Нові надходження – книги квітень 2024

Синиця, А. Сяйво Воркути[Текст] : роман / А. Синиця. – К. : ФОП “Ротарчук Іван Сергійович”, 2023. – 272 с. : іл.
Автор книги народився у сталінському таборі, у родині ув’язнених воїнів УПА Дмитра Даниловича та Марії Кіндратівни. Свою документальну повість він присвятив батькам.
У книзі «Сяйво Воркути» йдеться про події у воркутинському таборі-каторзі примусового ув’язнення (Воркутлаг) з 29 грудня 1952 року до 6 березня 1953 року.
У повісті змальовуються 68 днів життя головного героя, політичного в’язня, який пішов на протистояння з системою тиранії, не маючи жодного шансу на виживання. Цей короткий проміжок часу змінив не тільки життя всіх персонажів, а й в реальності вплинув на шлях розвитку багатьох народів, що населяли радянський союз.
Факти твору підтверджені архівними документами, а також, безпосередніми спогадами Дмитра Даниловича Синиці. Повість написана в жанрі, який автор назвав новели-хроніки власної уяви.
Манів, Г. Викрадач почуттів[Текст] : повість / Г. Манів; худ. А. Джанік’ян. – К. : Вид-во РМ, 2023. – 264 с. : іл. – (Сучасний підлітковий роман).
Сюжет повісті розгортається довкола п’ятьох підлітків, які намагаються допомогти старшому братові Костя Тарасу. Юнак повернувся з війни з російськими загарбниками пораненим і виснаженим. Вже вдома він зустрів викрадача почуттів, демона, який висмоктує емоції і забирає життєві сили… Тепер врятувати Тараса може тільки п’ятірка відчайдухів, які заради нього готові вирушити в потойбіччя, в мандрівку сповнену небезпек та випробувань.
«Викрадач почуттів» – текст, спрямований на те, щоб у художній формі надати психологічну підтримку підліткам та юнацтву в непростий період становлення особистості. Історія приділяє увагу дружбі та підтримці, братерству та любові, які допомагають у боротьбі з підступами та зрадою. Це фентезі, яке розгортається в сучасному українському сетингу і водночас апелює до відомих та близьких культурних образів.
Розуменко, В. Вільні Полонянки[Текст] / В. Розуменко. – К. : Ваш автограф, 2023. – 360 с.
Книга розкриває смисловий масштаб розповідей (свідчень) шести героїнь із Донецької та Луганської областей, звільнених по обміну, який став основою художнього твору про незламних полонянок з героїчними подвигами із захисту суверенітету та територіальної цілісності України.
Їх свідчення по факту незаконного утримування в катівнях підвалів, психологічного приниження, фізичного знущання, катування електричним струмом, надмірного намагання терористів зламати та перетворити на слухняних маріонеток — вражають! Пройшовши, мов по оголеному нерву, свій тернистий шлях заручників у лещатах бойовиків, жінки не зламалися й не здали своїх кураторів.

Книга «Вільні Полонянки» має привернути увагу світової спільно- ти до проблеми цивільних заручників, питання протидії тортурам укра- їнців, яких росіяни тримають роками на тимчасово окупованій території України та за її межами.
Рафєєнко, В. Петрикор- запах землі після дощу[Текст] : роман / В. Рафєєнко. – Л. : Вид-во Анети Антоненко, 2023. – 224 с.
Роман «Петрикор — запах землі після дощу» проговорює й реалізує у слові травми, які залишає в нас полум’я війни. Але варто перенести цей біль у простір міжлюдського існування — і відкривається можливість лікування душі, відновлення надії на майбутнє, віднаходження світла, яке здатний подарувати нам тільки Інший, своєю добротою, своїм баченням нашої долі, своєю любов’ю.
Намагання не тільки залишатися людьми, а й допомагати тим, хто поруч — є підґрунтям для утворення кровоносної системи милосердя й любові, спільної для всіх українців. Війна народжує лейтмотиви, що повторюються в житті тисяч людей, як повторюється світло в краплях води, що падають з неба на землю.
Твір Володимира Рафєєнка допомагає вивести персонажів з глухого кута особистих обставин на рівень певного, хоч іноді занадто абсурдного й карнавального, але все ж таки абсолютно дієвого перетворення гострого болю на світло для того Іншого, який поряд із тобою.
Положій, Є.В. Фінальний епізод (війни, що триває400 років)[Текст] = роман / Є.В. Положій. – Х. : Віват, 2023. – 576 с. – (Художня література).
Широка війна, наче гігантська анаконда, наближається повільно й безшумно. Пастор-євангеліст, військовий капелан і багатодітний батько Григорій Мотуз як ніхто гостро відчуває її нудотний подих. Мало хто вірить, що Росія наважиться напасти. Проте їхні ілюзії розлітаються тієї ж миті, коли перші російські снаряди і міни вбивають перших людей і за лічені дні місто Марії перетворюється на цвинтар.
Російські війська оточують Маріуполь, тож пастор евакуює родину, родини прихожан і військових, дитячий притулок. Його волонтерський капеланський батальйон працює в «сірих» зонах по всій лінії фронту, а сини воюють і рятують людей пліч-о-пліч із батьком.
В одній із експедицій Григорій, осліплений вибухом, потрапляє в полон. Прикутий до підлоги у «столипінському» вагоні, він пригадує власне життя: дитинство, службу в радянській армії, боротьбу з наркомафією за безпритульних підлітків, пошук свого коріння і правди у мареві російської пропаганди…
Насправді ця війна — між Світлом і Темрявою, між цивілізацією життя і цивілізацією смерті — триває значно довше, ніж 400 років. І настав час для фінального епізоду.
Борта, Р.В. Люди стають думками[Текст] : повість / Р.В. Борта. – К. : Ліра-К, 2023. – 224 с.
24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України.
Ця війна назавжди вписана в історію нашої держави.
Але ж історія пам‘ятає події, а не думки. А наші думки про цю війну залишаться з нами.
Ця книга – збірка міркувань чотирьох персонажів, кожен із яких по різному зустрічає війну.
Лис, В.С. Максим Гонтар[Текст] : роман / В.С. Лис. – Х. : Орбіта, 2023. – 416 с.
У новому романі «Максим Гонтар» укотре переплітаються історичне минуле й сучасність, індивідуальні людські долі представників різних поколінь і суспільно значущі процеси, вічні цінності та новітні технології. Головний герой — молодий інтелектуал-нонконформіст, історик, науковець і публіцист, справжній патріот, який не лише на словах відстоює свої принципи, а й власними вчинками доводить вірність прадавнім героїчним традиціям свого народу. Відносини батьків і дітей, пошук свого місця в житті, розділене та нерозділене кохання, щира дружба й підступна зрада, пам’ять і забуття — ось далеко не повний перелік проблем і ситуацій, розв’язання яких розгортається на сторінках роману. Складні перипетії міжособистісних стосунків, роздуми, почуття й переживання персонажів твору, наших сучасників, проходять випробування часом і суворою реальністю подій в Україні ХХІ століття, коли їм урешті-решт самим доводиться творити історію та ставати її часткою…
Телипська, О. Один на один з ворогом: логіка виживання в окупації[Текст] / О. Телипська. – Х. : В-КП “Орбіта”, 2023. – 224 с.
Ольга Телипська, авторка книг «Бігти не можна залишитися» і «Де ти? Місто, країна» продовжує розповідати історії українців, чиї життя зруйнувала війна.
Війна розділила родини по всій країні. В окупацію потрапили тисячі населених пунктів. Про тих, хто залишився по інший бік фронту, рідні не знали нічого протягом місяців. У пастці окупації багато тижнів люди були під обстрілами, без тепла, електрики, водопостачання, майже без їжі. Їх залякували, грабували, принижували, їм казали, що України вже немає. Дехто змирився, хтось шукав можливості евакуюватися.
У цій книзі зібрані не героїчні історії. Це історії людей, які вірили в себе, в Україну, вижили й врятувалися.
Кіяновська, М. Блискавка зустрічає воду і вітер[Текст] / М. Кіяновська. – К. : Дух і літера, 2023. – 208 с.
Нова поетична книжка Маріанни Кіяновської – це не просто рефлексії на події сучасного етапу війни росії проти України, а цілісне ліро-епічне полотно, глибоко закорінене в українській і світовій культурі, від Вергілія і Шевченка – до пісень «Бітлз» і «Мертвого Півня». Видання побудоване як продовження її попередньої збірки «Бабин Яр. Голосами», бо війна – щоразу війна, геноцид – щоразу геноцид, боротьба з ворогом і віра у перемогу – це завжди боротьба з ворогом і віра у перемогу, навіть якщо все, що у тебе є, – небо над головою, земля під ногами, ти сам, твій розум і твоє людське серце.
Дудок, У. Побачити сонце “Криївка- 2022″[Текст] : іст. роман / У. Дудок. – Брустури : Дискурсус, 2023. – 176 с.
Режисер Сергій знімає фільм про життя та боротьбу вояків УПА за сценарієм своєї колишньої дівчини Анни, яка також є виконавицею головної ролі. Вони зустрілись на знімальному майданчику через десять років після завершення стосунків. Тож робота над фільмом покаже, чи охололи їхні почуття насправді.
Під час зйомок стрічки група мандрує заходом України і знаходить таємничу карту, створену повстанцями, але… бракує її другої частини. Де ж вона і що зображено на мапі? А в одній із відвіданих криївок висить стара світлина, на якій Анна впізнає… саму себе. Але як таке можливо? Відповіді дівчина шукає у Гданську і Львові. Тим часом Сергій потрапляє на фронт, у саму гущу російсько-української війни.
Ці події переплітаються із життям двох закоханих із «лісової» армії — Михайла та Анни, які разом із побратимами виборюють для своєї землі волю. Михайло очолює сотню легендарного куреня «Скажені».
Прилуцький, О.І. Скарби Скилура [Текст] : повісті / О.І. Прилуцький. – Черкаси : Вид-во “ІнтролігаТОР”, 2023. – 455 с.
Хлопчик Данило приїжджає до дідуся в село Івахни над Гірським Тікичем. Саме тут, у парку колишнього поміщика, під час прогулянки діти знаходять зошит, із якого багато про що дізнаються, мандрують різники історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними постатями, як скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.
Для читачів середнього шкільного віку.
Смоляк, Б. Моя найбільша війна[Текст] : рік 2022 у роздумах і відчуттях / Б. Смоляк. – Л. : Апріорі, 2023. – 288 с.
Книга містить документальні, есеїстичні й художні записи (подекуди поєднані темою чи асоціацією, але насамперед форматом дня), що передають цивільне авторове пережиття воєнного 2022 року. Її засаднича ідея: кожен має свою внутрішню війну, бо неодмінний змаг людської душі за наближення до ідеалів добра і справедливості, за вдосконалення у вірі, надії й любові, а така надзвичайна подія, як стратегічна битва, яку провадить український народ зі своїм історичним антагоністом Московією, з ворогом світоладу, здатна употужнити наші найкращі особисті прагнення.
Кралюк, П.М. Десакралізація[Текст] / П.М. Кралюк. – оповідання. – К. : : Український пріоритет, 2023. – 248 с.
Книга проректора Острозької академії, професора Петра Кралюка вже у самій своїй назві визначає проблему необхідності деміфологізації та десакралізації ворожих українцям і українській державності наративів, які були покликані імперіями для утримання нас у колоніальному статусі.
Питання десакралізації різноманітних російських, а також угорських наративів, є актуальними в умовах нинішньої російсько-української війни. Зокрема, актуальним є демонстрація того, що поширення російської культури в Україні загалом, а угорської культури на Закарпатті, мало колоніальний характер.
Кононенко, Є. Той божевільний рік[Текст] : роман / Є. Кононенко. – Львів : Вид-во Анети Антоненко, 2023. – 176 с.
Будь-який досвід завжди унікальний, та коли мова твору наближається до ступеня неординарності Великого Досвіду, якщо автору пощастить увійти в справді відсторонений стан, то написаний текст міститиме ті зерна істини, які дають книжці шанс пережити свій час. Протягом чи не всього 2022 року письменниця Євгенія Кононенко дуже коротко, іноді кількома словами, фіксувала події свого приватного життя й війни в Україні. Бо 24 лютого і місяць по тому лишалася в Києві, поки наприкінці березня не зважилася із невиліковно хворою донькою полишити рідний дім. Страшно лишатися, страшно їхати, запрошення з Франції. Так авторка врешті зупинилася у помешканні подруги-письменниці… І за кожної можливості писати професійний письменник мусить писати. Тоді якомога більше читачів мають змогу відчитати те, що іноді дуже важко ословити. Трагедії великої Історії та малого приватного життя переплітаються, надія й розпач зливаються між рядків, та хоча «Той Божевільний Рік» Євгенії Кононенко читається як роман, всі події й перипетії в цій історії справжні.
Іванцова, М. Мир і війна[Текст] : (25 людяних історій ) : [зб. оповідань] / М. Іванцова. – К. : Ваш автограф, 2023. – 312 с.
Ця збірка оповідань цілком відповідає кредо авторки,хоча в ній перетасувалися дуже різні історії – і про мирне життя, і про війну. Проте всі вони добрі й людяні. Про нас із вами.
Роздобудько, І.В. Райські яблучка[Текст] : зб. оповідань. – К. : Нора- Друк, 2023. – 176 с.
Перша частина збірки — це «щоденник» перших десяти днів облоги Києва, які перевернули свідомість мирних мешканців, котрі опинилися в ситуації повномасштабного нападу. Частина тексту написана в режимі «он-лайн», а тому є одним із тисячі свідчень, подекуди — суб’єктивних і особистісних — про час, коли ми і світ ще не знали про масштаби трагедії геноциду і звитягу наступних днів, що ведуть Україну до Перемоги.
Друга частина збірки розповідає про ментальність і побут мешканців Донеччини. Адже сама авторка народилась і виросла в Донецьку. Його «топографія» тісно пов’язана зі спогадами дитинства і юності письменниці.
Третя частина складається з новел, написаних у 2014–2017 роках, коли пересічні громадяни ставали героями «видимого і невидимого фронту», а показові «герої» — зрадниками. Картатий печворк розмаїтих зрізів суспільства складається з новел, у яких переважає психологія «різних людей», їхніх вчинків, бажань і пошуків сенсу життя.
Подобна, Є. Форпост Охтирка[Текст] / Є. Подобна. – Х. : В-КП “Орбіта”, 2023. – 224 с. : іл.
Прорвавши державний кордон на Сумщині на світанку 24 лютого 2022 року, росіяни розраховували швидко взяти під контроль Охтирку та просуватися далі в бік Києва. Але місто прийняло бій, вже в перший день зупинило ворога і стало щитом для багатьох українських міст та сіл. Бої за Охтирку тривали близько місяця. Втративши надію захопити місто, росіяни почали нещадно обстрілювати та бомбардувати його. Але Охтирка відчайдушно захищалась і ані дня не була в окупації.
Ця книга — мозаїка історій про оборону міста. Про тих, хто захищав, допомагав, рятував. Та про тих, чиє життя відібрали російські окупанти протягом кінця лютого-березня 2022 року.
Климчук, К. Літо, коли сонце стало чорним[Текст] : повість для дітей серед. шк. віку / К. Климчук. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2023. – 108 с.
Дитинство Жені переривається подією, яка назавжди змінила його життя. Аварія на Чорнобильській АЕС зриває з місця сотні тисяч людей. Малого хлопця закрутило у вихорі евакуації. Всі члени родини опинилися в різних місцях: діти — в піонерських таборах, батько ліквідовував аварію на атомній станції, а мама чекала всіх вдома.
Життя і брехня, співчуття і зневага, взаємовиручка і лицемірство в країні, яку називали СРСР, автор передає через сприйняття одинадцятирічного хлопця. Хлопця, що прожив літо, коли сонце стало чорним.
Подобна, Є. Її війна[Текст] : 25 іст. про сміливість, силу і любов / Є. Подобна. – Х. : Віват, 2023. – 285 с. – (Історія та політика).
Велика війна зачепила кожного з нас. Зараз ми вчимося жити по-новому: вбивати ворогів і народжувати дітей, оплакувати загиблих і плакати від щастя на власному весіллі, змінювати цивільний одяг на військову форму і хід історії, підтримувати тих, хто втратив найрідніших і своє ментальне здоров’я у відносній нормі.
Героїні цієї збірки – жінки: журналістки, медикині, волонтерки, військові, переселенки, які знають, що таке полон, біль, розпач, смерть. Але їм не потрібна людська жалість, бо водночас вони знають, що таке любов, віра, вдячність, доброта. Вони достатньо сильні для того, щоб визнати свою слабкість. Вони достатньо сильні для того, щоб йти далі і надихати нас своїм прикладом.
Бура, Д. Місто- герой Харків[Текст] = 28 істторій . незламності / Д. Бура. – Х. : Орбіта, 2023. – 352 с.
Бої за Харків та його околиці тривали від 24 лютого до 11 вересня 2022 року. Після артобстрілів росіяни, прорвавши кордон на пункті пропуску «Гоптівка», пішли у наступ на Харків. Вони були переконані, що у місті їх чекатимуть з любов’ю і радістю. Місто, куди жителі російського Бєлгорода їздили на вихідні за одягом, продуктами та розвагами, не могло не прийняти тих, з ким ще вчора по-братерськи жило і відпочивало. Так думали росіяни. Але окупанти недооцінили готовність армійців до оборони. І ще більше не оцінили цивільне населення, яке не терпітиме примусу до братерства за допомогою важкої зброї. Відстояти Харків і врятувати його від окупації та «руского міра» вдалося завдяки тому, що всі об’єдналися. Харківці билися за своє місто.

У цій книжці зібрані історії 28 людей, які стояли за Харків та область. Звісно, 28 історій — це не весь Харків і це не єдині люди, що наближали перемогу. Їх значно більше. Саме тому Харків встояв.
Максименко, О. Пряма мова[Текст] : хроніки захисту / О. Максименко. – Х. : Віват, 2023. – 304 с. – (Історія та політика).
Як кажуть американці, freedom is not free, свобода не безкоштовна. Тож рано чи пізно ворог, який століттями прикидався то «братом», то «визволителем», мав пролити кров українців. А ми — сплатити «рахунок». Відтак ця війна стала однією з фаз становлення України, бо воювати доводиться і з окупантом, і з упередженнями. Вона показала, скільки всього нам ще треба зробити, і що свобода — найвища цінність.
До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті. Дехто з них звично продовжує свою боротьбу на фронті, наближаючи одну на всіх перемогу. Декого з них вже немає в живих, але їхні історії, безцінні волокна загального полотна, мають жити вічно.
Біляковська, Х. Я тебе… Війна[Текст] : 100 іст. кохання. – Харків : Vivat, 2023. – 224 с. – (“Актуальна тема”).
Як кажуть американці, freedom is not free, свобода не безкоштовна. Тож рано чи пізно ворог, який століттями прикидався то «братом», то «визволителем», мав пролити кров українців. А ми — сплатити «рахунок». Відтак ця війна стала однією з фаз становлення України, бо воювати доводиться і з окупантом, і з упередженнями. Вона показала, скільки всього нам ще треба зробити, і що свобода — найвища цінність.
До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті. Дехто з них звично продовжує свою боротьбу на фронті, наближаючи одну на всіх перемогу. Декого з них вже немає в живих, але їхні історії, безцінні волокна загального полотна, мають жити вічно.
Береза, Р. В акордах вічності і слави[Текст] / Р. Береза. – Л. : Вид-во “Апріорі”, 2023. – 408 с. : іл.
У книзі в популярній формі подано біографічні дані, зображення життєвого та творчого шляху плеяди відомих митців України. Композитори, диригенти, музиканти-виконавці та майстри хореографії – усі вони постануть перед читачем із збереженням історичних реалій їхнього життя, творчості та суспільно- громадської діяльності. Засобами художнього слова авторові вдалося зобразити кожну із постатей, як переконливу і значущу, чий внесок в національну культуру України став вагомим і яскравим.
Книга зацікавить широке коло шанувальників українського мистецтва, а також стане корисною для культурологів та педагогів мистецької освіти, широкого загалу осіб, які прагнуть збагатити свої знання у царині рідної культури.
Зима, В. Війна і ми[Текст] / В. Зима. – Л. : Піраміда, 2023. – 304 с.
«Земля і вода», — саме такий ультиматум, пише історик Геродот, пред’являли перси містам і державам, на які вони планували йти війною. Такий ультиматум означав, що володар тієї землі, на яку поклав око перський цар, мав віддати йому усю землю і все, що вона родить, а також передати абсолютну владу над усіма громадянами упокореної території. Земля і вода — важливі символи в зороастризмі — були втіленням покори у давніх персів. Коли цар Дарій відрядив своїх послів до Спарти із вимогою «землі і води», то назад їх не дочекався. Спартанці відкинули ультиматум і поховали навіки перських дипломатів у глибочезному колодязі.
Лейбовіц, Л. Стен Лі[Текст] : життя як комікс / Л. Лейбовіц. – Х. : Фабула, 2021. – 192 с.
Ім’я Стена Лі відоме кожному фанату коміксів Marvel. Екранізацій вигаданих ним історій чекають мільйони глядачів. Неперевершений, яскравий світ, у якому землян від усяких лих захищають Капітан Америка, Галк, Людина-­Павук і безліч інших супергероїв, створив саме він — Стен Лі. Він став одним із перших, хто спробував у дешеві мальовані історії закласти щось більше, ніж захопливий сюжет і банальне протистояння добра і зла. Його персонажі, наділені надприродними здібностями, схожі на людей — страждають, сумніваються, ненавидять, кохають. Саме це робить їх такими привабливими для читача. Ліел Лейбовіц розказує біографію Стена Лі в контексті розвитку жанру коміксів і доводить, що найбільше сил й енергії Лі вклав у розвиток одного особливого персонажа — себе самого.
Норман, Д. Дизайн звичних речей[Текст] / Д. Норман. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. – 320 с.
Уявіть: ви вирішили помити руки у стильній дизайнерській раковині. Така звична щоденна процедура… Та от ви хочете спустити з раковини брудну воду і не можете знайти жодної кнопки, ручки чи бодай якогось важеля. Ви обшукуєте раковину з прискіпливістю слідчого — марно. Намагаєтеся підчепити зливну пробку ложкою — жодного результату. І тільки після десятої спроби, коли ваші рукави добряче заляпані, а настрій безнадійно зіпсований, виявляється, що треба було… натиснути на пробку. Це один з прикладів абсурдного дизайну, який не враховує потреб користувача і банально дратує. І таких речей безліч. Вишукані, але нефункціональні двері, химерні стільці, дивні чайники й холодильники — Дональд Норман наводить чимало прикладів дизайнерських помилок, які змушують споживачів почуватися розгубленими і не надто кмітливими. Цей посібник вчить помічати гарний дизайн і прийоми, до яких вдаються вдумливі дизайнери, щоб зробити наше життя більш комфортним і водночас стильним.
Говард, А. Це Караваджо[Текст] / А. Говард; іл. І. Споціо; пер. з англ. І. Серебрякової. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2022. – 80 с. : іл.
Життя Караваджо – неймовірніше за вигадку. На початку 1600-х років він був найвідомішим живописцем Рима, який створював вражаючі реалістичні і драматичні полотна на замовлення вельможних клієнтів.
Він не корився жодним правилам і був знаменитий на всю Італію своєю бурхливою вдачею. Вчинив убивство, став лицарем й утік із однієї з найнеприступніших в’язниць світу. Створював о́брази святих, зображуючи простих людей з вулиць і ринків. Досконало працював із світлотінню. Вдягався лише в чорне й не купував новий одяг, аж поки старий не починав розвалюватися, проте для роботи завжди обирав тільки найкращі матеріали.
Караваджо став засновником європейського реалістичного живопису XVII століття й одним із справжніх новаторів в історії західного мистецтва.
Герберт, С. Галерея котів[Текст] : кототека окультурених котів : 326 іл. сцен живопису, театру, опери, кіно за допомогою котячих персонажів / С. Герберт. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023. – 320 с : іл.
Котячі інтерпретації Сьюзан Герберт відомих образів культури зачаровують і розважають читачів. Книга об’єднує ілюстрації знаменитих персонажів драматургії з котячим ухилом. Ви можете спостерігати за котами прерафаелітів, шекспірівських котів, кіношних котів і оперних котів, а також інших чудових зображень котів в сценах зі світу мистецтва, театру і кіно, в цьому чудово ілюстрованому томі.
Це ідеальний збірник, присвячений людям, що полюбляють котів і шанувальникам мистецтва. Роботи Деґа і Ван Гога зберігають свої відмінні стилі, не зважаючи на пухнасті особи, коти сяють в «Багато галасу з нічого» і «Севільський цирульник», а пухнастий хвіст Джеймса Діна в фільмі «Бунтар без причини» дивиться на камеру з сигаретою в роті. У книзі зібрано понад три сотні кольорових ілюстрацій чарівних представників котячого роду в найзнаменитіших образах зі світу мистецтва.
Горбатюк, В. Листи забутого життя[Текст] / В. Горбатюк. – К. : Український пріоритет, 2023. – 656 с.
Над цим твором Василь Горбатюк працював понад десять років, досліджуючи різноманітні документи й публікації в архівах і часописах. В основу книги покладено біографію Павла Богацького (1883 – 1962) – видатного українського письменника, редактора, видавця, літературознавця, військовика, пластуна, на жаль, малознаного в Україні через навмисне замовчування і відторгнення ідеологією колишнього радянського режиму. Роман також оповідає про багатьох інших, несправедливо забутих не з їхньої вини, українців, відтворює різноманітні події майже столітньої протяжності в історії України, країн Західної Європи, Австралії й Америки.
Життєвий і творчий шлях головного героя розкривається на тлі історичних подій – революцій 1905 і 1917 років, хвилі відродження української мови й літератури в 1906-1914 роках, визвольних змагань нашого народу в 1917-1921, еміграційних процесів у 1920-1930 роки та під час Другої світової війни, таборів ДіПі (переміщених осіб) у повоєнній Німеччині.
Орищин, С. Через терни- на волю[Текст] : [роман] / С. Орищин. – Л. : Апріорі, 2023. – 312 с.
У романі «Через терни – на волю» реалістично зображено мученицьке існування невольників ГУЛАГУ, безпідставно арештованих вихідців із Західної України. Серед ув’язнених були як чоловіки, жінки і підлітки в таборах мордовського сумнозвісного «Дубравлагу», так і діти, насильно утримувані в спеціальних притулках- тюрмах, підло названих «для детей врагов народа». Сторінка за сторінкою перед нами постає незламність їхнього духу, здатність чинити опір і боротися навіть в умовах жорстоких репресій.
Роман написаний за розповідями колишніх в’язнів, зокрема Юрія Шухевича, багатостраждального сина легендарного Головного Командира безсмертної УПА Романа Шухевича («Чупринки»); Петра Франка малолітнього в’язня «Дубравлагу», а сьогодні Почесного голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих; Олександра Медведя останнього засудженого на 25 років каторги малолітнього в’язня ГУЛАГУ.
Ця книга є ще одним правдивим свідченням жорстокости новітніх ординців і нелюдської політики большевистської Росії.
У тінях війни[Текст] / уклад. О. Солонько. – Х. : АССА, 2023. – 96 с. : іл.  
Під цією обкладинкою зібрані есе та інтерв’ю бійців 241-ї бригади ТрО, які стали на захист Києва та Держави 25 лютого 2022 року, їхні особисті історії та роздуми над питаннями, які зринули перед кожним громадянином України із початком відкладеної війни за незалежність: «Що таке війна?», «За що я воюю?», «Чому саме Донбас став однією з головних арен зіткнення?», «Чи чекають на повернення України люди на окупованих територіях?», «Якою ми хочемо бачити повоєнну Україну». Для широкого кола читачів.

Струцюк, Й.Г. Козаки. Кость Гордієнко. Іван Піддубний[Текст] : іст. повісті / Й.Г. Струцюк. – К. : Український пріоритет, 2023. – 336 с. 
У новій книзі, що вийшла з друку за проєктом Українського інституту книги, знаний український письменник-шістдесятник Й.Г Струцюк на підставі усіх доступних йому друкованих документів та історичної літератури описує легендарні постаті двох славетних українців – Костя Гордієнка, якого славне низове запорозьке товариство 12 разів обирало кошовим отаманом,та Івана Піддубного – чемпіона чемпіонів, і його незвичайний життєпис. Що спільного може бути між героями повістей, якщо між ними відстань у двісті років? Дізнаєтеся, прочитавши книгу.