Детектив з яблуневого саду


«…Твір, якщо можна так сказати, тричі перший. Раз – перший детектив молодої авторки Є. Кужавської… Два – дебют у художній прозі видавця О. Красовицького… Три – перша книга нової серії «Історичний детектив» з популярного серед українців сегменту ретророманів. Їх цінують передусім за атмосферність, і шанувальники не розчаруються. Того Києва, яким місто було сто з хвостиком років тому, в романі навіть більше, ніж власне сюжету та дії…»
(А. Кокотюха)

Останнім часом любителів детективів стали радувати твори, що повертають читачів в достатньо далеке минуле, коли технічні засоби були в самому зародку і слідчим доводилось, як і улюбленому герою Агати Крісті, розраховувати лише на свої сірі клітини. Саме таким ретро-детективом є спільна робота О. Красовицького і Є. Кужавської “Справа зниклої балерини” (Кужавська Є., Красовицький О. Справа зниклої балерини [Текст] : роман / Є. Кужавська, О. Красовицький . –Харків : Фоліо , 2020. – 380 с.)
Як може балерина зникнути просто в театрі? Загубитися у яскравому натовпі? А може вона сама бажала втекти? Чомусь же на той вечір вона призначила три різні зустрічі з різними людьми? Однак сестра балерини Міра переконана – сталося щось лихе… Вона намагається усіма силами знайти її. Для цього вона звертається за допомогою Тараса Адамовича Галушко, талановитого слідчого. Хай і на пенсії, слідчі ж колишніми не бувають, тож саме він неспішно і виважено розкриває загадкову справу зі зникненням балерини Віри Томашевич…
Дуже імпонує історичний бік роману. Автори напевно витратили багато часу, щоб все перевірити і описати так, що ти дійсно відчуваєш свою присутність у Києві 1916 року, і бачиш все на власні очі. Всю цю красу довершують гарне оформлення книги. Оригінальна обкладинка,форзац, на якому розміщено план Києва з трамвайними маршрутами. Титульний аркуш теж незвичайний-на ньому позначені головні герої роману. А на останній палітурці ми можемо побачити детальний план місць і їх характеристику, де безпосередньо відбуваються події цього ретродетективу.
Тож, якщо ви шукаєте захопливий детективний роман, пропонуємо приєднатись до вишуканого слідчого товариства, та долучитись до “Справи зниклої балерини”…

P.S. А попереду на вас чекають «Справа мертвого авіатора» та «Справа майстра-червонодеревника».

Читаємо!

#Бібліограф_рекомендує