Романи Тетяни Пахомової

Романи Тетяни Пахомової

Тетяна Пахомова — українська письменниця, що дебютувала влітку 2016 року своїм романом «Я, ти і наш мальований і немальований бог» і отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова».

Вже не один десяток років Тетяна Пахомова працює на освітянській ниві, вкладаючи в учнів знання не тільки з географії, а ще й з економіки та образотворчого мистецтва у спецшколі №3 у місті Радехів Львівської області.

«З моїми учнями ми ходимо в різні походи. І якось у лісі біля Радехова діти знайшли дві плити з єврейського кладовища. Ми натрапили на історію жінки, яку я знала особисто, але навіть не здогадувалась, що така ситуація була у неї в житті. Під час Другої світової вона переховувала єврейську родину, врятувала життя трьом людям. 800 днів вони просиділи під стайнею… Почала писати, бо душа просила вилити на папір думки і почуття. Роман з’явився за три місяці під час шкільних канікул». Так розповідає про ідею написання роману «Я, ти і наш мальований і немальований бог» Тетяна Пахомова.

Пахомова, Т. Я, ти і наш мальований і немальований Бог [Текст]  : роман / Т. Пахомова. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 192 с. \

В основі роману лежить реальна історія української сільської сім’ї Марії та Степана Січевлюків-Врублев- ських, яка під страхом розстрілу рятує єврейську родину під час ІІ Світової війни. Події згадані у романі відбуваються у м. Львові та на Львівщині.

Мало хто знає, що саме у місті Лева в часи Другої світової війни діяло ґетто — спеціальне поселення для євреїв, що за своєю площею було третім у Європі.

Саме тут довгий час утримувалося понад 100 000 тисяч євреїв. Вражає і те, що коли 27 липня 1944 року радянські війська взяли Львів, у ньому залишалося менше 300 євреїв, які ховалися в місті і каналізації…

Важких випробувань довелося зазнати родині ювелірів Зільберманів. Вже за перші місяці німецької окупації з великої та дружньої родини в живих залишилися лише мати Естер та двоє дітей — Міріам і Давид.

Довгі вісімсот тридцять два дні Естер із своїми дітьми переховувалася у невеличкій криївці під хлівом, що прилягав до хати Марії та Степана. Ця маленька хата на краю села, розміщена біля церкви та цвинтаря, стала їхньою новою домівкою — єдиним шансом вижити. Вдень вони переховувалися у криївці, а в ночі час від часу виходили на сільський цвинтар. Відтепер життя українців та іудеїв було пов’язане однією ниткою.

Ніч на сільському кладовищі…чи це місце і час для дитячих ігор? Саме так – для маленької Міри. На день народження вона просить подарувати їй не цукерку і не ляльку,а Сонце.

Це роман про людину та людяність, про втрати та надії, про силу та мрії. Це роман про сильних особистостей. Драматична та зворушлива сімейна сага, що пробуджує віру в добро та милосердя. Напружений сюжет роману зачарує вас і змусить читати, не відриваючись.

Нова книжка Тетяни Пахомової «Таємниця галицького Версалю» переносить нас у вісімнадцяте століття на східні креси Польщі.

 Пахомова, Т. Таємниця галицького Версалю [Текст]  : роман / Т. Пахомова. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 352 с.

В фокусі роману праведне і грішне життя польської еліти тих часів: Потоцьких і Мнішеків. Пахомова змальовує зовсім нешляхетне життя привілейованої верхівки суспільства, не шкодуючи їх вдається в такі подробиці, котрі часом шокують. Чого тільки варта сцена п’яної гулянки Анни Ельжбети Потоцької і Марії Амалії Мнішек і їх гріховної забаганки… А вранці звичайний похід до костелу, немов нічого й не було.

Але головною сюжетною лінією роману «Таємниця галицького Версалю» є, все ж таки, любовна лінія. Молодий спадкоємиць величезних маєтностей і статків Станіслав Фелікс (Щенсний) Потоцький закохався в Гертруду Коморовську із збіднілої шляхти. Історія не нова, правда? Прикладів таких мезальянсів маємо силу силенну в літературній спадщині. Звісно, планів на єдиного сина батьки Потоцького побудували чимало (поріднитися з заможними Мнішеками через одруження з Жозефіною Мнішек і посадити сина на королівський престол), і кохання з простолюдинкою до них не входило. Але кохання, як і хвороба, не зважає на статки і соціальний рівень. В юних серцях зароджується почуття і тільки смерть може стати їм на заваді….

Приємного читання!!!