Сняданко Н. Перше слідство імператриці

Сняданко, Н. Перше слідство імператриці: роман / Н. Сняданко. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2021. – 272 с.

Чи є бажання зануритися в напружену та класну детективну інтригу? Наталка Сняданко написала пречудовий історичний детектив «Перше слідство імператриці», який ідеально тримає інтригу й занурює в атмосферу доби. Детектив з атмосферою віденських палаців середини XIX століття, де оповідь ґрунтується на документальних матеріалах з життя легендарної австрійської імператриці Сіссі. Історія про підступ, який мав наслідки як в 1856, так і у 2015.
Отже, на цісаря Франца Йозефа здійснено зухвалий напад. У замаху на вбивство імператора Австрії підозрюють етнічного угорця Йогана Лібені. Здається, що справа зрозуміла, як і мотив злочину, але у справедливості звинувачення сумнівається дружина Франца Йозеф – Сіссі. Молода жінка, що страждає від постійних інтриг свекрухи, починає власне розслідування, у результаті якого викриє справжніх злочинців, але переживе чимало горя…
Друга сюжетна лінія переносить нас у сучасну Україну – тут маємо перипетії, пов’язані зі скрипкою Моцарта (інструмент дійсно привозили 2018 року до Львова на фестиваль LvivMozArt). Саме на цій скрипці свого часу навчалася грати імператриця Сіссі – і саме з цим пов’язана головна таємниця роману… І саме скрипка пов’язує дві сюжетні лінії. Як – краще дізнатись самостійно, відпочивши за легким романом, хоч і детективним.