Офіційний партнер ВГО Українська бібліотечна асоціація – ГО «Навчай для України» реалізує проєкт, спрямований на подолання освітніх втрат серед школярів, спричинених війною. Учні 5-11 класів мають можливість долучитися до безкоштовних онлайн-занять з математики та української мови, які триватимуть 8 тижнів.
«Освітній Суп» – наймасштабніший тьюторинговий проєкт в Україні, що передбачає безкоштовні заняття за шкільною програмою та тьюторингову підтримку для учнів. Уроки проводять педагоги, які пройшли спеціальне навчання від Міжнародної академії тьюторингу. Вони використовують найактуальніші інтерактивні методи освіти.
45-хвилинні онлайн-уроки відбуватимуться з 15:00 до 19:00 двічі на тиждень. Тривалість курсу – 8 тижнів. Під час реєстрації можна обрати зручний час для навчання. Точний розклад організатори повідомлять учасникам і учасницям перед початком занять.
Найближчі хвилі «Освітнього супу» стартують 11 вересня, 9 жовтня та 30 жовтня.
Доєднатися до освітньої програми можуть всі охочі.
Для цього слід заповнити анкету за посиланням. Зареєструватися на найближчу хвилю «Освітнього Супу» можна до 2 вересня.
Які переваги участі в проєкті для учнів?
- Індивідуальна траєкторія навчання. Програма навчання будується спеціально для дитини та її групи. Вчитель враховує наявні знання, інтереси та захоплення учнів та включає в себе саме ті теми, в яких дитині потрібно розібратися краще, щоб впевнено почуватися у подальшому на уроках у поточному класі.
- Дитина впливає на те, що вивчає. Тьюторинг покликаний йти в першу чергу за потребами учня. Під час знайомства на перших заняттях тьютор та його учні разом визначають план наступних занять, враховуючи потреби та запити кожного. Крім того, що це просто цікаво, це дозволяє дітям бути активно залученими в процес та бути впевненими, що їх бажання враховані.
- Розуміння. На уроках розбирають теми, які незрозумілі учню. Спершу учневі може здаватися, що цю тему неможливо осягнути, проте після пояснень простою мовою та цікавої практики — все стає на місця. А приклади з життя та інтересів учня дають можливість закріпити розуміння надовго.
- Атмосфера. Кожне заняття — це безпечний простір для того щоб проявлятися, креативити та знаходити рішення. У кожному занятті, крім академічної складової, є елементи гри, спілкування та обміну ідеями, і в той же час вчитель допомагає дотримуватись правил ненасильницької комунікації. Якщо приймати учнів, такими як вони є, і направити їх енергію у правильне русло — кожен знайде свої крила і віру в себе.
- Спілкування. На заняттях «Освітнього Супу» можна знайти друзів з різних частин України та різним досвідом. Це одна з тих можливостей, що дозволяє усвідомити, що ти частина великого і цікавого світу, який не обмежується школою та рідним містом.
- Розвиток мʼяких навичок. Крім надолуження знань зі шкільного предмету, участь у проєкті дозволяє розвиватися і мʼяким навичкам учня, таким як планування, вміння самостійно навчатися, вміння шукати нові рішення. Після кожного заняття є невеличка рефлексія — час, де дитина має простір усвідомити чому навчилася, як почувається та які має бажання, це дозволяє не лише закріпити пройдений матеріал, а і підсилити навчику словами виражати свої думки та емоції.