Голішевська А. Який прохідний бал на НМТ-2023: скільки балів треба набрати на тестах з різних предметів

Голішевська А. Який прохідний бал на НМТ-2023: скільки балів треба набрати на тестах з різних предметів [Електронний ресурс] . – Електрон. дані. – Режим доступу: https://vikna.tv/styl-zhyttya/yakyj-prohidnyj-bal-na-nmt-2023/ . – Мова укр. – Назва з титула екрана . – Опис засн. на версії, датов.: 5.06.2023.
У 2023 році замість традиційного ЗНО випускники в Україні складатимуть Національний мультитест, за результатами якого вступатимуть до ВНЗ. Який прохідний бал на НМТ-2023 — читай в матеріалі.
Який прохідний бал на НМТ-2023
Цього року запровадили мінімальний прохідний бал, який дорівнюватиме не менше 10% правильних відповідей з кожного навчального предмета. Наприклад, для того, аби отримати 100 балів (за шкалою 100 – 200 балів) з мови, випускнику потрібно набрати 5 балів із 45.
НМТ-2023: які прохідні бали з кожного предмету
• для прохідного з математики потрібно набрати 4 тестових бали;
• з історії України треба правильно відповісти на 6 тестів;
• з іноземної — 4 бали;
• з фізики — 4 бали;
• з хімії — 4 бали;
• з біології — 5 балів.
Прохідний бал на НМТ-2023 для бюджету в університетах
Варто зазначити, що пороговий бал для вступу на бюджет у кожному ВНЗ і на кожній спеціальності буде відрізнятися. Для багатьох факультетів потрібно буде набрати 130 балів на тесті, проте для таких спеціальностей, як Право та Міжнародні відносини пороговий бал буде від 140 балів, а для Медицини та Стоматології — від 150 балів.
НМТ-2023: основні зміни
ЗНО в Україні скасували через воєнний стан. Тому випускники повинні підлаштовуватися під зміни. Наприклад:
1. Після 11 класу випускники будуть подаватися на навчання у виші на основі результатів Національного мультипредметного тесту.
2. Школярі будуть здавати НМТ у ТЕЦ (тимчасових екзаменаційних центрах). Вони будуть складатися у спеціально огороджених комп’ютерних аудиторіях.
3. Крім цього, ТЕЦ зроблять не тільки в Україні, а й в 35 країнах, де є найбільше переселенців.
4. НМТ-2023 буде містити завдання з трьох предметів. З них є два обов’язкові (українська та математика), третій предмет — на вибір учня.
5. Третім предметом може бути історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, фізика, хімія.
6. Тестування триватиме 180 хвилин, час будуть розподіляти майбутні студенти самостійно.