Нові надходження – книги червень 2023

Файзулін, Я. Історія. UA [Текст] : постаті, факти, версії / Я. Файзулін. – К. : Комора, 2021. – 560 с. : іл.
«Історія.UA: постаті, факти, версії» Ярослава Файзуліна — це збірник нарисів про знакових персон та важливі події ХХ століття. Усі разом вони створюють захопливий калейдоскоп цього, здавалося б, найближчого до нас, та водночас найменш знаного часу, що все ще ховається під шаром радянських міфів. Частина героїв цієї книги, як-от Симон Петлюра, Олена Теліга, Степан Бандера чи Роман Шухевич, відомі ще зі шкільних підручників, натомість іншим, таким як Юрій Тютюнник, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Горліс-Горський, Василь Липківський, Олекса Тихий, ще належить посісти своє місце у національній пам’яті українців.
Дженкіс, С. Стисла історія Європи [Текст] : від Перпикла до сьогодення / С. Дженкіс; пер. з англ. В. Горбатька. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2021. – 384 с. : і 32 окр. арк. іл.
Характерною особливістю цієї книги є надзвичайно цікавий, часом не-сподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Перед читачем постає частина світу, яка, з одного боку, характеризується жорстокими кризами та безперервним зіткненням самобутніх культур, а з іншого – невтомним прагненням до побудови суспільства, заснованого на одностайності громадян. Імперські амбіції багатьох європейських держав, внутрішні конфлікти та екзистенційні загрози нині є так само актуальними, як і в часи завоювань Олександра Македонського.
Зеров, М.К. Вибране [Текст] / М.К. Зеров; Є.П. Плужник. – Х, : Фоліо, 2020. – 284 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
До збірки «Вибране» увійшли твори письменників Миколи Зерова (1890–1937) і Євгена Плужника (1898–1936).
Микола Зеров — визнаний лідер групи неокласиків, які встановили нові стандарти літературної майстерності, модернізували поетичну мову, означили європеїстську традицію в українському письменстві.
Євген Плужник — винятковий і неповторний поет-імпресіоніст і прозаїк. Його твори сповнені ідеєю гуманізму, а своїми особистими витонченими враженнями та спостереженнями за мінливими людськими відчуттями і переживаннями він прагнув поділитися з читачем і вплинути на його світогляд.
Лондон, Дж. Місячна долина [Текст] = The Valley of the Moon : [роман англ. мовою] / Дж. Лондон. – К. : Знання, 2022. – 535 с. – (American Library).
“Місячна долина” Джека Лондона (1876—1916) — надзвичайно оптимістичний роман про те, як важливо мріяти і наполегливо йти до мети. Причому іноді йти доводиться в буквальному сенсі слова, пішки долаючи значні відстані й ночуючи під зоряним небом біля багаття. Та молоде подружжя Саксон і Біллі це не лякає, адже вони — нащадки піонерів, які колись освоювали Каліфорнійський край у боротьбі зі стихією та індіанцями. До того ж, позаду залишилося ненависне місто, де їхнє кохання мало не загинуло. А попереду — омріяна місячна долина, місце, де вони зможуть здобути щастя, працюючи на власній землі.
Гаврилюк, Н. Віршів золотий політ: поезія Світлани Короненко [Текст] / Н. Гаврилюк. – К. : Ярославів Вал, 2021. – 416 с.
Монографію присвячено аналізу поезії Світлани Короненко. Творчість сучасної української поетеси досі не здобулася на окреме масштабне дослідження, але заслуговує детальнішої уваги з огляду на широту тематики, багатий літературно-мистецький підтекст, унікальність і свіжість образів, яскравість мовної палітри, вишуканість стилю і розмаїття жанрів та метрико-ритмічних параметрів вірша. Для широкого кола читачів: студентів, аспірантів і докторантів, викладачів філологічних спеціальностей і усіх, хто любить поезію та бажає глибше пізнати поетичний силует Світлани Короненко.
Пономарьов, В. Цвітіння чудової квітки: Ольгерд Бочковський і відродження націй [Текст] / В. Пономарьов; Нац. ун-т “Києво-Могилянська академія”. – К. : Дух і літера, 2021. – 184 с. – (Постаті культури).
У книзі зібрані нариси інтелектуальної біографії українського соціолога, філософа та публіциста Ольґерда Іполита Бочковського (1885—1939). Проаналізовано започатковану ним науку про творення націй — націологію, — та його трифазну концепцію пробудження поневолених народів: культурне відродження, господарське піднесення, здобуття незалежності. Окремо розглянуто публіцистичну творчість Бочковського, його викладацьку та громадську діяльність, а також відгомін його ідей в європейській гуманітарній науці.
Павлишин, А. “Нам і далі загрожує вічність”[Текст] / А. Павлишин; Нац. ун-т “Києво-Могилянська академія”. – К. : Дух і літера, 2021. – 352 с. – (Постаті культури).
Під обкладинкою цієї книжки читачі й читачки, зацікавлені культурним багатоманіттям України, знайдуть півтори дюжини біографічних есеїв, розвідок і публікацій документальних матеріалів, присвячених знаковим постатям культурного й суспільного життя Львова та Галичини в ХХ столітті. Це добірка текстів, які поставали уже в новому тисячолітті та є спробою повернення доброї пам’яті про непересічні, яскраві особистості, котрі не з власної волі й цілком незаслужено «випали» з колективної свідомості модерної української нації.
Айзексон, В. Ейнштейн [Текст] : життя і всесвіт генія / В. Айзексон; пер. з англ. М. Климчук. – 2-ге вид. – К. : Наш формат, 2020. – 528 с.
Ім’я американського журналіста і письменника Уолтера Айзексона відоме у всьому світі. Створені ним біографії людей, що рухали вперед світову історію, відразу після публікації ставали бестселерами. Купити книги Уолтера Айзексона ми радимо тим, хто любить монографії, правдиво і проникливо описуючи життя знаменитостей, їхні долі і характери. Однак творчість Уолтера Айзексона одними життєписами відомих особистостей не обмежується. У його роботах міститься глибокий аналіз тенденцій розвитку сучасного суспільства, зроблений людиною, звиклою спиратися на факти і довіряти власній інтуїції, яка при цьому ще й талановитий прогнозист.
Тарнашинська, Л. Презумпція доцільності [Текст] : абрис сучас. літературознав. концептології / Л. Тарнашинська; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. – К. : ВД “Києво-Могилянська академія”, 2008. – 533 с.
Наукове видання літературознавця Людмили Тарнашинської, заявлене нею як «метафізична оселя нових народжуваних смислів», є цілком апробованим способом об’єднання під однією обкладинкою різнотемних наукових розвідок, літературознавчих і літературно-критичних зацікавлень авторки.
Книга структурована таким чином, аби через тематичну концептуалізацію літературознавчих проблем, пропущених крізь призму філософії, психології, етнопсихології та інших сумісних дисциплін, витворити інтерпретаційну модель особистісного наукового пошуку дослідниці, окресленого «презумпцією доцільності». Відтак пропонована книга віддзеркалює цікаві підходи до вирішення цілого комплексу проблем — як методологічно-теоретичного, так і аналітико-літературознавчого плану.
Видання розраховане на науковців, викладачів, аспіранті, студентів-гуманітаріїв.
Варганов, В.П. Операції “Щит України” [Текст] / В.П. Варганов. – К. : Ваш автограф, 2021. – 240 с.
Боротьба українців за незалежність має довгу історію, яка триває і досі. В книзі розкривається один із напрямків захисту української державності та суверенітету.
Це документальний нарис про історію розробки та виробництва купонів багаторазового використання і національної валюти. Багатьом читачам буде цікаво дізнатися не тільки подробиці про створення національної валюти, а і про цілком таємні заходи з доставки купоно-карбованців та інших цінних паперів в країну.
Сама кодова назва “Щит України” дуже точно визначає рівень важливості для нашої держави головної мети операції: захистити нашу незалежність. Книга присвячується першим співробітникам підрозділу спецслужби України по боротьбі з тероризмом.
Курико, В. Мазепа. Право на шаблю [Текст] / В. Курико. – К. : Портал, 2021. – 144 с. : іл.
Визначний козацький діяч, романтизований у європейській культурі: його образом надихалися Вольтер, Гюго, Ліст, Байрон. Ще за гетьманового життя російський цар розв’язав проти Мазепи інформаційну війну, і ось уже четверте століття Москва його проклинає, а українці — славлять. Хто він? Герой своєї батьківщини, зрадник, романтичний коханець? Ця книжка — спроба ще раз поглянути, що ми знаємо про Мазепу, його чималу роль в історії Європи, непрості рішення та яскраве життя.
Бовуа, Д. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793-1914 рр. [Текст] / Д. Бовуа; пер. з фр. З.П. Борисюк. – К. : Кліо, 2020. – 872 с.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914).
У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством. Автор показує складнощі входження колишніх земель Речі Посполитої в імперію Романових, пояснює, чому польська землевласницька аристократія усупереч зростанню російського націоналізму залишалася аж до 1917 р. привілейованою і успішною групою; висвітлює драматичну долю майже забутих істориками «проміжних» категорій населення, які не вписалися в жорстку станову ієрархію російського суспільства. Доводячи нереалістичність усіх проєктів як полонізації, так і русифікації основної маси населення Правобережжя, автор подає формування української нації як закономірний продукт історичних умов, що склалися на цих теренах.
Книжка адресована історикам, викладачам, студентам, а також широкому колу читачів, які цікавляться вітчизняною минувшиною.
Павленко, С. Іван Мазепа [Текст] : догетьманський період / С. Павленко. – К. : Мистецтво, 2020. – 263 с. : іл.
У книзі відомого дослідника Гетьманщини уперше детально досліджено-описано догетьманський період життєпису Івана Мазепи. Становлення відомого державного діяча відбулося у вирі подій, колізій.
Автор на основі документальних джерел доводить, що майбутній гетьман народився не 20 березня, а 11 вересня 1639 р. Рід Мазеп-шляхтичів веде своє походження із ХV століття, у ньому були козацькі ватажки, отамани. У домі батька, козацького дипломата і білоцерківського підстарости, у 1663 р. гостював польський король Ян Казимир. Автор детально дослідив сюжет любовної інтриги, завдяки якій І. Мазепа став героєм багатьох поем, драм, повістей та романів, живописних картин.
Автор уперше знайомить читачів із першими меценатськими спробами старшини, його підприємницькими проєктами, опікою над дітьми гетьмана І. Самойловича. У студії спростовано міфи про те, що І. Мазепа був головним винуватцем падіння свого патрона, дав хабар на гетьманство царедворцю В. Голіцину.
Павленко, С. Гетьман Іван Мазепа. Перше п’ятиріччя правління [Текст] / С. Павленко. – К. : Мистецтво, 2021. – 320 с. : іл.
У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка опрацьовано практично невивчений пласт джерел щодо перших років правління гетьмана Івана Мазепи.
На широкій документальній основі показано заходи гетьмана щодо проведення в Гетьманщині референдумів про поліпшення податкових зборів, фінансування війська та державних інституцій. Під патронатом правителя автономії проходила й реформація Київської митрополії, вибори її провідних духовних очільників, кардинально вирішувалася проблема збільшення доходів монастирів.
Книга дає змогу читачу по-новому переосмислити ранній період гетьманування володаря булави, деталізує реалії приходу його до влади на Коломаку, показує рейментаря як талановитого організатора військових дій. Автор детально вивчив контекст доби, що сприяло виявленню нових подробиць заходів І. Мазепи та його спільників, драму й трагедію «самостійників», які не змогли реалізувати свої проєкти через складні реалії буття сусідніх країн.
Україна доби Івана Мазепи [Текст] : 1708-1709 роки в докум. джерелах / упоряд. С. Павленко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та ін. – К. : Мистецтво, 2019. – 495 с. : іл.
У збірник документів, який укладено відомим дослідником Гетьманщини Сергієм Павленком, вміщено кореспонденцію, універсали гетьмана Івана Мазепи, старшин, листи каролінців — учасників походу, дипломатичні донесення, повідомлення преси, матеріали російських урядовців, Петра І, турецьких владців про повстання мазепинців й перебіг подій 1708–1709 років. Особливу цінність становлять численні перекладені щоденники вояк і високопосадовців армії Карла ХІІ. Великий масив джерел дає уявлення про подробиці шведсько-українського союзу, справжні наміри сторін протиборства, визвольну боротьбу гетьманців та агресивну діяльність царської влади на теренах України.
Опублікована добірка свідчень й архівних документів знайомить читача з буремними подіями 1708–1709 років, коли від 20 до 30 тисяч козаків, запорожців, мирних жителів віддали своє життя за волю України.
Видання розраховане на істориків, військовиків, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.
Литовченко, В. Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні [Текст] / В. Литовченко. – К. : Ваш автограф, 2021. – 190 с. : іл.
Захист культурних та історичних цінностей від знищення і руйнувань під час воєнних дій, захист та підтримка належного збереження унікальних історико-культурних, природних та архітектурнихпам’яток світового значення – саме таку благородну місію впродовж десятиліть здійснює ЮНЕСКО –Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури, яка у листопаді 2020 року відзначиласвоє 75-річчя. У цій книжці авторка окреслює історію організації, акцентуючи на участі у ній України, яка є членом ЮНЕСКО з 12 травня 1954 року. Співпраця ЮНЕСКО і України відіграє надзвичайно важливу роль для нашої держави, спрямовану на збереження історичної, культурної, духовної спадщини та природних багатств України. Станом на 2021 рік у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено 1 154 об’єкти, котрі уособлюють творчі можливості людського розуму та багатство природи і вважаються надбанням усього людства. Починаючи з 1990 року сім видатних пам’яток України увійшли до світової скарбниці ЮНЕСКО, про них ми розповідаємо в окремому розділі цієї книги. Проте в Україні досить багато унікальних об’єктів, тож нам є над чим працювати – досліджувати, охороняти, популяризувати наші надбання, ініціювати внесення їх до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і наполегливо дбати про те, щоб вони були включені до світової скарбниці людства. З вересня 2008 року ЮНЕСКО почала формувати Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини. До нього вже внесено триелементи від України. З ними також можна ознайомитися на сторінках цієї книжки. Видання адресоване широкому читацькому загалу, усім тим, хто цікавиться міжнародними відносинами, історією та культурою України.
Історія європейської цивілізації. Середньовіччя [Текст] : Експедиції. Торгівля. Утопії / за ред. У. Еко; пер. з іт. О.В. Сминтина та ін. – Х. : Фоліо, 2020. – 700 с. : іл. – (Історія європейської цивілізації).
Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ століття і поділений на три основних блоки: Античність: Рим, Греція, Близький Схід; Середньовіччя: Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття; Сучасність: XVI — XХ століття.
При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник — видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко (1932—2016) — керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до розділів написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.
Том «Середньовіччя. Експедиції. Торгівля. Утопії» висвітлює події, що відбувалися в різних царинах європейської цивілізації протягом XV століття. Саме в цей період починається становлення модерної Держави в сучасному розумінні цього слова. Цей складний процес відбувається на тлі розростання церковної кризи, до того ж постійно точаться війни між різними державами та їх об’єднаннями. Але в середині сторіччя закінчується Столітня війна, і це сприяє об’єднанню Франції, посиленню монархії в Англії. Закінчення Реконкісти в 1492 р. стає відліковою точкою не тільки в формуванні єдиної Іспанії, а й вважається закінченням доби Середньовіччя і початком нової епохи — Відродження. В цьому ж році було відкрито Новий Світ — Америку. Стрімко розвивається торгівля, з’являються нові мануфактури. Все це веде до розквіту мистецтва, літератури, філософії і культури. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом — всесвітньо відомими шедеврами, першодруками з багатьох музеїв світу та ін.
Орел, Л. Україна на схилах Дніпра: Національний музей народної архітектури та побуту України [Текст] / Л. Орел; за ред. А. Сєрикова. – К. : Видавничий дім журналу “Пам`ятки України”, 2021. – 607 с. : іл. – (Бібліотека журналу ” Пам’ятки України” Кн.113).
Книга містить відомості з історії створення Національного музею народної архітектури та побуту України. Подано короткі характеристики українських історичних, етнічних та етнографічних земель, зокрема тих областей, з яких перевезено до національного скансену архітектурні пам’ятки. Видання створено із залученням архівних та експедиційних матеріалів наукових працівників музею.
Авторка, одна з чільних фундаторів Національного музею народної архітектури та побуту України, знайомить читачів із типовими традиційними пам’ятками різних історичних земель у їхньому природньому середовищі. Подано відомості про народні обряди та свята. Видання містить також добірку обрядових пісень з нотами, які звучать на музейних святах з 1976 року, інші додатки. Окремий розділ складають твори фотохудожника Максима Рітуса, більд-редактора журналу «Пам’ятки України. Історія та культура».
Шагала, В. Українська мальована історія [Текст] : зб. малюнків і коміксів / В. Шагала; упоряд.: А. Курков, В. Кондратюк. – Л. : Меморіал, 2021. – 800 с. : іл.
Уперше оприлюднюються самвидавні альбоми малюнків і коміксів заслуженого працівника культури України, відомого краєзнавця, художника-самоука Володимира ШАГАЛИ (1919-2001) у їх авторському, оригінальному вигляді, без жодних скорочень, перестановок, довільного втручання і смакового модерування. Адже йдеться про справжні високовартісні пам’ятки епохи – твори Видатного Українця, які заслуговують на шанобливе ставлення й автентичне, навіть академічне опублікування.
Видання доповнює ілюстрована розповідь про життєвий і творчий шлях Володимира ШАГАЛИ та його рідний край.
Костюченко, О.В. Проектна діяльність в індустрії моди: організаційні та психологічні аспекти [Текст] : навч. посібник / О.В. Костюченко; Л.П. Дихнич; Киів. нац. ун-т культури і мистецтв. – К. : Ліра- К, 2020. – 316 с.
У пропонованому навчальному посібнику «Проектна діяльність в індустрії моди: організаційні та психологічні аспекти» розглянуто психологічні явища, які реалізуються в системі управління фешн-проектами, відносин між суб’єктами проектної діяльності в індустрії краси та моди; означено комплекс організаційних, технологічних, методологічних і психологічних інструментів оптимізації fashion-проектної діяльності, що є необхідним компонентом компетентності керівника в ефективному управлінні проектами та максимальному використанню людських ресурсів у проектній діяльності.
Для студентів усіх форм навчання вищих навчальних закладів, керівників підприємств і фахівців, які займаються підготовкою та реалізацією проектів, зокрема в індустрії краси та моди.
Галущак, М. За пів кроку до перемоги [Текст] : військ. будівництво та операції Галицької Армії в 1918-1919 рр. / М. Галущак. – Л. : Апріорі, 2020. – 280 с. : іл.
З-поміж значної кількості літератури про Західно-Українську Народну Республіку ця книга є унікальною. Адже вона поєднала наукове дослідження історії Галицької Армії та особистий досвід автора, здобутий під час сьогоднішньої російсько-української війни на Донбасі. Михайло Галущак проводить численні історичні паралелі у війні з Польщею століття тому й сучасною війною з Росією. Основою праці стала захищена кандидатська дисертація на тему «Військово-політична думка ЗУНР/ ЗОУНР (листопад 1918 р. – липень 1919 р.)». Проаналізовано питання розбудови збройних сил, розподілу повноважень ключових органів державного керівництва та військового командування. Розглянуто найважливіші воєнні операції армії галицької республіки – і ті, які були втілені, й ті, яким судилося залишитись у планах. Окреслено альтернативні варіанти перебігу польсько-української війни 1918–1919 рр., вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на еволюцію стратегії збройної боротьби. Автор уперше в історіографії обґрунтував доцільність використання терміна «Українське Військо» щодо збройних сил ЗУНР.
Для широкого загалу читачів і всіх, хто цікавиться історією.
Мицик, Ю.А. Чигирин- гетманська столиця [Текст] / Ю.А. Мицик. – 2-ге вид. – К. : Кліо, 2021. – 392 с.
Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов’язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., часи Руїни і гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.). Книга, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ ст., ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.
Бардакова, Ю.Є. Уживаймо влучно, або Як уникнути найпоширеніших помилок [Текст] / Ю.Є. Бардакова. – Х. : Основа, 2021. – 144 с. – (Візуалізований довідник).
Квиток чи білет? Настоювати чи наполягати? Мішати чи заважати? Не поспішайте обирати з-поміж двох варіантів правильний, адже всі ці слова є в українській мові. Питання лише в тому, у яких випадках використовувати кожне з них?
Балл,Г.О.Раціогуманістична орієнтація в методології людинознавства [Текст] / Г.О. Балл. – К. : Вид-во ПП “СКД”, 2017. – 204 с.
Качуровський, І. Променисті сильвети [Текст] / І. Качуровський. – К. : Києво-Могилян. акад., 2008. – 766с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
У підсумковій збірці своїх літературознавчих розвідок Ігор Качуровський з властивою йому неупередженістю висвітлює промінентні постаті майстрів українського слова — як загальновизнаних, так і тих, чия творчість донедавна залишалась у тіні. Серед останніх — передусім письменники української діяспори і зокрема представники покоління Другої світової війни — покоління, до якого належить і сам автор. Завдяки широті охопленого матеріалу і потужній інтелектуальній енергетиці авторського викладу книгу можна розглядати як оригінальний підручник з історії української літератури кінця XIX—XX ст.
Уперше видані 2002 р. у монографічній серії Українського Вільного Університету (Мюнхен), «Променисті сильвети» через чотири роки принесли Ігореві Качуровському Шевченківську премію.
Для студентів та викладачів-гуманітаріїв, усіх хто цікавиться історією українського письменства.
Олександр Довженко. Документи і матеріали спецслужб [Текст] : зб. архівних докум. в 2-х т. / упоряд. Р. Росляк. – К. : Ліра-К, 2021. Т.2: 1941- 1989 рр.[Текст]. – 2021. – 623 с.
Основу збірника склали документи Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Крім того, використано матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Одеської області, Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, а також російських архівів. Це донесення і зведення агентів, записи телефонних розмов, перлюстрована кореспонденція, заяви різних осіб стосовно «антирадянської» діяльності кінорежисера; доповідні, службові записки, довідки, спецповідомлення, висновки, інформації, плани агентурно-оперативної розробки та ін. У комплексі ці документи дають доволі об’ємне уявлення про життєвий і творчий шлях О.П.Довженка.
Видання розраховане на дослідників, викладачів вищих навчальних закладів, студентів, усіх, хто цікавиться творчістю українського кіномитця.
Качуровський, І. 150 вікон у світ [Текст] : збесід, трансльов. по радіо “Свобода” / І. Качуровський. – К. : Києво-Могилян. акад., 2008. – 766с.
Збірка радіо бесід Ігоря Качуровського — відомого поета, прозаїка, перекладача, літературознавця — плід його 20-річної праці в мюнхенській редакції радіо «Свобода». У цій книзі зібрано бесіди про творчість відомих, маловідомих або й зовсім невідомих у нас представників світового письменства (значно меншою мірою — музики і малярства), творчі портрети українських перекладачів, огляди перекладних антології та перекладознавчих праць, відгуки на різноманітні поетичні і прозові переклади, видані на Україні чи в діяспорі, а також на переклади творів української літератури мовами світу.
За ілюстративний матеріял бесіди на літературні теми правлять числення поетичні переклади — як самого автора, так і його колег-перекладачів.
Видання розраховане на широке коло читачів, готових пізнавати нові сторінки в історії світової культури або ж заново відкривати вже відоме в іншому, часом несподіваному, насвітленні — з погляду людини, яка за довгі роки життя на Заході звикла міряти мистецькі явища єдиною мірою — мірою естетичної вартости, без огляду на жодні стереотипи.
У книжці збережено норми Українського правопису 1928 року (“скрипників”).
Лазебник, В.І. Європейський слід у становленні української промисловості [Текст] : кінець ХІХ – початок ХХІ ст. – К. : ФОП Мазур А.В., 2021. – 272 с.
Цю книгу можна сміливо віднести до серії «Україна. Повернення своєї історії», яка відкриває приховану за радянських часів сторінку – діяльність європейських промислових інвестицій та підприємництва в Україні наприкінці XIX – на початку XX ст. Це конкретно-історичне та статистичне дослідження акцентує увагу на європейському періоді в історії українського регіону та дає відповідь на питання «Чи є в історії Європи місце Україні?». Сама історія через унікальні історичні джерела відповіла на це питання. Завдяки європейським інвестиціям відбувся дивовижний індустріальний зліт в українському регіоні, який є відомим до сьогодні – Криворізько-Придніпровсько-Донецький. Сподіваємось, що книга дозволить скорегувати та розширити сталі погляди на історію економичного розвитку України та надасть новий поштовх подальшим студіям із цієї тематики як в Україні, так і в країнах Європи. Дане видання задумано з метою популяризації в Україні ідеї збереження індустріальної спадщини: створення на базі промислових підприємств, що підлягають закриттю, мережі технічних музеїв з перспективою їх включення до Європейського маршруту індустріальної спадщини (ЕRІН).
Маттес, Е. Пришвидчений Python [Текст] : практ., проектно-орієнт. вступ до програмування / Е. Маттес; пер. з англ. О. Бєлової. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 600 с. : іл.  У цій книжці ви розглянете фундаментальні поняття програмування — змінні, списки, класи, цикли та інші, — й навчитеся писати чистий код за допомогою вправ до кожної теми. Ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. А ще ознайомитеся із трьома чималими проєктами, у яких зможете застосувати нові знання на практиці: «Космічні прибульці», гра на кшталт старих аркад; візуалізації даних з використанням спеціальних бібліотек Python; простий вебзастосунок, який можна вивантажити в мережу.
Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то «Пришвидшений курс Python» допоможе вам швидко перейти до реальних програм. Навіщо чекати? На старт, увага і… кодуймо!
Костяківський, Дж.Б. Науковець у Білому домі [Текст] : особистий щоденник спец. помічника президента Д.Ейзенхауера з науки і техніки / Дж.Б. Костяківський. – К. : КМ-Букс, 2021. – 528 с.
Видатний українець, відомий американський вчений, гарвардський професор киянин Джордж (Георгій) Кістяківський увійшов в історію ХХ століття як талановитий фізичний хімік та активний член команди, що займалася проектом «Мангеттен» — створенням атомної бомби у США.Наукові таланти та особиста харизма Дж. Кістяківського підняли його на небачену на той час для українців висоту — він став спеціальним помічником президента США Дуайта Ейзенхауера з питань науки і техніки.
У своєму щоденнику, який в Україні публікується вперше, вчений розповідає про час, проведений у Білому домі, про свою участь у формуванні державної науково-технічної та військової політики США, про тодішнє змагання двох протилежних соціально-економічних систем — США та СРСР. Як учасник низки міждержавних самітів пан Кістяківський мав змогу зблизька спостерігати за найвідомішими світовими лідерами та політичними діячами тієї доби, а з деякими навіть і спілкуватись.
Історія цивілізації. Україна [Текст] : [у 5-ти т.] / упоряд. М. Відейко. – Х. : Фоліо, 2020.
Т.2: Від Русі до Галицького князівства (900-1256)[Текст] / упоряд. О. Черненко. – 2021. – 590 с. : іл.
Другий том «Історія цивілізації. Україна» присвячено періоду від Русі до Галицького князівства (кінець Х ст. — 1256). Зміст видання розроблено з метою висвітлення найважливіших аспектів історико-культурного процесу, що відбувався на землях сучасної України у цей час.
До створення книги були залучені як провідні фахівці в галузі середньовічної історії та археології, так і молоді дослідники. Завдяки цьому у виданні вдалося поєднати теоретичні розробки, що є базовими для вітчизняної історичної науки та результати новаторських досліджень, які вперше представлені у такому обсязі. Під однією обкладинкою зібрано відомості про історію, господарство, мову, релігію, культуру (літературу, зображальне та музичне мистецтво, архітектуру), побут (одяг, ігри та розваги тощо) та військову справу середньовічного населення земель сучасної України.
Упорядником цього видання є археолог, кандидат історичних наук Олена Черненко, яка більш як тридцять років займається дослідженням археологічних пам’яток та історії України часу середньовіччя.
Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.
Гузар на кожен день [Текст] / уклад. О. Климончук. – Х. : Фоліо, 2021. – 415 с. : іл.
До нього дослухалися всі — малі й дорослі, його поради шукали президенти і патріархи. Мудрі настанови та міркування Блаженнішого Любомира Гузара, його поради українцям увійшли до нашого унікального видання.
Завдяки відеоматеріалам, доступним за QR-кодами, можна почути голос цієї доброї і мудрої людини.
Видання ілюстроване.
Дєдик, О. Чортківська офензива [Текст] : найуспішніша операція Галицької армії / О. Дєдик. – Л. : Астролябія, 2020. – 416 с. – (Бібліотека ” Цітаделі”).
Чортківська офензива 7-28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила й змусила відступати чисельно переважаючого і незрівнянно краще матеріально забезпеченого супротивника. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і наступні успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв’язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України.
У другій частині книги аналізується битва під Бережанами, вплив дипломатичної боротьби у Парижі, Берліні, Варшаві та Львові на перебіг бойових дій у Галичині, стосунки Західної Області УНР з Українською Народною Республікою та більшовиками, результати розгорнутого генералом Грековим військового будівництва, останні успіхи Галицької Армії в запеклих боях на Верхньобузькій рівнині, у Гологорах, над Гнилою Липою та Свіржем, початок польського контрнаступу 28 червня 1919 року, контроверсійні погляди на результати та наслідки Чортківської офензиви, а також її місце в історії воєнного мистецтва.
Сербенська, О.А. Голос і звуки рідної мови [Текст] / О.А. Сербенська. – Л. : Апріорі, 2020. – 280 с.
У книжці «Голос і звуки рідної мови» викладено матеріал, що поглиблює знання з фонетики та фонології, розширює обрії бачення природи нашого усного мовлення. Подано відомості про таке складне і багатоаспектне явище, як людський голос. Розкрито значення важливих елементів комунікації, пов’язаних із поняттями слухати – чути – мовчати.
Переборюючи стереотипне уявлення про звук, авторка прагне показати сучасне розуміння цього феномену; звертає увагу на явище звукосимволізму, що десятиліттями було зігнороване як розділ науки про мову.
Значну увагу зосереджено на основних параметрах такої характерної ознаки української мови, як милозвучність, а також на маловідомих нашій освіченій громадськості фактах, пов’язаних з історією створення нашої старослов’янської азбуки – кирилиці.
Кравченко, І.М. Трудове право України. Практикум [Текст] : навч. посіб. / І.М. Кравченко; Луган. держ. ун-т внутріш. справ ім. Е.О. Дідоренка. – К. : Ліра-К, 2020. – 476 с.
Навчальний посібник охоплює основні теми курсу навчальної дисципліни «Трудове право України». Кожна тема включає її стислий зміст, перелік контрольних питань, практичні задачі та завдання (включаючи тестові завдання і аналітичні таблиці), рекомендовані джерела, електронні ресурси та зразки процесуальних документів.
Розрахований на здобувачів вищої освіти та інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти і вивчають трудове право України, науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої освіти при підготовці та проведенні семінарських і практичних занять, а також широке коло зацікавлених читачів.