Нові надходження – книги червень 2022

Андрухович, Ю. Радіо Ніч [Текст] : роман / Ю. Андрухович. – Чернівці : Видавець Померанцев Святослав, 2021. – 456 с.
Як і в «реальній дійсності», ще одна революція зазнала поразки. Можливо, тому, що втратила свого загадкового лідера. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад, змушений хоч кудись утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. Його переслідують, і режимні спецслужби – це лише пів біди. Є ще недоречна любов, з якою не звладати, і банківська таємниця, з якою не впоратися. В’язничний досвід і мимовільно успішний теракт. А також розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем. Останній сховок, звідки дозволено вести нічний етер. Чи справді останній?.. «Радіо Ніч» – найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір Юрія Андруховича. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя.
Бенза, С. Назустріч собі [Текст] : оповідання / С. Бенза. – К. : Академія, 2021. – 160 с.
Світ цікавий і складний, коли починаєш його бачити по-дорослому. Щодня — нові ідеї, сумніви й неоднозначний досвід. Герої оповідань цієї книжки пробують усе, що відкриває життя, наражаються на жорсткі обставини й отримують пекучі удари. Такий їхній шлях назустріч собі. Вони наївні й раціональні, закохані й розчаровані, романтичні й цинічні. Юній героїні непросто сприйняти закоханість однокласника, її бентежить увага вчителя, і їй боязко шукати правильну відповідь на те, що відбувається. Таку ж, як і вона, дівчину переслідують власні помилки, хоч як їй хочеться те забути. Надумане відсторонення від усього романтичного ввергає їхню ровесницю в коловорот подій, у яких дивом ніхто не постраждав. Заманлива гра в інтернеті виявилася насправді смертельно небезпечною. Навіть, здавалося б, у безвиході є шанс довести, що слабачка — це не про тебе, й активувати план «Б». Шість захопливих — драматичних і ліричних — дівчачих історій. А історії дівчат без хлопців не відбуваються.
Гласенко, С. Нуар по- українськи [Текст] : роман / С. Гласенко. – Чернівці : Книги- ХХІ, 2017. – 272 с.
Слідчий Олег Самчук отримує чергове завдання: відшукати зниклу жінку, слід якої губиться у Чернівцях. Однак у пошуках Оксани він відкриває щось лячне в собі. Пристрасть чи любов, усталене життя чи привабливість змін, убивство чи самопожертва — на такі питання мають знайти відповіді персонажі. Кримінальна драма «Нуар по-українськи» — це другий роман Симора Гласенка, дослідника людських відносин та життєвих виборів.
Андрейчикова, О. Тінь у профіль[Текст] : роман / О. Андрейчикова. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2019. – 384 с.
Що може дозволити собі жінка в цьому світі? На Сході, на Заході, в далекій незрозумілій країні чи в сусідній кімнаті. Жінка, що перебуває в полоні віковічних забобонів, чи та, яка вважає, що їй вдалося подолати їх. Історія одного забороненого кохання, що заснована на реальних подіях, надихає інших жінок і чоловіків замислитися про свою долю. І Хельгу, наївну вчительку з Данії, яка мріє про довічний шлюб; і її обранця, вдавано байдужого американця Хока; і жінку, що вимушено переїхала з України в далекий Бахрейн і з доброї волі прийняла іслам; індуса, що втікає з рідної країни, скоївши злочин через зраджену любов, і оповідачку, яка разом із цією історією переосмислює кожне своє рішення, кожен свій крок назустріч свободі. Свободі вільного вибору, якого жадають її душа, її тіло, її сміливість, її єство. Жодну частину з цього видання не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі без письмового дозволу видавництва.
Байдак, І. (Не)помітні [Текст] : роман / І. Байдак. – Х. : Віват, 2021. – 144 с. – (Художня література).
Готові до чесної розмови про інакшість? До обговорення того, що люди не завжди здатні приймати в інших — або і в самих собі. Вітиліго, синдром Туретта, алопеція, гемангіома — герої цієї книжки готові розповісти про те, що їх вирізняє. Тож у вас є нагода поговорити з тими, хто гостро відчув на собі увесь біль від неприйняття рис, які не від них залежать. Їхній досвід доводить, що головне — насамперед навчитися любити себе, незалежно від того, що кажуть інші. Ця книжка — відверта сповідь про щоденну боротьбу тих, хто потребує прийняття і підтримки. Тут усе правдиво і щиро. Тут нарешті звучить голос тих, хто зазвичай прагне бути непомітним.
Любка, А. Малий український роман[Текст] / А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 208 с.
Молодий український поет прокидається з бодуна, і його осяює геніальна ідея: треба одружитися, щоб упорядкувати своє життя і завдяки цьому написати Великий Український Роман! Але одружитися з ким? Котру з минулих любовних пригод узяти з собою у світле літературно-сімейне майбутнє? Відповідь на це запитання герою допоможе знайти вірний друг і знаний рибак Паша, а також поліція і група кровожерних гуцулів. Фройд вдоволено потирав би руки, дізнавшись, що в українській літературі нарешті з’явився перший роман про трембіту. Так, поки що малий, але ж розмір – це не головне, правда?
Чемерис, В.Л. Вітька + Галя, або Повість про перше кохання [Текст] / В.Л. Чемерис. – Л. : Апріорі, 2018. – 142 с.
У ваших руках чудова гумористична повість про життя і пригоди школярів із села Великі Чаплі. На сторінках цієї книги переплелись: дружба і перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення. Героїчні, а часом і безглузді вчинки підказують Вітьку Горобцю шлях до серця Галі Козачок. Повість входить до шкільної програми та буде цікавою широкому колу читачів.
Іллєнко, М. Толока. Краєвид з вікна хати [Текст] / М. Іллєнко. – Х. : Фоліо, 2020. – 250 с.
Кіноповість «ТОЛОКА. КРАЄВИД З ВІКНА ХАТИ» — це художньо-історичний твір, розширена версія сценарію фільму «Толока» режисера Михайла Іллєнка. В основі твору — поетичні образи Т. Г. Шевченка з «У тієї Катерини хата на помості…». Автор оповідає притчу, в якій «пролітає» крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. У центрі сюжету — Катерина і її хата, що також має свою пам’ять, свою душу. Вік української хати короткий — від війни до війни. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову підіймає її з руїн.
Гулей, М. Ніч із дев’ятнадцяти днів [Текст] : пригод. повість / М. Гулей. – К. : Академія, 2020. – 144 с.
Дихати в респіраторі було нестерпно. Непокоїло відчуття, що карантин у місті не для того, аби вберегти людей. Хтось невідомий добивається чогось іншого. Тільки — чого? І хто він? Кожні пів години опустілі вулиці стрясає грізний голос із гучномовця, наказуючи всім не виходити з дому. Розібратися в тому й збагнути, що робити далі, було непросто. І ні з ким порадитися: дивною стала мама, а батько взагалі кудись зник. Клас розлетівся на друзки. І Натка пропала. Міг би звернутися до Діани, але — як: він же сам її заігнорив. Небезпека зухвало насувалася з усіх боків. Тривога зжирала зсередини. І все-таки Влад вирішив знайти Діану, щоб разом розплутати страшну аферу. Тоді він навіть уявлення не мав, із ким їм доведеться боротися й через що пройти. І не сподівався знайти кохання.
Українець, О. Дискордія [Текст] : роман / О. Українець. – Х. : Фабула, 2021. – 400 с.
Весна народів. Австрійська імперія пульсує і вибухає повстаннями. Кожен намагається визначити власне місце у великій імперії, яка для багатьох насправді чужа. Іґнацій Камінський відсидів у віденській в’язниці і повернувся додому, у Станіслав. Він має певний авторитет серед місцевих революціонерів і активно долучається до дискусії між поляками й русинами — об’єднатися проти імперії чи кожному змагатися за своє.
Гридін, С. Чужий [Текст] : повість / С. Гридін. – К. : Академія, 2019. – 144 с. – (Ім’я).
Нарешті війна для нього скінчилася. До скону її вистачить. Війна навчила бачити, хто справжній, а хто гниляк. Зробила нещадною пам’ять. Бо як забути хлопців, яким ніколи вже не побачити дому. Микола Гаврилюк не був наївним: життя його жорстоко терло. Не чекав почестей. Ні на що особливе не розраховував, але й гадки не мав, що можна бути такими нетерпимими до всього, що вирізняє чоловіка, який місяцями жив у бліндажі, пив воду з калюж і забув про суху постіль. Запросто накидають йому образливі «аватар», «вбивця», «психічно ненормальний». Драматичною і навіть авантюрною була його дорога додому. А там усе пішло не так. Тяжко було звикати навіть до асфальту під ногами. Щось незбагненне віддалило дружину, забрало взаєморозуміння із синами. Він уже не бажаний на роботі. Нездоланними були мури бюрократії. Усім став чужий, нікому не потрібен. Приречений залишитися наодинці зі своєю війною. «Мені краще було загинути», — карався думкою. І звіром оскалювався на несправедливість. Дуже несподівано його кинуло під осколки людської байдужості — так недоречно й безжально наздогнала його ця війна. І винесла вирок. Усім.
Шевердіна, А.П. Крамниця щастя[Текст] / А.П. Шевердіна; іл. М. Панченко. – К. : Час майстрів, 2019. – 216с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).
Повсякденне життя невеличкого провінційного міста сколихнули надзвичайні й таємничі події. Одного дня в містечку з’являється дивний старий – чи то йог, чи то лікар, чи то фокусник – і відкриває «Крамницю щастя».
Хто ж не захоче втілити свою заповітну мрію за доступною ціною?! Покупці магічних товарів один за одним намагаються перехитрити долю. Але за магію, як і за все в житті, треба платити. «Крамниця щастя» здатна перевернути життя. Відвідайте її й приготуйтеся до неймовірних пригод!
Ще не в курсі, але…[Текст] : прозобукет / М. Гулей; В. Макарик; І. Ралко та ін. – К. : Академія, 2019. – 176 с.
Третій прозобукет “Ще не в курсі, але…” поєднує оповідання, різні за настроєм. Їхні герої ні на кого не подібні, та є між ними і спільне: вони відкривають життя по-справжньому.
Доляк, Н. На “Сьомому небі” [Текст] : роман-детектив / Н. Доляк. – К. : Темпора, 2020. – 312 с.
Опинитися на сьомому небі можна далеко не завжди від щастя. Особливо коли йдеться про названу так телестудію, на яку влаштувалася працювати Зоя Кирпач. Телевиробничі будні хоч і дають змогу доторкнутися до творення такої захопливої екранної магії, але все ж виявляються дуже подібними на будні в інших сферах. Аж поки одного дня у студії не знаходять тіло однієї зі співробітниць каналу Ставши однією з підозрюваних, Зоя береться за власне розслідування, щоб довести свою невинуватість, знайти вбивцю, а заразом і довідатись, наскільки глибоким може бути навіть «Сьоме небо».
Лис, В.С. Жінка для стіни [Текст] : роман / В.С. Лис. – Тернопіль : Богдан, 2021. – 208 с. – (Детективна агенція М).
«Жінка для стіни» — яскравий зразок цікавого і динамічного детективу, сюжет якого тримає в напрузі від першої до останньої сторінки. Кримінальні розбірки, нелегкий світ приватного бізнесу, війна «авторитетів», таємничі самозаймання будинку і болючі пошуки добровільної жертви — «жінки для стіни» — полонять вашу увагу своїм реалізмом і гостротою інтриги.
Родін, І.В. Батальйон “Донбас”[Текст] : записки добровольця / І.В. Родін; пер. з рос. В.М. Верховеня. – Х. : Фоліо, 2020. – 188 с. : іл. – (Військові щоденники) . – (Своя війна).
Ігор Родін — воєнний історик і публіцист із Києва. Вивчав період Першої світової та Громадянської воєн, захоплював­ся російськими полководцями, ідеями Білого руху. Але 2014 року, у віці 53-х років, пішов захищати Україну від «русского мира». На фронт ішов добровольцем у складі батальйону «Донбас». При виході з Іловайська потрапив у полон до російських військових. Був звільнений під час обміну полоненими. До війни на Донбасі Ігор Родін написав дві книги і сорок вісім статей з російської воєнної історії. Тепер пише історію своєї країни. Першим результатом є ця книга.
Матіос, М.Майже ніколи не навпаки [Текст] : Сімейна сага в новелах / М. Матіос. – 2 -ге вид. – К. : А-БА-ЬА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 192с.
Сімейна сага в новелах «Майже ніколи не навпаки» визначної української письменниці Марії Матіос за майстерністю письма та глибиною викладу не поступається її знаменитій «Солодкій Дарусі». «Важить не час, а людина в обставинах часу» — цю свою тезу письменниця розкриває через драматичну історію кількох гуцульських родин часів Першої світової війни. Великі пристрасті звичайних людей, легке марево містики, вічні дилеми Любові–Ненависті, Гріха–Спокути, кілька­ярусний сюжет… Кожен персо­наж цієї небуденної драми має беззаперечне алібі, неопротестовану правду і власні суди честі. А отже, має право чинити так, як не можна передбачити жодною логікою чи писаним законом. Закони честі вступа­ють у суперечку із законами серця, бо так було споконвік, і майже ніколи не є навпаки.
Кузнєцова, Є. Спитайте Мієчку [Текст] : роман / Є. Кузнєцова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 272 с. : іл.
Що робити сестрам, яким так легко загубитися у власних думках і бажаннях у великому місті? Все наче й добре, але хочеться поставити життя на паузу, хоча б до вересня, та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди поруч. Але літо час не спиняє: на порозі будинку з’являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі — і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені — на порозі змін. Літо іде, ростуть гарбузи на експорт, розмови не стихають, а проблеми і рішення біжать наввипередки.
Дима, П.К. Бенедьо Птах, козак Куць і неслухняня лісова царівна [Текст] : роман / П.К. Дима. – К. : Ліра-К, 2021. – 456 с.
Бенедьо Птах – мрійник, що любить ліс – змушений полишити рідний хутір, аби здобути Силу, перемогти перевертнів, стати характерником і згодом захистити свого вчителя, козака Куця, від непереможного Майстра Смерті.
Савка, І. Три Марти [Текст] : роман / І. Савка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 160 с.
Три Марти — три жінки, три кохання одного чоловіка. Буремні часи війни, колгоспного ярма, репатріації переплели їхні долі в одне полотно, з якого не висмикнеш жодної нитки. Ця родинна сага — віддзеркалення цілого століття, що прокотилося грозами понад маленьким західноукраїнським селом, з усіма його жахіттями, з його катами і добрими людьми. Коли любов, посвята, прощення і милосердя рятують від смерті і безнадії.
Литвин, Я. Рік розпусти Клауса Отто Баха [Текст] : роман / Я. Литвин. – Х. : Ранок, Фабула, 2021. – 272 с.
Чим може обернутися інтернет-знайомство з юною та вродливою іноземкою? Звісно ж, коханням усього життя! Принаймні так вважає 43-річний Клаус Отто Бах, мешканець німецького містечка Кіля. Клаус полишає все і прямує до чужого краю з єдиною метою — відшукати жінку своєї мрії, зв’язок із якою випадково обірвався. На його нещастя, цим краєм виявилася велика і незбагненна, щедра та неприборкана Україна. Так, Клауса називатимуть «останнім романтиком». Так, з нього глузуватимуть не лише випадкові знайомі, але й сама доля, підкидаючи все нові пригоди та випробування. Але наш «сучасний Дон Кіхот» не відступить. І врешті доля змилостивиться, подарувавши Клаусові вистраждану та солодку мить щастя, а читачеві найнесподіваніший з усіх можливих фінал.
Колесніченко, О. Імплантовані [Текст] : роман / О. Колесніченко. – К. : Ліра- К, 2021. – 412 с.
Бідняк Іван Мазніченко влаштовується в Корпорацію Загірського Благополуччя продавцем новітніх імплантатів. Юнак не здогадується, що пристрій із чудодійними капсулами позбавить його Батьківщину не лише «харчової залежності», але й свободи.
Винничук, Ю.П. Вілла Деккера [Текст] : роман / Ю.П. Винничук. – Х. : Фабула, 2021. – 304 с.
Як і властиво Юрію Винничуку, «Вілла Деккера» віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера — так само, як герої книжки балансують у невизначеному межичасі буквально за кілька днів до початку Другої світової. Вир драматичних подій та яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги — усе це читач знайде в новому романі визнаного майстра.
Цикіна, Г.М. Коли молот зустрічається з ковадлом[Текст] / Г.М. Цикіна. – Х. : Фоліо, 2020. – 266 с.
«Коли молот зустрічається з ковадлом» — дебютний роман автора, який засновано на реальних подіях. Студентка Оля випадково знаходить у коморі будинку покійної бабусі Ярини її щоденник і розуміє, що старенька знала шлях до загубленого скарбу. Які небезпечні таємниці приховувала бабця? Чому Олю та її сестру переслідують і намагаються вбити? Більше запитань, ніж відповідей… Але зв’язок минулого із теперішнім значно потужніший, ніж може здатися на перший погляд: він завжди незримо існує у нашому житті й повсякчас допомагає у скрутному становищі. У якийсь момент доля Ярини та доля її онуки несподіваним чином сплетуться в одну, і кожна у свій час намагатиметься не зламатися, опинившись у горнилі боротьби, в якому молот зустрічається з ковадлом…
Курков, А.Ю. Приятель небіжчика [Текст] : роман / А.Ю. Курков; пер. з рос. В. С. Бойка. – Х. : Фоліо, 2019. – 234 с.
До книги увійшли два гостросюжетних романи Андрія Куркова. У першому — «Приятель небіжчика» — головний герой шукає найманого вбивцю, щоб замовити… власне вбивство. Здавалося б, усе передбачено. Та наслідки його рішення виявилися драматични-ми і несподіваними (а інакше у Куркова й не буває). Другий роман — «Не приведи мене в Кенгаракс» — містичний трилер. Його герой, студент, наймається супроводжувати таємничий вантаж, за яким починається справжнє полювання…
Забужко, О.С. Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емсу [Текст] / О.С. Забужко. – К. : Комора, 2021. – 96 с.
У новій книжці, присвяченій пам’яті архіваріуса Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку Оксани Міяковської-Радиш (1919–2020), Оксана Забужко звертається до свого улюбленого жанру — міксу мемуару, літературознавчої розвідки та інтелектуального детективу. Читачеві пропонується пройти захопливим маршрутом завдовжки в півтора століття, від сімейної світлини в нью-йоркській вітальні — до українського Таганрога і дитячих вистав «Москаля-чарівника» в домі Чехових, щоб знайти відповідь на одне з головних питань сьогодення: за які уроки історії, пропущені в XIX ст., Україна змушена розплачуватися ще і в XXI?
Роздобудько, І.В. Фаріде [Текст] : роман-апокриф / І.В. Роздобудько. – К. : Нора- Друк, 2021. – 232 с.
Той, хто врятував одне людське життя, — врятував цілий світ. Про це не знає дівчинка, що живе в маленькому кримському Селищі. Проте під час Другої світової війни вона рятує єврейських дітей від неминучої смерті. А на цілу епоху пізніше її, вже стару жінку, розшукали 80 врятованих нею дорослих людей. І вона стала праведницею світу — забутою, закатованою як нацистами, так і радянським режимом. Це — факт. Все інше — апокриф, вигадка автора. Узагальнена і суб’єктивна. Як узагальненими і дещо фантасмагоричними є і Селище, і всі його мешканці, переплетені між собою, мов виноградні лози. Автор не претендує на лаври історика. Лише — на найменший «язичок» найменшого дзвоника, який бринить серед ночі голосами тисяч вигнанців: «я-по-вер-нусь-я-по-вер-нусь…» — і нагадує, що наш ДІМ завжди з нами. З нього може вигнати ворог, але ніхто не може його відняти. Якщо ти віриш у повернення!
Базя, Ю. Шах і мат[Текст] : роман / Ю. Базя. – К. : АртЕк, 2020. – 344 с.
Яна Копп – головна героїня роману – усе своє життя присвятила служінню в органах. Для цієї жінки робота – понад усе. Вона ладна пожертвувати особистим життям, аби упіймати ще одного злочинця й розкрити чергову справу…
Незнайомець вже вкотре оздоблює людські черепи різними оригінальними методами й розвішує їх на деревах та електродротах. Маніяк хоче, аби цю справу вела саме Яна Копп, оскільки знає, що тільки вона завдяки своєму аналітичному складу розуму зможе дізнатися всю правду і дати відповідь на одне питання, яке так цікавить чоловіка. Чи погодиться Яна співпрацювати із вбивцею? Чи дізнається жінка, кому належать усі черепи? Чи зможе вона пожертвувати найціннішим, аби поставити крапку в цій заплутаній історії? І хто ж врешті-решт поставить у цій грі шах і мат та вийде переможцем?
Сайко, О. Птахи завжди повертаються[Текст] : повість / О. Сайко. – 2 -ге вид. – К. : Академія, 2021. – 128 с.
Одного дня Олена несподівано прокинулася в палаті із заґратованими вікнами. Опинилася у світі, де межа між справжнім і вигаданим тремка й непевна. То був світ божевільні. Тут зустріла Магдалену, яка береже цноту для голлівудської зірки Кіану Рівза. Заглибленого в обчислення математика. Співчутливого кухаря Тиню. Пані Михайлину, яка всіх повчає. Посланницю з іншої планети Ольгу. Усі вони — безпосередні й щирі. По той бік лікарняної брами — холодний світ «розумних». Відчужена від неї мама. Пропахлий алкоголем вітчим, який ніколи не стане татом. Сварки в домі. Байдужі однокласники. І вона — тиха, непомітна, замкнута. Там, утікаючи від гнітючої самотності, мріяла й вигадувала неймовірні історії. Її вабив загадковий продавець солодощів, який годував тістечками птахів. Дуже дивно мовчав. І дивно розмовляв. Поволі фрагментами до неї повертається пам’ять. Нарешті лікарняна брама й високий мур, з-за якого визирали верхівки ясенів, залишаються за спиною. Та у світі «розумних» ніхто її не чекає…
Бічуя, Н. Звичайний шкільний тиждень[Текст] / Н. Бічуя. – 2-ге вид. перероб. та допов. – Л. : Апріорі, 2021. – 224 с. : іл.
Подивися в телескоп — і побачиш міріади зірок, кожна з яких має свою таємницю. Торкнися людської душі уважним поглядом — і розкриється перед тобою ще більше таємниць, аніж береже їх небо. Уяви лишень: веселі пригоди і серйозні розмови про честь і чесність; політ на дельтаплані й мандрівка містом з фотоапаратом; театральні історії і пошук дівчинки зі скрипкою… Про це йдеться повістях «Яблуня і зернятко» та «Звичайний шкільний тиждень», які написала знана в нашій країні авторка Ніна Бічуя, кавалер міжнародного Ордена Усмішки. Тексти повістей побудовані так, щоб читач ніби розчинявся в описаних подіях, сам брав участь у пошуку виходу із складних ситуацій і не раз упізнавав самого себе серед героїв повістей.