Соловей не дасть тобі заснути

Гайтон, С. Соловей не дасть тобі заснути : роман / С. Гайтон; пер. з англ. В. Горбатька. – К. : Нора-Друк, 2019. – 384 с.
Еліас Трифанніс, американський вояк з грецьким корінням, який пройшов пекло війни в Афганістані, прибуває на Кіпр для реабілітації. Виснажений кошмарами, він шукає забуття в обіймах турецької журналістки Ейлюль. Та романтична прогулянка коханців закінчується трагічним інцидентом. Трифанніс тікає до Вароші, колись популярного греко-кіпрського курортного містечка, покинутого після турецького вторгнення у 1974 році.
Квартал Вароша, колись фешенебельний курорт на околиці Фамаґусти. Це химера в квадраті, адже це невизнана територія невизнаної території. Перед окупацією, на зламі 60-х і 70-х, тут полюбляли відпочивати голлівудські зірки. Але курортна перлина стала містом-примарою, мертвою зоною. У цьому світі покинутих будинків і порожніх вікон канадський письменник Стівен Гайтон розмістив сюжетну канву свого роману «Соловей не дасть тобі заснути».
Але мертва вона лише позірно. Бо насправді за колючим дротом у Забороненій зоні живуть люди. Усі вони – втікачі. У кожного з них — своя причина тікати й переховуватися.
Роман “Соловей не дасть тобі заснути” — про любов. Любов у дуже широкому сенсі цього слова. Про любов до життя, любов до батьків, любов як кохання, любов як секс, любов як джерело натхнення і зрештою любов як фундамент існування будь-якого суспільства. Ну, а там, де є любов, однозначно з’являться зрада, ненависть, підступ, брехня.