Нові надходження – книги травень 2023

Коваленко, О. Фрукти проти овочів [Текст] : чому кавун- не ягода, а томат- це фрукт / О. Коваленко. – К. : Віхола, 2021. – 202 с.
Перці й помідори — не овочі. Гречка — горішок. Вишня — не ягода.
Усе своє життя, успішно проігнорувавши ботаніку, ми керуємося лише одним простим (і хибним) правилом: солодке — фрукт, а все решта — овочі. Насправді це так не працює. У книжці «Фрукти проти овочів» ботанік, музейник та автор блогу «Довколаботаніка» Олексій Коваленко розповість справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще навчить відрізняти овоч від фрукта, горіх — від горішка, а кавун — від ягоди. У книжці Олексій пояснить, хто намагався лікувати огірками безпліддя та укуси скорпіонів, як салату приписали здібності впливати на чоловічу потенцію, звідки примандрував до нас буряк та як приготувати каштани в домашніх умовах і не рознести квартиру на шматки.
Перед вами — не збірник рецептів і навіть не підручник з ботаніки, книжка Олексія Коваленка — це реальна та дотепна історія найзвичайнісіньких овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфхаків.
Буше, Ф. Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про батьків[Текст] : (чому вони змушують тебе їсти овочі й таке інше) / Ф. Буше. – К. : Артбукс, 2019. – 112 с. : іл.
Напевно, це найсмішніша книга про відносини батьків та дітей. Складається вона з відповідей на дуже важливі питання – «Як ти зустрівся зі своїми батьками?», «Чому батьки намагаються якомога раніше вкласти тебе спати?», «Від чого залежить настрій твоїх батьків?». Замість серйозних і нудних відповідей – купа веселих малюнків і жартів. Франсуаза Буше не тільки відома французька письменниця і художниця. Вона також мама чотирьох дітей і на власному досвіді знає, як важливо підтримувати діалог поколінь. Вона намагається говорити зі своїми юними читачами, як з дорослими, тільки в більш простій і гумористичній формі.
Буше, Ф. Книжка, яка зробить тебе супермегащасливим [Текст] : для молод. і серед. шк. віку / Ф. Буше. – К. : Артбукс, 2020. – 112 с. : іл. – (Читати- класно!).
Кілька смішних прикладів, наочних порівнянь та найавторитетніших аргументів нашої любої Франсуази Буше, і в читачів не залишиться жодних сумнівів: абсолютно всі створіння на землі можуть бути щасливими, а значить, і вони теж. Так-так! Але, звісно, до того треба спочатку докласти трохи зусиль і неабияк цього хотіти…

На нас чекає заряд гумору, а ще завдяки надзвичайній Франсуазі ми з вами впевнимося у тому, що справжнє щастя складається з багатьох дрібничок.
Кехейн, А. Взаємодія з ворогом [Текст] : як працювати з людьми,які не викликають ні довіри,ні симпатій / А. Кехейн. – К. : Лабораторія, 2021. – 160 с. : іл.
Мабуть, всім знайома ситуація, коли потрібно розв’язувати певну проблему, але залучені у цей процес люди мають цілковито різні бачення подальших дій. Рішення затягується, робота стоїть на місці, переговори займають години, дні, тижні…
Адам Кехейн допомагає примирити сторони конфліктної ситуації. Він пропонує дуже чіткий план дій щодо того, як можна співпрацювати з кимось особисто тобі неприємним та кардинально інакшим. Його методика дозволить легко уникати неприємних моментів вдома, на роботі й у повсякденному житті та досягати поставлених цілей.
Автор книжки має досвід консультацій щодо розв’язання надскладних міжнародних питань, тож він точно допоможе впоратися з менш заплутаними і не такими затягнутими в часі проблемами.
Клочко, Р. Домівка для минулого [Текст] : про музеї, історію та мистецтво / Р. Клочко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 88 с.
«Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво» — це збірка оповідань Романа Клочка, яка запрошує читачів за лаштунки різноманітних музеїв та розповідає, як вони працюють.
Яка знахідка допомогла розшифрувати давньоєгипетські написи? Як всесвітньо відома «Мона Ліза» опинилася… в королівській лазні? Що означають сцени, зображені на легендарній Скіфській пекторалі? Як узагалі з’явилися перші музеї, яка річ може стати експонатом та як відбу­вається реставрація? Шукайте у книжці відповіді на всі ці питання, а також дізнавайтесь про «смачні», літературні, технічні музеї та навіть про цілі музейні містечка!
Бойко, М. 104 дні без поліетилену [Текст] / М. Бойко. – К. : Віхола, 2020. – 192 с. : іл.
Чи намагалися ви колись відмовитися від поліетилену? Ні-ні, ви не зрозуміли: взагалі від будь-якого можливого поліетилену, навіть того, у який загорнені ваші ліки й предмети гігієни. Спробуйте лише роздивитися, скільки його у вашій оселі — на кухні, у ванній, у спальні і навіть на балконі. Сьогодні всі ми знаємо, що поліетилен забруднює довкілля й шкодить нашому здоров’ю, проте далеко не всі можемо відмовитися від нього хоча б на кілька тижнів.
Маріанна Бойко прийняла цей виклик, провівши 104 дні без звичних пластикових речей. Як піти за покупками без жодного пакета? Як бути із шампунями та косметикою? І що робити, якщо турботлива продавчиня на ринку наполегливо пакує вам городину в пакет, здивовано промовляючи: «Доцю, та це ж безкоштовно»? Авторка провела свій експеримент в українських реаліях і охоче ділиться лайфхаками, як не тільки відмовитися від використання поліетилену, а й стати екоблогером і допомагати іншим усвідомити важливість зменшення сміття на планеті.
Гаффінгтон, А. Досягай і прцвітай [Текст] : про життя, сповнене здоров’я, мудрості й відчуття дива / А. Гаффінгтон; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 256 с.
Нескінченна погоня за грошима та владою — нинішніми критеріями успіху — закінчується вигоранням, хворобами, крахом особистих стосунків і, за іронією долі, — кар’єри. За словами Аріанни Гаффінґтон, сучасне визначення успіху нас вбиває. Тому вона закликає переосмислити звичні його критерії й формулює нові: добре самопочуття, мудрість, уміння дивуватися і творити добро.
У цій книжці авторка відверто розповідає про те, як важко їй давалося поєднувати роботу і виховання двох доньок, жонглювати бізнесовими питаннями і сімейними справами. Цей шалений танець «подарував» їй не менш шалений стрес і клопоти зі здоров’ям, та вона зуміла з цим впоратися, бо знайшла для себе той шлях, який приносить радість, а не виснаження. Спираючись на сучасні дослідження у сфері психології, спорту й фізіології, авторка ділиться дієвими практиками, що допоможуть кожному з нас змінити застарілу формулу успіху, а за нею — і власне життя.
Гоффман, Р. Бліцмасштабування [Текст] : блискавичний шлях до побудови найдорожчих світових компаній / Р. Гоффман; Кріс Є; пер. с англ. І. Чеканівська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 368 с.
Конкуренція у бізнесі в епоху мереж надзвичайно жорстка: всього за одну ніч хтось може збанкрутувати, а хтось — розбагатіти. Та водночас інтернет дарує нові, небачені можливості. Момент, коли компанія пропонує унікальний продукт на чітко окресленому ринку через надійний канал збуту — ідеальний, щоб удатися до стратегії бліцмасштабування, яка забезпечить гіперзростання бізнесу. В такий спосіб стартапи перетворюються на скейлапи — масштабні корпорації, які змінюють світ, торкаючись мільйонів або й мільярдів життів.

Рейд Гоффман, американський підприємець, венчурний капіталіст і співзасновник мережі LinkedIn, на прикладі знаменитих корпорацій зі сфери IT та інших царин — і стартапів, і усталених компаній — детально розповідає, коли і як слід удатися до бліцмасштабування. І наполягає: навіть кілька місяців вагань можуть бути вирішальними і визначити, яка компанія веде, а яка — доганяє. Компанії, що успішно реалізовують бліцмасштабування, задають темп прогресу в своїй галузі. Книжку адресовано всім, хто бажає очолити ці зміни — задля власного зиску та інтересів цілого суспільства.
Атамась, Н. Пташина історія [Текст] : скандали, інтриги і мистецтво виживання / Н. Атамась. – К. : Віхола, 2021. – 320 с. : іл. – (Наукпоп).
Що спільного у чубатих синиць і українських господинь? Чому самкам пінгвінів подобаються гладкі чоловіки та чим Дарвіну не вгодили павичі? Чи справді існує лебедина вірність і як качки дають раду нахабним залицяльникам? І чому українцям слід перейматися через папугу Крамера, що оселився в Києві?
Відповіді на ці запитання знає орнітологиня Наталя Атамась, яка у своїй книжці розповідає про те, як живуть птахи і наскільки їхня поведінка схожа на людську (чи то навпаки — наші звички нагадують пташині). Наталя з гумором пояснює, для чого птахи заводять гареми та як “редагують” кількість і якість власного потомства, як вони будують гнізда й шукають пару, планують зимування та чому пари розлучаються і залишають свої родини.
Особливе місце у книжці присвячено культурі бердвочингу, тобто спогляданню й дослідженню птахів, і його терапевтичному впливу на людей.
Трейсі, Б. Звички на мільйон доларів [Текст] : як збільшити свій прибуток / Б. Трейсі. – Х. : Віват, 2019. – 288 с. – (Бізнес).
Революційні секрети успіху, що не залишать шансів поразкам та невдачам. Одвічна аксіома про те, що «одним усе, а іншим нічого», більше не стосується вас. Бо відтепер ви власник набору мегауспішних звичок від Браяна Трейсі. Він знає все про те, як чинять багаті та щасливі люди, які слова вони промовляють та як обирають слушний час для роботи. І як наслідок — досягають удесятеро чи вдвадцятеро більше, ніж пересічна людина без «звичок успіху».
Ця книжка розкриє перед вами ефективні прийоми й поради, які стосуються основ успішності: як ухвалювати ефективні рішення, контролювати свої фінанси, налагоджувати особисті та кар’єрні стосунки, здобути фінансову незалежність та, найголовніше, «вивчити» роль лідера. Звикайте до успіху, бо успіх — найважливіша звичка.
Троян-Яскот, А. Як стати кимось [Текст] / А. Троян-Яскот; пер. з пол. М. Пушкарук; іл. Н. Камлер. – Х. : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. – (Порадник підлітка).
Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?..
Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!
Луб’яна, О.Л. Я більше не можу! Антикризові рецепти для мами [Текст] / О.Л. Луб’яна. – Х. : Основа, 2021. – 127 с.
Книжка складається з окремих історій про найбільш поширені проблеми сучасних жінок-матерів і містить фахові поради щодо того, як їх вирішити або ж, ще краще, їм запобігти…
Для кого книга? Для жінок 25+, які прагнуть емоційної стабільності та шукають шляхи вирішення не простих ситуацій у родині.
Чому ця книга? Чи траплялося у вашому житті так, що негативні емоції накривали з головою, і ви ясно відчували: все, я так більше не можу! Якщо вам хоча б раз хотілося бігти світ за очі від проблем та криз з власними дітьми, чоловіком, батьками, роботою, сусідами, хатніми тваринами та ін. — тоді ця книжка для вас. Та навіть якщо такої думки у вас ще виникало — ця книжка і для вас — вона підкаже, як не потрапляти у глухі кути проблемних ситуацій.
Авторка — досвідчена сімейна психологиня, зібрала для вас сотні дієвих підказок у вигляді рецептів виходу з проблем, дуже «популярних» в наших родинах. Ви відчуєте допомогу, зрозумієте, що завжди є вихід, є рішення, є відповіді.
Браун, Г. Жити із “зеленим серцем” [Текст] : подбай про себе і планету / Г. Браун. – К. : Наш формат, 2020. – 280 с.
Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Та чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун..

У книжці авторка розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя..
Для широкого кола читачів, всіх, хто прагне зберегти своє здоров’я та навколишнє середовище..
Кемп, Р. Хороші хлопці [Текст] : 50 героїв, що змінили світ добротою / Р. Кемп; П. Блоу. – К. : Книголав, 2020. – 120 с. – (Дитяча полиця).
У хлопцях звикли найперше цінувати силу, успішність і харизматичність, та аж ніяк не доброту, щедрість чи вміння дружити. Книжка «Хороші хлопці» кидає виклик застарілій системі цінностей і знайомить нас з 50 героями, які показали, що змінити світ можна без меча і власного літака.
Тут зібрані історії дивовижних чоловіків, серед яких Мухаммед Алі, Ліонель Мессі, Сергій Жадан, а також маловідомі герої, як-от Джеймс Гаррісон, який мало не все життя здавав свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят. У виданні автор розповідає про важливі вчинки справжніх героїв і простих чоловіків і доводить, що бути добрим справді круто.
Остергольм, М. Смертельний ворог [Текст] : людство проти мікробів-убивць / М. Остергольм; М. Олшейкер. – К. : Лабораторія, 2020. – 320 с.
Інфекційні захворювання є однією з найбільш смертоносних та найбільш імовірних причин занепаду людства. Бо ми теоретично здатні вплинути на такі ризики як можливість термоядерної війни чи зміна клімату; а ось поява нових вірусів і бактерій, які постійно еволюціонують швидше за нашу імунну систему, людині непідвладна. Проте, не поспішайте впадати у відчай: наслідки нових інфекційних хвороб можна звести до мінімуму, якщо знати, як до них підготуватися та як їх правильно досліджувати.
Лікар-епідеміолог Майкл Остергольм вже понад 45 років бореться з новими викликами в сфері епідеміології. Він невтомно, з ретельністю слідчого, який ніби викриває місця злочину мікробів, шукає відповіді, здатні врятувати увесь світ.
У цій книзі, написаній за допомогою автора Марка Олшейкера, Остергольм розповість і вам, як проходили перші дослідження ВІЛ/СНІД, SARS, гарячки Ебола та інших.
А в передмові зазначить, чому COVID-19 навряд чи вдасться найближчим часом зупинити, і це не найстрашніша новина – масштабніші пандемії попереду.
Скейтен, Ф. Брузель [Текст] : комікси / Ф. Скейтен, Б. Петерс; пер. з фр. І. Рябчий. – К. : Пінзель, 2022. – 128 с. : іл. – (Примарні міста) . – (Комікс).
У графічній історії, створеній архітектором Франсуа Скейтеном та письменником Бенуа Петерсом, ідеться про місто, яке багато чим нагадує столицю Бельгії, Брюссель. Як і Київ, це місто потерпає від хаотичного і часом хижого урбанізму. Графічний роман «Брузель» розповідає історію зіткнення Стихії і Людини, Кохання і Прагматизму, Краси і Жадоби.
Вайдел, Л. Серійний переможець [Текст] : п’ять дій для створення вашого циклу успіху / Л. Вайдел; пер. з англ. Н. Палій. – К. : Книголав, 2018. – 256 с. – (Полиця нон-фікшн).
Як знайти енергію і час для нових ідей? Чому одним з нас вдається приваблювати успіх, а іншим – ні? Що є запорукою досягнення надмети? Відомий фінансовий консультант Леррі Вайдел дає відповіді на ці запитання, використовуючи досвіди мільйонерів, спортсменів і супер-бізнесменів. Мета автора ? «запустити революцію дії, розкрити потенціал цілої армії людей, що готові мчати вперед до великих, видатних речей, які вони справді хочуть робити – і які їм судилося зробити».
Леррі Вайдел визначає цикл з п’ятьох кроків, до яких вдаються серійні переможці, щоб здобути бажане: ухвалення рішення, перевиконування, коригування, доведення справи до кінця, постійне вдосконалення.
Ці, на перший погляд, прості прийоми вибиваються з уявлення більшості людей про концепцію успіху. Замість фантастичної суперсили персонажі Леррі Вайдел вирізняються наполегливістю й кропіткою працею, рішучістю й невтомною робото над собою. Автор запевняє: якщо регулярно застосовувати наведені вище концепти у веденні бізнесу й повсякденному житті, можна досягти серійності у своїх перемогах.
Чольвіньська-Школік, А. Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду [Текст] / А. Чольвіньська-Школік; пер.з пол. І. Тучапської; іл. В. Стахіра. – Х. : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. – (Порадник підлітка).
Ну як їх витримати? Це питання, мабуть, приходило тобі в голову вже не раз, коли доводилось терпіти скарги батьків, незадоволені і розчаровані погляди. О, хіба дорослим можна догодити? А коли до цього додати ще й проблеми у школі, складні стосунки з однолітками і перехідний вік в цілому, то дуже складно дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навкруги суцільний хаос і неможливо зрозуміти, як вчиняти правильно. Якщо хочеш справлятись з цим жахом, відкривай книгу хутчіш! Тут ти знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як знайти спільну мову з вчителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу на розваги.
Чольвіньська-Школік, А. Як витримати у школі і не з’їхати з глузду [Текст] / А. Чольвіньська-Школік; пер.з пол. І. Тучапської; іл. В. Стахіра. – Х. : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. – (Порадник підлітка).
Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?..
Ти знайдеш у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.
Пейткс, М. Мія і Бруно ростуть здоровими [Текст] : що варто знати про дитяче харчування та ожиріння : для мол. та серед. шк. віку / М. Пейткс; пер. з ісп. Я. Губарєва; іл. К. Лосантос. – Л. : Урбіно, 2020. – 48 с. : іл.
Бруно сім років, і сьогодні він сумує, бо в школі його обізвали «коровою». Хоча він зазвичай харчується так, як і інші хлопчики та дівчатка, у нього накопичується на животі жирок.І це турбує Бруно, бо він більше втомлюється, коли бігає на майданчику. Педіатр каже, що в нього ОЖИРІННЯ.
Булінг? Здорове харчування? Голод у животі? Голод у голові? Ситість? Клітковина? Калорії? Спорт?
Отримай якомога більше порад, щоб уникнути ожиріння!
Тепер Бруно задоволений: у нього залишилося тільки трохи ЗАЙВОЇ ВАГИ. У його сім’ї всі харчуються краще й більше рухаються, вони – здорова родина!
Скурихін, О. Чоловічий погляд на стосунки [Текст] : як відпустити минуле й розпочати нове життя / О. Скурихін. – К. : BOOKCHEF, 2020. – 240 с.
Що таке стосунки? Стосунки = енергетичні потоки.
Кожна жива людина створює ці потоки. В залежності від того, наскільки близькими є люди, ці потоки відчуваються сильніше або слабкіше. Але (!) наша планета не така вже й велика, щоб взагалі одне одного не відчувати. Ми буквально пронизані стосунками.
Звідси висновок: стосунки ніколи не закінчаться на 100%.
Стосунки можна трансформувати, ніби “пересунувши” людину з сімейної (близької) зони до загальнолюдської (далекої). Тоді ані думки про цього персонажа, ані зустріч з ним не “виб’є з колії”, ви будете згадувати про нього так само спокійно, як і тітка Фая про аборигена. І ані він, ані все, що з ним пов’язано, не буде більше впливати на вас. Це спокійний нейтральний стан.
А тепер задайте собі питання: 1) я спокійна при думках або при зустрічі з ним? 2) чи відчуваю я себе такою ж сильною, як і до початку цих стосунків?
Якщо є хоч одна відповідь “ні” – ця книга допоможе вам вирішити цю проблему!
Клопотенко, Є. Зваблення їжею з українським смаком [Текст] / Є. Клопотенко. – К. : Книголав, 2020. – 176 с. : іл. – (Полиця нон-фікшн).
Зваблення їжею з українським смаком” – це вже друга книжка відомого шеф-кухаря, кулінарного експерта та телеведучого Євгена Клопотенка, яка виходить у видавництві #книголав
Автор протягом кількох років досліджував історію національних страв, вивчав кулінарну літературу різних часів, мандрував всією країною, спілкувався з істориками, щоб сформувати власне розуміння української кухні і викласти його у новій книжці. У ній — 70 авторських рецептів давніх страв, які розділено на 9 розділів. Ви дізнаєтесь як приготувати супи та юшки, страви з м’яса, риби, овочів та грибів, каші, напої, закуски, випічку та солодке.
Окрім рецептів, книжка містить чимало цікавих фактів про українські продукти та харчі — як їх споживали раніше, чим вони корисні, у який спосіб їх найкраще готувати. А ще кулінарний експерт згадує про свою дослідницьку експедицію та міста, які вразили його своєю кулінарною традицією.
«Українська кухня багатогранніша, ніж нам здається. Ми знаємо лише 15 відсотків того, що є насправді. І це трохи смішно, бо за стільки років люди не доклали жодних зусиль, щоб її вивчити. Сприймали її досить поверхово. А вона глибша, серйозніша та менш стереотипна, ніж ми думаємо. Українська кухня може дивувати. Приготуйте п’ять страв із цієї книжки — і відчуєте, як серце наповнюється радісним хвилюванням».
Сирота, О. Чорнобиль [Текст] : живий альбом / О. Сирота. – К. : Основа- Принт Плюс, 2021. – 80 с. : іл.
Сьогодні Чорнобильська зона – це територія легенд, похмурих пейзажів і торжества природи. Водночас – це потенційний музейний комплекс міжнародного рівня, пам’ятка величезної техногенної катастрофи. Відвідати це місце хоча б один раз варто всім, переконані деякі колишні жителі Прип’яті. Відвідати й жити далі так, щоби на Землі не з’являлося нових мертвих міст…
Книга-альбом про історію і сучасне життя чорнобильської зони. Унікальні портрети людей, подій та природних ландшафтів зібрані під однією обкладинкою і оживають завдяки новітнім ІТ-технологіям.