Скицька У. Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ

Книги – культурний код українців, наша спадщина, що ввібрала в себе радість, пристрасть, біль і надію, нашу й наших предків. У творах, які ми вибрали для оглядів, автори охоплюють найважливішу сьогодні тему воєнного протистояння, описують мирне життя, а також з’єднують у єдину канву життя кількох поколінь українців.

Українці вміють дивувати світ

Яка ж Україна без українців? Саме про людей із українським корінням чи місцем народження, якими захоплюється увесь світ, й розповідає книга «Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ» (Скицька У. Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ [Текст] / У. Скицька . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022 . – 312.), яка раніше виходила під назвою «#НАШІ на карті світу». Під однією обкладинкою зібрано десятки історій про українців, які прославились на весь світ, хоча дехто навіть і не знає, що їх коріння «проростає» з української землі. Так, нам є ким пишатись! І це не лише Шевченко чи Франко, творчу спадщину яких діти починають вивчати ще у школі. Наших талановитих людей по всій планеті дуже багато. Хтось уже давно пішов на той світ, надійно вписавши своє ім’я в історію людства, а хтось просто зараз робить все, щоб потім про нього згадували з повагою і пишались Україною, яка народжує такі таланти.
Це зріз майже двох століть з купою цікавих винаходів і досягнень, до яких долучилися українці в широкому сенсі цього слова. Це яскравий приклад нон-фікшну, у який хочеться занурюватися і переповідати. Обрані найяскравіші і найемоційніші факти та історії, які найбільше зачепили та здивували. Наприклад, Володимир Хавкін, який був родом з Бердянська, своїми вакцинами врятував життя мільйонам індусів. Завдяки його дослідженням і працям, світ перестав боятися слів «чума» та «холера». А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям: оскароносний мультиплікатор студії «Дісней» Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків’янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов.
Варта екранізації доля науковця, колишнього одесита Георгія Гамова. Його особисто запросив до Копенгагена у свій інститут Нільс Бор – творець першої квантової теорії атома. Георгій у 24 роки став одним із провідних фізиків-ядерників. У 1933 році, після спроби пожити в «радянському раю», зумів втекти на Захід. Працював у Вашингтоні. Лауреат Нобелівської премії.
Вражає також історія Петра Балабуєва, авіаконструктора, творця легендарного літака АН-225 «Мрія». Цю назву для свого творіння обирав особисто. А ще був АН-124 «Руслан», який встановив 21 рекорд. Та 240 рекордів «Мрії» нікому й ніде не вдалося побити. Лайнер зберігав титул найбільшого літака у світі до початку повномасштабної російської агресії проти України 24 лютого 2022 року окупанти розбомбили ангар разом з літаком-легендою. Конструктори дива уже заявили: «Мрія» відродиться і не зникне! Бо мрію не можна вбити, як і саму Україну».
Біографії героїв книги часто нагадують сценарії пригодницьких або мотиваційних фільмів. Щоб перевірити кожен факт, Уляна Скицька списувалася з родичами і нащадками видатних українців. Отримувала відповіді від студії “Діснея”, керівника NBA, з Гарвардського університету, доньки Стівена Спілберга. І ніхто з нащадків не відмовився від українського походження. Рідні надсилали фотографії і нові факти.
Книга «Ми з України» – не підручник і не історичне дослідження. Це ємні звіти про калейдоскоп випробувань та досягнень, розчарувань та тріумфів. Вона, безумовно, варта уваги і читачів, посріблених сивиною літ, і юних першовідкривачів історії України. Доступна у паперовому і електронному форматах.

#Роки незалежності: кращі книги