Не озирайся і читай!

Останньою на 2018 рік книгою М. Кідрука став черговий технотрилер «Не озирайся і мовчи» (Кідрук, М. «Не озирайся і мовчи» : роман / М. Кідрук. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 512 с.).

Трейлер до книги заворожує: «Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого,  хто прагне втекти від реальності.  І уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Проблема лише, що в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся».

   Із першої сторінки починається нова загадка, нова розповідь, новий страх. Тут знову наука переплітається з містифікацією, а розтлумачення загадки вимагає не так часу, як нервів. Автор книги передав не просто характери звичайних стереотипних підлітків, а сучасних. Сучасний підліток у книзі росте, немов  бот, якого уже нічого не врятує від деградації. Влада над слабшими формує у ньому звіра, який прагне керувати тривіальним стадом. Всі, немов роботи, ідуть за своїм нестерпним лідером, але один залишається…

Чотирнаднадцятирічний Марк — розумний і начитаний хлопчина. Однак він дуже сором’язливий, і через це з нього багато хто знущається в школі. Найбільше бажання Марка — втекти від усього світу, але, на жаль, таке місце не існує. Принаймні, так вважав головний герой…

  Він є простим хлопцем, який спілкується із загадковою дівчиною Сонею із паралельного класу, знайомство з якою стало доленосним. Вона відкриває спосіб перейти по той бік чогось, ризикуючи порушити єдине правило, яке закладено у назві книги. У книзі вдало переплітається та розкривається тематика підліткового булінгу, проблема спілкування між батьками і дітьми, бажання підлітків втекти від реальності.

“Не озирайся і мовчи” — нова спроба Кідрука пізнати світ очима підлітків. Героя читач бачить, немов через рентген, співпереживає з ним, залишається у ступорі від фіналу. Дуже прикро стає наприкінці твору,  бо  розумієш, що справді так мало статися, інакше і бути не могло. Це життя, і у реальному світі немає щасливого кінця.

Так і у романі М. Кідрука герой не мав шансу піти іншою дорогою, адже вона просто за межами того світу, про який треба тільки мовчати. А ви б змогли мовчати?

Дуже багато відгуків про роман, в яких йдеться про те, що після прочитання, він справляє сильне враження.

MiraTsikalo: «…Книга перевершила всі мої очікування! Автор зачепив декілька серйозних тем, такі як насильство в сім’ї, ескапізм, булінг, тощо. Залишитися байдужим неможливо. Адже все це, на жаль, є не тільки в книгах. Не буду розкривати всі карти, але й залишити без уваги кінцівку не можу. Вона ідеальна! Ну все, досить, бо зараз не стримаюсь і видам всі секрети. Тому читайте!»

OlenaKokhan: «…Кідрук став для мене відкриттям. Я навіть не очікувала, що 500 сторінок книги пролетять на одному диханні. Встигала тільки спостерігати за тим, як плавно книжечка доходить до кінця. Дуже люблю книги, про які аж хочеться кричати, щоб всі її прочитали і було з ким ділитись враженнями. В книзі так вміло переплітається вигадане зі справжнім, що я досі сумніваюсь чи справді це все вигадка. І, напевно, одразу ж перевірю, як тільки доберуся до ліфта в 10-ти поверховому будинку. А може для цього спеціально поїхати до Рівного на вулицю Квітки-Основ’яненка?! Що вже казати, якщо тільки від одного опису книги аж мурашки по шкірі…

Jaderniy_Impuls:

 

«Не озирайся і мовчи» — це роман, який не лише розважає і не просто лякає. Він зацікавлює — читати, досліджувати, шукати відповіді на запитання. Тому … я своїй дитині, коли вона досягне віку персонажів, обов’язково його пораджу»…

 

 

 Читайте! Нехай ваше життя буде наповнене зустрічами з цікавими книгами, такими, як роман М. Кідрука «Не озирайся і мовчи»!