Одеса в творчій долі українських письменників

Одеса в творчій долі українських письменників: бібліогр. покажчик / уклад. Л. М. Олійник; відп. за вип. Л. Ф. Пономаренко; Одес. обл. б-ка для юнацтва ім. В. В. Маяковського. – Одеса, 2013.- 24 с.

Одеса – перлина біля моря. Оспівана видатними майстрами літератури, вона завжди надихає художників, поетів, музикантів на створення шедеврів світової культури. Одеса приваблювала до себе письменників з різних куточків країни. Приїздили сюди з різних причин: на відпочинок, у нагальних справах, на оздоровлення, працювати…
«Це було, було в Одесі…» – лейтмотивом лунає в історії перебування в Одесі кожного з класиків, які дали гідний внесок в літературний літопис міста.
І дійсно, хто тільки не жив та не творив в прекрасній Південній Пальмірі? Маяковський, Ахматова, Нечуй-Левицький, Коцюбинський, Вишня, Вороний, Микитенко, Бажан, Леся Українка, Франко…Один лише список відомих людей, які жили в Одесі, досить великий.
Описати творчий шлях кожного українського письменника в його «одеський період» неможливо в одному списку.
Бібліографічний покажчик « Одеса в творчій долі українських письменників» присвячений таким майстрам українського слова, доля яких була пов’язана з нашим містом: Юрій Яновський, Олександр Довженко, Микола Куліш, Іван Франко, Павло Тичина, Леся Українка, Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий.
Посібник містить інформацію про перебування кожного з цих письменників в Одесі.
У бібліографічному покажчику представлені також книги, статті з періодичних видань, які розташовані в алфавітному порядку .
Посібник розраховано на учнів, студентів та всіх тих, хто цікавиться історією Одеси та українською літературою.

Укладач Л.М.Олійник
Редактор Л.Д.Фоменко
Відповідальний за випуск Л.Ф.Пономаренко