а жовті й навіть червоні сприймати як сигнали про те, що незабаром загориться зелене світло.
Усі історії, розказані актором своєму читачеві, роблять його відкритим, живим, людяним(«… Я не ідеальний, ні; я постійно вляпуюся в лайно і розумію це вже у процесі. Я просто навчився відмивати після цього взуття і йти далі…»). І ви, як читач, відчуєте міцний зв’язок із автором.

Говорити про книгу Меттью Макконагі можна нескінченно, але краще просто прочитати і отримати справжню насолоду!