Орлова, О. Чотири князівни [Текст] / О. Орлова; іл. А. Сурган. – К. : Портал, 2021. – 64 с. : іл.
Про доньок Ярослава Мудрого ми знаємо, що всі вони пошлюбилися з європейськими королями. А ким же були вони самі? Авторка цієї книжки уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська — а водночас майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки.
Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту
Ісерн, С. Велика книга суперскарбів (тих, що справді важливі) [Текст] / С. Ісерн; іл. Р. Боніллі. – К. : Каламар, 2020. – 36 с. : іл.
Ця суперкнижка для батьків і дітей, які прагнуть стати ближчими одне до одного та розвиватися в гармонії зі своїм внутрішнім світом. Це спроба виокремити ті речі в нашому житті, що найбільше наповнюють та окрилюють наших дітей. Для кожного вони свої: далекі подорожі, спогади, книжки, природа або навіть таємний сховок на дереві. Слід тільки зазирнути глибоко в себе і знайти власний особливий «суперскарб».
Це продовження нашого абсолютного бестселера – Великої книги СуперСил.
Міська миша та сільська миша [Текст] / пер. з нім. Р. Матієва; худ. К. Шерер. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. – 32 с. : іл.
Одного разу міська миша пішла в гості до сільської миші. Та з гордістю показала подрузі своє вільне сільське життя. Міська миша була шокована – так багато небезпек і незручностей у селі! Й лише дрібка того, що сподобалося…
Пізніше сільська миша вирушає в гості до міської – і переживає подібний досвід.
Так вони вчаться цінувати вибір інших та щиро любити свій спосіб життя.
Яценко, П. Сила пари. Історія парових двигунів [Текст] / П. Яценко; іл. І. Угнівенка. – К. : Портал, 2020. – 120 с.
Паровий двигун — надважливий винахід в історії людства. Він замінив людську робочу силу і пришвидшив темп життя. Сила пари стала одним із чинників промислової революції ХІХ століття, що змінила й суспільний лад. Наприклад, сприяла розпаду імперій і скасуванню кріпацтва. Автор пропонує зануритися в ту добу і простежити розвиток парових технологій у світі та Україні.
Магрін, Ф. Уроки виживання для принцес [Текст] / Ф. Магрін; іл. Л. Бренлли; пер. з анг. О. Любенко. – К. : Книголав, 2020. – 80 с. : іл. – (Дитячя полиця).
А ти хотіла б стати принцесою? На сторінках цієї книжки ти прочитаєш історії про найвідоміших принцес — Білосніжку, Русалоньку, Попелюшку, Рапунцель та інших казкових героїнь. Цей чарівний посібник навчить тебе як освоїтися у світі принцес та принців, успішно побувати на балу, покаже як, бува, не поцілувати не ту жабу та дати прочухана одному язикатому дзеркалу.
«Уроки виживання для принцес» — книжка для маленьких панянок, дівчат-підлітків, юних леді та жінок, які не припиняють вірити у дива, магію та, звісно, принцес. Адже допоки ми віримо у казки, вони не припиняють своє існування й у нашому житті.
Завдяки мудрим порадам хрещеної-феї ти дізнаєшся, як боронитися від злих відьом та королев, як розпізнати правдивих друзів і чому інколи важливо дослухатися до свого серця. І пам’ятай найголовніше: бути сучасною принцесою означає насамперед бути собою!
Берантас, Б. Бабайка [Текст] / Б. Берантас; В. Квескайте; пер. з лит. В. Журба. – Чернівці : Книги- ХХІ, 2021. – 40 с. : іл.
Це вже друга спільна книжечка двох юних творців — письменника Бенаса Берантаса й художниці Вілії Квескайте. У ній найкращі приятелі — білченя й вороненя — потрапляють у нову пригоду. Цього разу в них після веселих ігор до пізньої ночі зникає м’яч. Може, його забрав бабай? І як тепер не вляпатись у бабайку — байку з бабаєм?
Гарно проілюстрована історія не лише розвеселить і надихне на створення нових слів і метафор, але й дасть усій сім’ї нагоду поговорити про страхи — адже навіть і найхоробріші мешканці гаю чогось таки бояться.
Гант, Ш. Інженіально! Інженерія в дії [Текст] / Ш. Гант. – Х. : Жорж, 2021. – 48 с. : іл.
Книга познайомить юних читачів з основними етапами інженерного проєктування і на прикладі дев’яти історій з реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть створюють штучну шкіру.
Шмідт, А.М.Г. Віплала [Текст] / Т. Драгт, А.М.Г. Шмідт; пер. з нідерл. С. Святенко; іл. Ф. Гопмана. – Х. : Крокус, 2021. – 112 с. : іл.
Казка про неймовірні пригоди Віплали і звичайної голландської сім’ї. Віплала — маленький чоловічок. Він не гном, він із роду віплал. І звати його так само — Віплала. Віплала вміє чудувати — це щось схоже на чаклування. Але він постійно забуває, як розчудовувати предмети, які він зачудував. Після того, як Віплала зменшив сімейство Бломів, усі вони поринають у пригоду. Чи повернуться вони коли-небудь до своїх справжніх розмірів?
Анні М. Ґ. Шмідт — нідерландська письменниця, перший лауреат Державної премії Нідерландів за найкращу книгу для дітей та юнацтва (1964). Її ім’я ставлять поруч із Туве Янссон і Астрід Ліндґрен.
1988 року вона стала лауреатом Золотої медалі ім. Г. К. Андерсена, яку вручила їй сама Астрід Ліндґрен.
Милі казки на добраніч [Текст] : збірка казок / гол. ред. В. Александров, пер. з англ. О. Захарченко. – К. : КМ-Букс, 2021. – 176 с. : іл.
Милі персонажі та чудові ілюстрації – саме те, що необхідно дитині перед сном. Кожна казка ідеально підходить для сімейного читання, а події в ній розгортаються саме так, щоб ваш малюк, перш ніж поринути в сон, встиг дізнатися, чим усе закінчилося. У цій збірці – вісім казок, тож серед її героїв обов’язково знайдеться новий улюбленець усієї вашої сім’ї.
Сердюк, М. Смачна історія України [Текст] / М. Сердюк; іл. А. Соболь. – К. : Моя книжкова полиця, 2021. – 136 с. : іл.
Що таке українська кухня? Хто придумав борщ? Звідки взялися голубці? І чому українські вaреники нaзивaють родичaми китайських димсамів? Відповіді на ці запитання можна буде знайти у цій книжці.
У цікавій доступній формі ми розповідаємо дітям історію становлення української гастрономії, дізнаємося, що любили їсти видатні українці, на пальцях пояснимо, чим відрізняється кухня Галичини від кухні Волині та Полісся, а також намалюємо справжню гастрономічну мапу України, де позначимо всі смачні місця нашої країни.
І, звісна річ, навчимося готувати культові українські страви.
Мені це смакує [Текст] : інтерактивне вид. / К. Луцишин; І. Голодюк; Л. Максимук та ін. – Брустури : Дискурсус, 2021. – 144 с. : іл.
Пізнай смачну Україну!
Завітай на фестиваль гуцульської бриндзі,
відкрий власну пекарню,
змайструй різдвяного дідуха,
приготуй гарбузовий пиріг фулту,
відшукай, із чим любили їсти борщ Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка.
Книжка «Мені це смакує» в інтерактивній формі розповідає про гастрономічну культуру України. Дитина відкриє образи традиційної та сучасної української кухні, порівнюючи свій досвід із досвідом персонажів книжки і досвідом власної сім’ї — через рольову гру, творчі завдання, активності із сенсорики, логіки, моторики. А українознавчі, методичні та психологічні коментарі будуть корисними для роботи як індивідуально, так і в групі.
Вигадували завдання Катерина Луцишин, Ірина Голодюк, Ліна Максимук, Марина Старик, Наталія Соболевська. Малювала смачну Україну Анна Сарвіра. Консультувала про гастрономічну культуру Олена Брайченко.
Максименко, О. Пси, які приручають людей [Текст] : для серед. і ст. шк. віку / О. Максименко. – К. : Портал, 2021. – 128 с.
Бути підлітками непросто. А бути підлітками в прифронтовому містечку на українському Сході року 2014-го… дуже-дуже непросто, але й цікаво! До одвічних викликів дружби і закоханості, ревнощів і внутрішніх страхів, самовираження і шкільних проблем додаються нові. Прийняти однокласника-переселенця, опанувати домедичну допомогу, пересидіти обстріл у підвалі, побачити смерть, урятувати життя. Відстоювати свою історію і свої цінності.
Крижанівський, Р. Викрадення короля [Текст] / Р. Крижанівський; іл. Д. Волощук. – Гайсин : Видавець ФОП Крижанівський Р.П., 2020. – 64 с. : іл. – (Орден лицарів).
Таїланд — це країна, що приховує в собі силу-силенну таємниць. Печера скелетів, білий і темний храми, хмарочос привидів. І що робити, коли раптом усе знову піде шкереберть? Світ знову в небезпеці! А хто здатен впоратися з усім цим краще за Орден Лицарів? Ла Крун, Савамура, Намхерн, УЗП, Вась та Рексстоун, а ще їхні духи-охоронці — як і завжди, це єдина надія світу на порятунок.
Гаврильченко, А. Почути “Асканію- Нову” [Текст] / А. Гаврильченко; іл. П. Дорошенко. – К. : Портал, 2021. – 144 с. : іл.
Наприкінці ХІХ століття барон Фальц-Фейн заснував на півдні України заповідник «Асканія-Нова». Невдовзі настали буремні часи: зміни влади, розгул банд у степах, непевність. Саме тоді дівчинка Стефа вирушає в Асканію разом із батьком-біологом — і опиняється у вирі подій. Ця книжка — про захопливі пригоди посеред унікальної флори й фауни на складному історичному тлі. Та насамперед — про зближення з природою, пізнання себе й рідних і про те, як із неприйняття народжується віддана дружба.
Дужак, О. Україна понад усе! Що було б, якби…? [Текст] / О. Дужак; іл. Ю. Ганик. – К. : Моя книжкова полиця, 2021. – 132 с. : іл.
Богдан під час літніх канікул знаходить козацький скарб – чарівну булаву Богдана Хмельницького. І та відкриває йому портал до паралельної реальності – сучасної України, але вкрай заможної. Потрапляючи в альтернативний Київ, хлопець бачить навколо найдорожчі машини, багатих та усміхнених людей. З цікавості, чому все так змінилося, він іде до історичного музею. Тамтешній Хранитель знань відправляє його в минуле, а саме туди, де все пішло не так.
Казки Ганса Крістіана Андерсена [Текст] / Х.К. Андерсен; пер. з англ. О. Гординчук. – К. : Книголав, 2019. – 96 с. – (Дитячя полиця).
Казки, зібрані у цій книжці, давно полюбилися читачам у всьому світі. Це видання дасть змогу дітлахам і дорослим поринути у чарівний світ, створений Гансом Крістіаном Андерсеном: пережити неймовірне перевтілення Русалоньки заради коханого, пройти півсвіту разом із маленькою Ґердою у пошуках любого друга, послухати неймовірні трелі Соловейка та зануритися у безліч інших пригод. А барвисті ілюстрації Франчески Россі зроблять цю мандрівку ще більш захопливою і незабутньою.
Лангройтер, Ю. Так сильно люблю тільки тебе [Текст] / Ю. Лангройтер; іл. Ш. Дале; пер. з нім. Н. Якубчак. – Х. : Читаріум, 2021. – 32 с. : іл.
Зайчик Йозі посварився з мамою: він постійно мусить прибирати, умиватися, а також робити ранкову зарядку! У друзів точно набагато краще, подумав Йозі й просто пішов з дому. Проте вдома в друзів йому чогось так бракувало, що його серце стискалося й боліло…
Шеффлер, У. Ойко з Планети Танехай [Текст] / У. Шеффлер; пер. з нім. В. Воронкевич. – Х. : Віват, 2020. – 128 с. : іл. – (Щось цікаве).
А ви часто бачите за своїм вікном прибульців? Лука якось просто на підвіконні помітив Ойка — монстрика з планети Танехай, який завітав на гостину до планети Земля. Хлопчик одразу ж із ним заприязнився, але дружити з Ойком непросто: він невихований нечупара і постійно потрапляє в халепи. Саме час узятися до справи й навчити маленьке чудовисько різних корисних навичок: як поводитися вдома й на вулиці, вітатися й вибачатися, коли щось накоїв; як чистити зуби й займатися спортом; як харчуватися і яку їжу обирати… Дослухаючись до цієї книжки — порадниці з етикету, діти запам’ятають правила поведінки, стануть охайнішими й слухнянішими, а ще поринуть у неймовірні кумедні пригоди.
Дональдсон, Дж. Кузюки і Бузюки [Текст] / Дж. Дональдсон; пер. з англ. А. Хромової; худ. А. Шеффлер. – Х. : Читаріум, 2020. – 32 с. : іл.
Пориньте в космос зі славетною історією кохання прибульців від творців Ґруффала та Цурпалка. Родини кузюки Дженет та бузюки Білла багато років не спілкуються й забороняють дітям гратися разом. Але, попри всі заборони, Дженет і Білл знайомляться та закохуються! Перед вами — справжня космічна віршоказка, історія інопланетних Ромео і Джульєтти, де любов таки перемагає.
Кассані, М. Вулиці [Текст] : прогулянка по наймальовничіших вулицях світу / М. Кассані; пер.з ісп. П. Таращук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2021. – 240 с.
Хтось скаже, що всі вулиці однакові.
Але це не так!
Є вулиці, вимощені бруківкою, по яких тече вода; білі вулиці та різнокольорові; проїжджі, тихі-тихі або такі, де вирує торговельне життя; є засніжені вулиці, а є — квіткові. Є вулиці, по яких ти просто гуляєш, зупиняєшся, щоб відпочити, де бавляться діти і зустрічаються нові люди…
Ця книжка — прогулянка найкрасивішими вулицями світу. Пройдися вуличками і провулками на цих сторінках, і ти станеш справжнім мандрівником.
Ра, Л. Професіонали [Текст] : для мол. та серед. шк. віку / Л. Ра; іл. Л. Ра. – К. : ТОВ “Новаторфільм”, 2019. – 136 с. : іл.
Данилко та Богдан намагаються знайти відповідь на питання «Ким бути?». У книжці зібрано 10 їхніх професійних пошуків. Герої відкривають для себе професії, водночас дізнаючись багато цікавої та корисної інформації. Кожна професія – то окрема пригода. В пошуках їм допомагає вірний друг – песик Флешка. Книжка створена за анімаційним серіалом “Професіонали” режисера Степана Коваля.
Мур-Маллінос, Дж. Що б ти зробив… [Текст] / Дж. Мур-Маллінос; іл. Е. Кетлінга. – Х. : Ранок, 2020. – 560 с.
Багато разів на день ми стикаємось із дилемою: робити щось або ні. Ми замислюємось над тим, прибирати за своїм собакою або ні, казати правду про похід у кіно чи ні і таке інше. Як треба вчиняти, не завжди легко зрозуміти. Ця книжка допоможе тобі зробити правильний вибір. Будемо практикуватися в рішенні щоденних проблем!
Романишин, Р. Куди і звідки [Текст] / Р. Романишин; А. Лесів. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2020. – 58 с. : іл.
У Всесвіті нічого не перебуває у стані повного спокою. Рух є природним: Земля, вода на ній, атмосфера, континенти, усі живі організми перебувають у безперервному русі. Ми ходимо, бігаємо, стрибаємо, повзаємо, пливемо, летимо. Ми мандруємо. Ця книжка — про рух і про мандри: не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води, нашої планети. Вона розповідає про подорожі заради торгівлі чи завоювання, про подорожі задля задоволення і відпочинку чи задля виживання, про наукові експедиції і паломництво. Про міграції, мапи, навігацію і, зрештою, про пошук свого власного шляху. Два слова, які подорожній найчастіше чує у мандрах, — це «куди» і «звідки». «Куди прямуєш?», «Звідки ти?». Ця книжка — візуальна й інтелектуальна мандрівка крізь тисячі років у пошуках відповідей на ці та ще багато інших запитань.
Куне, Т. Полювання на вірус [Текст] / Т. Куне. – К. : Артбукс, 2020. – 64 c. : іл. – (Моя енциклопедія).
Новий і невідомий вірус блискавично розповсюджується планетою. Діти більше не ходять до школи. Магазини, заводи та офіси закриті. І дотепер так і немає ліків чи вакцини проти цієї хвороби. Але є надія, бо найрозумніші вчені всього світу зібралися разом у таємній лабораторії…
Із цієї книжки діти дізнаються чимало цікавого про імунну систему та її захисні механізми, набуті і вроджені. Захоплива подорож організмом сформує у читачів комплексне розуміння роботи імунітету, розкаже про віруси та засоби боротьби із ними.
Янссен, М. Острів [Текст]. – Х. : Ранок, 2021. – 28 с. : іл.
Батько, донька та їхній собака зазнали аварії на кораблі. Вони опинилися посеред безкрайнього океану на маленькому острові, що насправді був зовсім не таким, яким здавався на перший погляд! Він захищав трьох своїх гостей від вітру і холоду, від хвиль і всіляких небезпек та занурював їх у дивовижні світи – зі звуками, яких вони ніколи не чули, ароматами, що розбурхували розум, і кольорами, про існування яких вони навіть не здогадувались… Так було, аж допоки їх не врятували, – саме тоді з’ясувалося, що Острів насправді не залишився без уваги.
Ліч, М. Дитяча енциклопедія тварин [Текст] / М. Ліч; М. Ленд. – Х. : Віват, 2018. – 317 с. – (Енциклопедія).
«Дитяча энциклопедія тварин» — унікальний шанс познайомитися з найзагадковішими мешканцями нашої планети. Юні читачі дізнаються багато нового про ссавців, земноводних, рептилій, птахів, риб і комах.Достовірні факти, яскраві реалістичні ілюстрації та захопливі подробиці зроблять занурення у світ тварин незабутнім.
Бо Татуся. Пригоди Крутелика, або Звідки приїхав перший велосипед [Текст] / Бо Татуся; іл. С. Балух. – Х. : Віват, 2021. – 224 с.
Книжка Татусі Бо — це весела й пізнавальна мандрівка, з якої малюки дізнаються всі таємниці велосипедів: звідки вони з’явилися, які бувають, що за секретний механізм спричинює їх рух і навіть те, який вигляд вони мали понад сто років тому. Разом із Мишком і велосипедиком Крутеликом діти запам’ятають правила руху й заходи безпеки, яких треба дотримуватись повсякчас, і неодмінно забажають здійснити власну велоподорож.
Лущевська, О. 101 маяк [Текст] / О. Лущевська; Д. Бандаренко. – Х. : Ранок, 2019. – 30 с. : іл.
Коли сон ніяк не приходить, Захар придумує, як сплять інші, та спостерігає за будинком навпроти. Там часто блимає вікно, тому хлопчик уявляє, що це дім-маяк. Захар також не спить, бо не спить його тато ― архітектор. Щоб син заснув, тато пропонує перевірений метод ― рахувати.
То що ж рахуватимуть герої та чи вдасться Захарові заснути?
Стрід, Я.М. Неймовірна історія про велет- грушку [Текст] / Я.М. Стрід; пер. з дан. Н. Іваничук. – Х. : Читаріум, 2021. – 112 с. : іл.
Одного разу сонячним днем друзі Мітчо і Себастіан отримують лист від зниклого бургомістра свого маленького, але дуже симпатичного Міста Сонця. А разом з листом — загадкове зернятко, з якого за ніч виростає… велетенська грушка!
Книжку написав і намалював данський художник і письменник Якоб Мартін Стрід. Дітям від 2 рочків.
Корній, Д. Казка про двох братів і сестру [Текст] / Д. Корній; худ. В. Ковальчук. – К. : Апріорі, 2021. – 44 с. : іл.
Прекрасний і щасливий то був Світ. Не існувало ще ненависті, злоби, заздрості. Земля щедро родила, сонце лагідно світило, небо проливалося благодатною зливою, діти росли в гармонії з природою. Творець милувався своїм улюбленим творінням. В одній славній сім’ї росли-підростали двоє братів, Морок та Житник, і найменша сестра Веселка. Гарні то були діти, щедро обдаровані талантами. Все змінилося, коли пролилася перша безневинна кров, коли один з братів захотів відчути себе Богом і задля цього забрав невинне життя. А інший брат не зупинив його. Зло, заздрість, ненависть та спокуса увійшли у Світ. Творець наперед знав чим все для цього Світу закінчиться та вирішив людей знищити. Але не все так просто. Бо це ж казка. Хто чи що врятувало людей від гибелі? Чому так важливо цінувати чуже життя, любити землю, якою ходиш та відкидати вбік спокуси, навіть якщо вони Вам обіцяють всемогутність?
Назарук, Є. Анна Київська- донька Ярослава Мудрого [Текст] : іст. казка / Є. Назарук. – Луцьк : Надстир’я, 2021. – 64 с. : іл.
Історія Руси-України оповита численними загадками. Одна з них – постать Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого. Вона славилася не лише вродою, а й освіченістю. З нею не могла зрівнятися жодна жінка Європи. А ще… Ще стала скоролевою Франції. Утім, ця книжка не про королеву, а про дівчинку, яка палко любила рідний край, пишалася своїми батьками, своїм родоводом і повсякчас читала книги. З них черпала життєву мудрість і насолоду для душі.
Гортаючи сторінки книжки, читачі зустрінуться з красунею Либідь, князями Святославом і Володимиром. Від кумедного водяника дізнаються, чому річка Стир має таку назву.
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.