Нові надходження – книги травень 2022

Харарі, Ю.Н. Sapiens [Текст] : граф. історія (комікси) / Ю.Н. Харарі; Д. Вандермойлен; Д. Касанаве; пер. з англ. О. Дем’янчука. – К. : Bookchef, 2021.
Т.1: Історія народження людства[Текст]. – 2021. – 248 с. : іл.
Ця графічна серія — радикальний і неймовірно захопливий переказ історії людства. Щедро присмачена дотепами, гумором і яскравими персонажами, вона захопить навіть тих, хто зазвичай не цікавиться наукою та історією. У світі, по вінця наповненому інформаційною плутаниною, ясність — це сила. Як можна осягнути картину цілком, не плутаючись у нескінченній низці дрібних деталей? Лише в один спосіб — відступити назад, щоб побачити справді величне полотно: історію людського виду. Sapiens у коміксах — це оповідь про нічим не прикметну мавпу, яка стала правителем планети Земля, здатним розщеплювати атоми, літати на місяць і маніпулювати генетичним кодом життя. Із Ювалом Ноєм Харарі в якості гіда й у компанії таких персонажів, як доісторичний Білл, доктор Фентезі й детектив Лопес, ви прогуляєтеся дикою частиною історії. Графічний формат пропонує читачеві нове інтелектуальне й художнє дослідження минулого: еволюція людини відтворена у вигляді галасливого телевізійного реаліті-шоу; перша сутичка між сапієнс і неандертальцями досліджується з використанням видатних творів сучасного мистецтва; винищення мамонтів і шаблезубих тигрів переказане як «кінодетектив». Якщо вам цікаво дізнатися, чому нас так ваблять мрії давно померлих людей, — ця книжка ідеально вам підійде.
Гонік, Л. Біологія [Текст] / Л. Гонік; Д. Весснер; пер. з англ. С. Зубченко. – К. : Рідна мова, 2020. – 311 с. : іл. – (Наука в коміксах).
Ви ціпенієте, коли вчитель просить розрізати жабу? Ви досі думаєте, що ДНК розшифровується як «Дуже НеКомпетентний»? Гадаєте «цикл Кребса» — це ще один сучасний транспортний засіб, щоб гасати містом? Якщо ви відповіли ствердно хоча б на одне з цих запитань, вам не обійтися без «Біології» з серії «Наука в коміксах». Цей пізнавальний і веселий посібник створили популяризатор науки Ларрі Ґонік і біолог Дейв Весснер — випускник Гарвардського університету, професор біології та завідувач кафедри «Здоров’я і людські цінності» при Девідсонському коледжі, який читає курси «Вступ до біології», «Мікробіологія» і «ВІЛ/СНІД».
Читаючи цю захопливу книжку, ви дізнаєтеся про «внутрішню кухню» клітин і магію експресії генів, про статеве й нестатеве розмноження, про еволюцію й екосистеми Байдуже, чи ви вперше заглядаєте в чашку Петрі, чи намагаєтеся освіжити знання після десятиліть їхньої деградації або ж просто цікавитеся тим, що таке біологічне життя — у цій книжці знайдете відповіді на всі запитання.
Гонік, Л. Всесвітня історія [Текст] / Л. Гонік; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2018. – (Наука в коміксах).
Т.4: Від Колумба до конституції США[Текст]. – 2019. – 263 с.
Життя триває! Ця книжка популярного автора коміксів Ларрі Ґоніка починається з розповіді про Мексику, оповідає про прибуття Колумба до Нового cвіту, завоювання Америки іспанцями, створення португальської імперії в Азії і формування першої по-справжньому глобальної системи торгівлі. Ви дізнаєтеся про протестантську Реформацію, про експансію Голландії та Англії, про зародження сучасної філософії та науки. Останній розділ розповідає про суперництво Франції і Британії в Північній Америці і перспективи всього світу в світлі Американської революції і конституції США — і все це мовою лаконічної графіки і дотепних коментарів.
Гонік, Л. Всесвітня історія [Текст] / Л. Гонік; пер. з англ. А. Хлівний. – К. : Рідна мова, 2018. – (Наука в коміксах).
Т.5: Від Бастилії до Багдада[Текст]. – 2020. – 263 с.
Історії не повернути назад, але можна її уявити, особливо, роздивляючись картинки блискучого автора нонфікшн-коміксів Ларрі Ґоніка. У цьому томі «Історії» оповідь починається з епохи Просвітництва, охоплює два з половиною століття, з революціями, суспільними та економічними зрушеннями, двома світовими війнами, колоніалізмом, науково-технічним прогресом, скасуванням рабства та багатьма іншими подіями, і закінчується XXI ст. з його війнами в Іраку та Афганістані.
У своїх дотепних текстах і графічних роботах Ґонік приділяє однакову увагу всім частинам світу, оживляючи минуле, і ми можемо поглянути на історію під новим, незвичним кутом.
Гонік, Л. Хімія [Текст] / Л. Гонік; К. Кріддл; пер. з англ. С. Попадюк. – К. : Рідна мова, 2020. – 256 с. : іл. – (Наука в коміксах).
Хімія — це наука про таємне, про невидиме, про приховане. Не дивно, що розкривали її секрети упродовж віків. Та це було того варте! Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме, зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти та зберігати продукти харчування, переганяти нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки
У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.
Гонік, Л. Фізика [Текст] / Л. Гонік; А. Гафман; пер. з англ. Н. Білоножко. – К. : Рідна мова, 2020. – 212 с. : іл. – (Наука в коміксах).
Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами.
Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає.
Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка. Доступність і оригінальний науковий рівень викладу гарантує успіх у вивченні однієї з найцікавіших дисциплін, тісно пов’язаної з різноманітними галузями, і передусім з технікою.
Гонік, Л. Алгебра [Текст] / Л. Гонік; пер. з англ. Н. Стельмах. – К. : Рідна мова, 2019. – 240 с. : іл. – (Наука в коміксах).
Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті, — це цікавий курс алгебри, що охоплює основні теми шкільної програми, зокрема лінійні рівняння, многочлени, квадратні рівняння і побудови графіків.
Автор з притаманним йому гумором розповідає про знаменитих математиків і наводить приклади практичного застосування «цариці наук» у повсякденні. Унікальна здатність Ґоніка подавати складний матеріал весело, цікаво і доступно, та ще й у структурованому вигляді, робить цю книжку чудовим посібником для школярів, а також для всіх, хто прагне й далі розвивати свої математичні здібності.
Лоскот, С. Таємне завдання капітана Кепа [Текст] / С. Лоскот; худ. В. Бугара. – Х. : Ранок, 2018. – 128 с. : іл. – (Пригоди).
Бувалий у бувальцях, суворий морський капітан Кеп отримує таємничого листа. Виявляється, він мусить врятувати мешканців країни Щастя, у яких викрали рубінове серце. Нібито саме ця коштовність є запорукою безхмарного життя містян. Героїчний самітник приймає виклик. Йому доведеться розплутати клубок таємниць та загадок, а заодно він розкриває секрет власного щастя.
Створюй відеоігри за допомогою скретч [Текст] : скретч- проєкти від Coder Kids : для мол. та серед. шк. віку / пер. з англ. О.Ю. Григорович. – Х. : Ранок, 2020. – 208 с. – (Програмування для детей. Кн.1).
Хочете навчити дитину програмуванню? Чи бажаєте самі поринути до світу програмного коду? Тоді ця книга для вас. Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проектів з нуля. Для широкого кола читачів.
В серії також представлені: Створюй анімації за допомогою Скретч.
Створюй анімації за допомогою Скретч [Текст] : Скретч- проекти від CODER KIDS / пер з англ. О.Ю. Григорович; іл. В. Фігус. – Х. : Ранок, 2019. – 128 с. : іл. – (Програмування для дітей Кн.2).
Маслова, Т. Хочу стати айтішником [Текст] / Т. Маслова. – Х. : Ранок, 2020. – 32 с. – (Хочу стати).
Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп’ютерами та смартфонами, слухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть? Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий торт.
Маслова, Т. Хочу стати космонавтом [Текст] / Т. Маслова. – Х. : Ранок, 2020. – 32 с. – (Хочу стати).
Серія енциклопедій “Хочу стати” допоможе дитині наблизитися до найбільш затребуваних і цікавих професій сучасності. Вона дізнається про відважних патрульних і допитливих слідчих, геніальних програмістів і кмітливих тестувальників, першовідкривачів космосу і творців ракет. Три книжки – три захопливі й пізнавальні подорожі до світу професій.
Стюарт, К. Чудові числа і круті розрахунки [Текст] / К. Стюарт; [пер. з англ. О. М. Чмовж]; худож. А. Брандов. – Х. : Талант, 2020. – 79 с. : іл. – (КВЕСТ STEM Математика).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Стюарт, К. Дивовижні атоми та хаос матерії [Текст] / К. Стюарт; [пер. з англ. О. М. Чмовж]; худож. А. Брандов. – Х. : Талант, 2020. – 79 с. : іл. – (КВЕСТ STEM Наука).
Команда талановитих науковців знайомить читачів із дивовижним світом відкриттів та дослідів. У цій книзі ти знайдеш експерименти, що відкриють цікавий науковий світ у повсякденному житті. Ти зможеш зробити власний компас, стати геологом і вивчати гірські породи, зробити вулкан вдома і спостерігати за дощем у склянці… А ще дізнаєшся багато цікавинок і напевно відкриєш у собі талант ученого.
Есбаум, Дж. Моя перша велика книжка Як?[Текст] / Дж. Есбаум; National Geographic Kids. – Х. : Віват, 2019. – 128 с. : іл. – (Моя перша велика книжка).
Як? Здається, це запитання дітлахи не втомляться ставити ніколи. Звісно, всі батьки бажають давати своїм малюкам правильні, дотепні, а головне — вичерпні відповіді, і чудовим помічником у цій справі стане книжка від National Geographic! Понад 300 яскравих ілюстрацій, що напевне зацікавлять вашу дитину. А захопливі досліди, ігри та поради допоможуть розширити світогляд малюка і забезпечать усій родині приємне дозвілля.
Саркісян, В. Хімія повсякдення [Текст] : від шампуня і прального порошка до смаженої картопл / В. Саркісян. – К. : Віхола, 2021. – 176 с. – (Наукпоп).
Наше повсякденне життя — суцільна хімія. У ванній, на кухні, в автівці, аптечці й навіть на природі. За найпростішими речами — від прянощів до антисептика — стоїть складна формула і щонайменше кілька хімічних сполук зі страшними назвами, які взаємодіють між собою у той чи інший спосіб (незрозумілий для нас зазвичай). У книжці хімік-токсиколог Володимир Саркісян пояснює, як на хімічному рівні функціонують речі та явища, з якими ми стикаємося щодня, — приготування їжі, прибирання та прання, купівля ліків, ожеледь на дорогах. Тут не лише формули та схеми, а й цілком буденні та практичні приклади. Коли потрібно посолити смажену картоплю та чому гомеопат не зможе нікого отруїти (як і вилікувати)? За яким принципом працюють марихуана, пестициди і шампунь? Звідки взялися мило, антисептик та чи існують чудодійні креми «все в одному»? Про все це розповідає Володимир Саркісян, пояснюючи принцип дії простих сполук і речовин, ділячись при цьому кулінарними лайфхаками та історіями від Плінія, Дюма та Агати Крісті.
Стенб’юрі, С. 501 факт, який треба знати з… Географії [Текст] / С. Стенб’юрі; пер. з англ. К. Крапки. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 255 с. : іл.
У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.
Світличний, О.О. Основи геоінформатики[Текст] : навч. посібник для студ. ВНЗ / О.О. Світличний; С.В. Плотницький. – 2-ге вид., випр. і допов. – Суми : Університетська книга, 2020. – 294 с.
У навчальному посібнику наведено визначення, предмет, історію розвитку геоінформатики та її місце серед інших наук, розкрито основи технології географічних інформаційних систем (ГІС)– сучасної інформаційної технології роботи з просторово-координованою інформацією, подана характеристика аналітичних можливостей сучасних інструментальних ГІС, а також функціональних і аналітичних можливостей світових лідерів програмного ГІС-забезпечення. Для географів, геоекологів, а також фахівців інших природознавчих, соціоекономічних і екологічних спеціальностей, пов’язаних з використанням просторово-координованої інформації.
Медведєв, М.Г. Теорія ймовірностей та математична статистика [Текст] : підручник / П.С. Сеньо. – К. : Ліра-К, 2019. – 536 с.
У підручнику розглядається основний теоретичний матеріал з курсу «Теорія ймовірностей та математична статистика» за кредитномодульною системою згідно вимог Болонської конвенції. Особлива увага приділена доступності викладення матеріалу, який скпроводжується великою кількістю прикладів. На електронному носії знаходяться задачі для самостійної роботи та модульного контролю студентів, біографічний довідник. Для викладачів, аспірантів, магістрантів, студентів вищих навчальних закладів.
Антологія. Пригоди й подорожі в шкільному курсі літератури [Текст] : для 7 кл. закладів заг. серед. освіти / уклад.: Т. Качак, О. Тебешевська. – К. : Академія, 2020. – 208 с. – (Шкільна бібліотека).
Життя — це захоплива подорож у просторі, часі й калейдоскоп пригод, які в основі майже кожного літературного твору. Найцікавіші з них вміщені в цій антології й доповнюють зміст чинних підручників — призначені для самостійного та позакласного читання, як того вимагають програми в шкільному курсі літератури — української, зарубіжної й національних меншин. Є в антології також інформація про письменників, яка переконує, що великий твір народжується в уяві авторів, котрі багато читають, думають, завжди готові до сміливих вчинків і мають пристрасть до мандрів. Антологія містить завдання для тих, хто любить роздумувати над творами та їх героями, аналізувати прочитане, шукати нові факти й ідеї.
Антологія. Фантастика і реальність у шкільному курсі літератури [Текст] : для 7 кл. закладів заг. серед. освіти / уклад.: Т. Качак, О. Тебешевська. – К. : Академія, 2021. – 224 с. – (Шкільна бібліотека).
Літературна фантастика є реальністю людської мрії, а те, про що пишуть
письменники-фантасти, часто стає реальністю життя. Дивовижне й чарівне, які малює уява, можна побачити в буднях і святах, у загадкових явищах і вчинках людей. Саме такі взаємозв’язки фантастики й реальності розкривають твори цієї антології, дібрані відповідно до навчальних програм у шкільному курсі літератури для учнів 7 класу (української, зарубіжної, національних меншин). Вони покликані зробити захопливим і змістовним самостійне, позакласне читання і в такий спосіб доповнити зміст чинних підручників. А ще антологія знайомить із письменниками, спонукає поміркувати над прочитаним, дати волю своїй уяві й, можливо, відтворити її картини у власному творі.
Кононенко, О.А. Українська міфологія [Текст] : божества і духи / О.А. Кононенко. – Х. : Фоліо, 2020. – 191с. : іл.
Міфи, легенди, вірування, замовляння, заклинання… Вони переходять із століття в століття, від покоління до покоління. Ці нетлінні духовні скарби далеких пращурів з їхньою чарівною образністю і символікою, не звичними для нас божествами, духами та персонажами, яким притаманна надлюдська магічна енергія і здатність перевтілюватися, виповідають нам, може, навіть більшою мірою, ніж науково-документальні праці, глибинні процеси духовного життя прадавніх людей, їх світогляд, засвідчують еволюцію їх моралі, психології. Не пізнати їх — просто обікрасти себе. На основі досліджень, етнографічних праць, спостережень і розвідок у нашому виданні дбайливо зібрано і систематизовано великий матеріал — з маленьких осколків знань і відомостей, що дійшли до нас з глибини століть, складається велична картина світобачення далекого слов’янського предка.
Кононенко, О.А. Українська міфологія[Текст] : фольклор, казки, звичаї, обряди / О.А. Кононенко. – Х. : Фоліо, 2020. – 158 с. : іл.
Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов’язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.
Купрієнко, О.В. Чорнобильська хроніка. Люди [Текст] / О.В. Купрієнко; А. Багірова. – Х. : Фоліо, 2021. – 207 с.
Це книжка-присвята героям, які 35 років тому ризикували своїм життям і здоров’ям задля порятунку мільйонів інших людей. Вона містить історії шістнадцяти борців за наші життя. Це свідки й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: атомники, пожежники, медики, монтажники, оператори. Вони розповідають «по-рентгенівськи», безкомпромісно чесно. Згадують про власне становлення, про життя у місті Прип’ять до аварії; говорять про події, які пізніше назвуть техногенною катастрофою. Сьогодні вони є членами громадської організації «Промінь 5-2» — об’єднання учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Кожна сторінка книжки варта найуважнішого прочитання, адже не все ще сказане і почуте суспільством. Кожне слово, промовлене очевидцями тих подій, має величезну вагу для майбутніх поколінь. Справа живих — пам’ятати.
Ясь, О.В. Багатоликий Микола Костомаров [Текст] / О.В. Ясь; за ред. акад. НАН України В.А. Смолія. – К. : Либідь, 2018. – 304 с. : іл.
У книзі представлено науково-популярну біографію славнозвісного історика Миколи Івановича Костомарова (1817–1885). Колоритна життєва історія знакового інтелектуала-романтика ХІХ ст. сповнена драматичних і контрастних поворотів долі. Незаконнонароджений, син поміщика і його кріпачки. Автор магістерської дисертації, спаленої за наказом імперського міністерства. Один із засновників Кирило-Мефодіївського братства. В’язень Олексіївського равеліну етропавловської фортеці, політичний засланець у Саратові. Герой незвичайної любовної історії з колишньою ученицею Аліною Крагельською. Блискучий професор столичного університету. Пристрасний театрал, чудовий комунікатор і водночас безпорадний дивак-оригінал у повсякденному житті. Історик-художник, творець історичних праць, які читаються як захопливі романи. Безжальний руйнівник російського пантеону історичних героїв. Незабутній речник українства ХІХ ст. і фундатор його культурно-просвітницької програми. Багатоликість образів М. Костомарова, розмаїття його життєвих ролей вражають, зачаровують і бентежать уяву і до сьогодні. Для широкого читацького загалу.
Блек, Дж. Історія світу від найдавніших часів до сьогодення [Текст] / Дж. Блек; пер. з англ. О. Буйвола. – Х. : Віват, 2021. – 256 с. : іл. – (Подарункові видання).
Це щедро ілюстроване ґрунтовне видання містить аналіз багатотисячолітнього періоду історії людства: доісторична доба й теорії походження людини, зародження землеробства в долині Нілу й виникнення держав у Межиріччі; падіння Давнього Риму й розвиток науки в ісламському світі; міжнародна торгівля вздовж Великого шовкового шляху й епоха Просвітництва, світові війни й революції Нового часу та проблеми сучасності. Натхненний найновішими відкриттями в галузі історіографії, професор Джеремі Блек аналізує події нашої історії, завдяки чому читач дістане змогу поглянути як на минуле, так і на сьогодення з нової точки зору.