Волошин М. НМТ вже близько: як максимально ефективно підготуватися до тесту [Електронний ресурс] . – Електрон. дані. – Режим доступу: https://24tv.ua/education/nmt-2024-yak-maksimalno-efektivno-pidgotuvatisya-do-multitestu_n2471144. – Мова укр. – Назва з титула екрана . – Опис засн. на версії, датов.: 11.01.2024.
У 2024 році всі абітурієнти вступатимуть до вишів України за результатами національного мультипредметного тесту. НМТ є спрощеним різновидом ЗНО, який випускники школи складатимуть вже третій рік поспіль.
Мультитест при цьому буде важчим, ніж торік, адже міститиме вже 4 предмети, 3 з яких будуть обов’язковими. Тож готуватися абітурієнтам варто ще ретельніше. Водночас на підготовку залишається менше ніж 4 місяці: основна сесія мультитесту стартує вже у травні 2024 року…
Що змінилось в НМТ у 2024 році
Так, цьогоріч для вступу у виші результати НМТ будуть потрібні навіть тим абітурієнтам, які мають намір вступати на творчі спеціальності.
У 2024 році обов’язковими предметами на НМТ-2024 будуть: українська мова; математика; історія України.
Один предмет вступник обиратиме з переліку таких: українська література; географія; біологія; фізика; хімія; англійська, німецька, французька, іспанська мова.
Що важливо, Міносвіти з нового навчального року запроваджує у межах реформи вищої освіти гранти на навчання. Розмір допомоги залежатиме безпосередньо від результатів мультитесту: тож чим краще випускник складе НМТ, тим більше коштів на оплату навчання у виші може отримати.
Якщо ж школяр впорається із тестами на відмінно, матимете шанс вступити на бюджетну форму навчання і не платити взагалі за здобуття вищої освіти.
Отже, цього року результат НМТ буде важливим при вступі, як ніколи, а конкуренція за кожен бал буде відчутною. Тому варто знати, як підготуватися до складання тесту з максимальною ефективністю.
Як ефективно готуватися до складання ЗНО (НМТ)
Оскільки до основної сесії мультитесту залишилось мало часу, одинадцятикласникам, зокрема тим, які ще не починали підготовку, варто робити це в інтенсивному темпі. І на вибір тут є кілька способів.
1. Самостійна підготовка
Випускники шкіл можуть готуватися до мультитесту самостійно, оскільки у мережі у відкритому доступі є чимало матеріалів і тестів ЗНО з минулих років. Однак така модель підготовки буде ефективною хіба що для найдисциплінованіших учнів або переможців олімпіад. Адже матеріалу для вивчення чи повторення з чотирьох предметів чимало.
Крім цього, інколи випускникам важливо зосередитися на пропущених темах або тих, які важко запам’ятати. Нерідко це самотужки визначити складно.
2. Підготовка з репетиторами
Готуватися до НМТ можна із репетиторами. Це буде значно ефективніше, ніж самостійна підготовка, адже фахівець вкаже на прогалини у знаннях і підкаже, які теми потрібно вивчити краще.
Однак тут слід врахувати, що на сьогодні не так вже й легко знайти хорошого фахівця, методи викладання якого сподобаються підлітку. До того ж потрібно буде шукати не одного, а чотирьох репетиторів, чиї послуги у сумі будуть недешевими. Тож така підготовка може суттєво вдарити по сімейному бюджету.
3. Підготовка на курсах
Ще одним варіантом підготовки до мультитесту є онлайн-формат і заняття у мінігрупах. Саме така модель підготовки з викладачем продемонструвала на сьогодні найкращу ефективність у підготовці до НМТ.
По-перше, випускник зможе готуватися до тесту з будь-якої точки світу, бо все, що потрібно – це доступ до інтернету. Завдяки цій перевазі онлайн-курси є найкращим варіантом і для тих абітурієнтів, які перебувають за кордоном, і для тих, хто навчається в Україні.
До того ж хвилюватися про те, що учаснику курсів не приділять достатньо часу та уваги, не варто: випускники навчаються у мінігрупах, відтак викладач має достатньо часу, щоб проконсультувати кожного учня.